14103 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
14104 |
| 30 PLN | |
14105 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
14106 |
1947 "3 ROCZNICA UWOLNIENIA MIASTA OD OKUPANTA 2.VIII.1947" Rzeszów, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie pocztowej ostemplowany okolicznościowo, kasownikiem w kolorze czerwonym (Myślicki 47 029). | Fi.429B Mi.463A |
| 50 PLN | |
14107 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 15 PLN | |
14108 |
1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 30 PLN | |
14109 |
| 30 PLN | |
14110 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
14111 |
| 180 PLN | |
14112 |
| 240 PLN | |
14113 |
1947 Kultura Polska II wydanie, brat Albert Chmielowski - nieząbkowany znaczek za 2 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się za 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.430A Mi.464B |
| 30 PLN | |
14114 |
| 50 PLN | |
14115 |
1947 Kultura Polska II wydanie - Fr.Chopin; czworoblok unikalnych prób znaczka za 3 zł. w kolorze szarozielonym, drukowanych z walca N.2.W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 2.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, adnotacja "próba" prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z Fr.Chopinem) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.431 P Mi.465 |
| 26 000 PLN | |
14116 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.431A Mi.465B |
| 30 PLN | |
14117 |
| 275 PLN | |
14118 |
1947 firmowy list polecony z Knyszyna 18.IX.47 do Warszawy. | Fi.432, 434B |
| 25 PLN | |
14119 |
1947 Kultura Polska, list z Warszawy do Niemiec. | Fi.432A Mi.466B |
| 10 PLN | |
14120 |
1947 Kultura polska II wydanie, parka znaczków za 5 zł. z częściowym brakiem rysunku znaczka - druk na podwiniętym papierze, sygnowany, gwarancja i opis MK Schmutz. | Fi.432A MK Mi.466B |
| 1 200 PLN | |
14121 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.432B Mi.466A |
| 30 PLN | |
14122 |
| 20 PLN | |
14123 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.433B Mi.467A |
| 10 PLN | |
14124 |
| 45 PLN | |
14125 |
1947 Kultura Polska II wydanie - M.Curie Skłodowska; czworoblok unikalnych prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.II - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 2.VI.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z M.Curie Skłodowską) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.434 P Mi.468 |
| 26 000 PLN | |
14126 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.435A Mi.469B |
| 10 PLN | |
14127 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.435A Mi.469B |
| 30 PLN | |
14128 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.435B Mi.469A |
| 10 PLN | |
14129 |
| 35 PLN | |
14130 |
1947 Kultura polska II wydanie, Adam Mickiewicz, "łza w prawym oku" znaczek z powtarzalnym błędem na liście poleconym wysłany 18.2 z Terespola nad Bugiem do Warszawy, kasownik odbiorczy; gwarancja i opis Walisch. | Fi.436A B Mi.470B |
| 120 PLN | |
14131 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.436B Mi.470A |
| 10 PLN | |
14132 |
1947 Kultura polska II wydanie, Adam Mickiewicz, "łza w prawym oku" znaczek z powtarzalnym błędem w parce na liście poleconym wysłany 7.2.1948 z Kudowy Zdroju do Warszawy, kasownik odbiorczy; gwarancja i opis Walisch. | Fi.436B B Mi.470A |
| 200 PLN | |
14133 |
1947 świat pracy, seria w marginesowych dwudziestoblokach, pierwsze dwie wartości z oznaczeniami arkuszy na dolnych marginesach. | Fi.437-40 Mi.472-5 |
| 500 PLN | |
14134 |
1947 Świat Pracy, seria. | Fi.437-40 Mi.472-5 |
| 30 PLN | |
14135 |
1947 Świat pracy, seria w marginesowych parkach. | Fi.437-40 Mi.472-5 |
| 40 PLN | |
14136 |
1947 Świat Pracy, znaczek z pustopolem na górnym marginesie. | Fi.438 Mi.473 |
| 27 PLN SOLD | |
14137 |
1947 Świat Pracy, odbitka próbna znaczka za 15 zł w kolorze zielonym z podpisem autora, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.439P |
| 3 000 PLN | |
14138 |
1947 front listu lotniczego poleconego z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. Zwraca uwagę użycie dwóch rodzajów datownika Łódż 4 | Fi.440, 442a |
| 50 PLN SOLD | |
14139 |
1947 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem. Rzadkie na tej pozycji. | Fi.441 Mi.476 |
| 45 PLN | |
14140 |
1947 wydanie przedrukowe na przesyłki lotnicze, znaczek z silnie przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.441 Mi.476 |
| 80 PLN | |
14141 |
1947 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami papierów. | Fi.441, 442a, b Mi.476, 477a, b |
| 400 PLN | |
14142 |
1947 przedrukowe wydanie lotnicze, seria w parkach z odmianami znaczka za 25 gr w barwach czerwonej i brązowoczerwonej. | Fi.441, 442a, b Mi.476, 477a, b |
| 120 PLN | |