Auction 98. Communist Poland 1945-1952

13783

1945 list z Bydgoszczy do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1014, na odwrocie wirnik tranzytowy z Ankary.

Fi.375a
Mi.409b
50 PLN
13784

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
180 PLN
13785

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
13786

1945 wydanie przedrukowe, nadruk przesunięty w dół znaczek za 1,50 zł (I forma) - frankatura pojedyncza, list wysłany 15 X z Białegostoku do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem prowizorycznym asymetrycznym datownikiem przedwojennym BIAŁYSTOK z usuniętym numerem urzędu, wyróżnik "d", śr.29 mm (B82 - wg. klasyfikacji Z.Mąki), prowizoryczny stempelek polecenia; datownik tranzytowy Bydgoszczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.376a
Mi.409b
120 PLN
13787

1945 list z Włoch (dzisiaj dzielnica warszawy) do Puław, gwarancja z opisem "prowiz. W-wa Włochy" Wysocki.

Fi.376a
Mi.409b
80 PLN
13788

1945 wydanie przedrukowe, 20-blok z sinym abklaczem na stronie gumowanej.

Fi.376a
Mi.409b
500 PLN
13789

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł (I forma) - frankatura wielokrotna, list zagraniczny ofrankowany parką znaczków wysłany 6.10 ze Skolimowa do polskiego obozu oficerskiego w Lubece powstałego w miejscu Oflagu XB, przesyłka zwrócona do nadawcy z adnotacją "Zwrot brak połączenia"; koperta w nieco słabszym stanie.

Fi.376a
Mi.409b
100 PLN
13790

Fi.376a
Mi.409b
80 PLN
13791

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
13792

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
13793

1945 znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym z Godowa.

Fi.376a
70 PLN
13794

1945 kartka polecona z Katowic 12.X.45 do Kanady, stempel cenzury wojskowej 678 i stempel odbiorczy na odwrocie, kartka złamana, jeden znaczek odpadł.

Fi.376a, 378
Mi.409b, 411
30 PLN
13795

1945 kartka polecona z Gomunic do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 520.

Fi.376a, Cp94
50 PLN
13796

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo rzadkim nadrukiem pierwszej formy z poz. 6, ślady po podklejeniu w górnej części znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376a FI typ 1
Mi.409a
2 100 PLN
13797

Fi.376aI
Mi.409b
30 PLN
13798

Fi.376a MK
Mi.409b
120 PLN
13799

Fi.376a MK
Mi.409b
200 PLN
13800

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Ryblewski.

Fi.376aNo
Mi.409bK
450 PLN
13801

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem rzadkiej I Formy (Fi.750.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a No
Mi.409b
700 PLN
13802

Fi.376a No
Mi.409bK
500 PLN
13803

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem III Formy - typ 2 (Fi.550.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a No
Mi.409b
500 PLN
13804

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z silnie przesuniętym odwróconym nadrukiem formy II, bardzo dekoracyjny i rzadki walor pochodzący z jednego arkusza z takim nadrukiem w doskonałym stanie, gwarancja i opis.

Fi.376aNo FII
Mi.409bK
1 000 PLN
13805

1945 wydanie przedrukowe, bardzo rzadki znaczek z nadrukiem podwójnym formy III z poz. 95, znane są znaczki z jednego arkusza z podwójnym nadrukiem I formy i jednym arkuszem z nadrukiem III formy, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376aNp
Mi.409bDD
2 050 PLN
13806

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z unikalnym podwójnym nadrukiem III Formy poz.48, był tylko jeden arkusz takich znaczków - 100 szt. i nie wszystkie się zachowały; co ciekawe nadruki są lekko wzajemnie obrócone i znaczki z różnych części tego arkusza mają inne wzajemne położenie nadruków i intensywność farby, ciemny nadruk jest podobnie położony w całym arkuszu, jasny jest obrócony i położony skośnie w stosunku do ciemnego; tu przesunięcie jest dość znaczne, a różnica intensywności nadruku duża, a jasny nadruk znajduje się skośnie poniżej położonego prawidłowo ciemnego - z analizy wynika, że znaczek pochodzi z prawej strony arkusza, podwójna gwarancja Falkowski.

Fi.376a Np F.III
Mi.409a DD
4 000 PLN
13807

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (II forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 18.12 z Krakowa do Oliwy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376aT1
Mi.409b
80 PLN
13808

Fi.376aT2
Mi.409b
50 PLN
13809

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50 zł./25 gr. ze skośnym nadrukiem III Formy poz.55/56 - to rzadkie odwrócenie typów nadruku - po lewej typ 2 + typ 1 po prawej, dodatkowo na znaczku podstawowym z poz.55 błąd "uszkodzona nóżka litery K", gwarancja.

Fi.376a T2+T1
Mi.409b
240 PLN
13810

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz.81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; gwarancja.

Fi.376aT2, 375, 378
Mi.409b, 408, 411
200 PLN
13811

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja.

Fi.376a t1+2
Mi.409b
50 PLN
13812

1945 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukiem typ 1 i 2.

Fi.376a typ1+2
Mi.409b
15 PLN
13813

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
13814

Fi.376b
Mi.409b
70 PLN
13815

Fi.376b F.I
Mi.409a
7 500 PLN
13816

1945 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.24); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.II t.2
Mi.409a
1 500 PLN
13817

Fi.376b FI typ 1
Mi.409a
4 500 PLN
13818

Fi.376b II typ2
Mi.409a
2 400 PLN
13819

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
13820

Fi.376b typ1
Mi.409a
360 PLN
13821

Fi.376b typ 1 i 2
Mi.409a
2 500 PLN
13822

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków w kolorze jasno brązowoczerwonym z obiegu pocztowego z Świętochłowic, nadruk formą III, nadruki typ1 i typ2, gwarancja i opis Walocha.

Fi.376c typ1 + typ2
Mi.409
800 PLN