Auction 98. Communist Poland 1945-1952

14103

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
14104

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
14105

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
14106

Fi.429B
Mi.463A
50 PLN
14107

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
15 PLN
14108

1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
14109

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
14110

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
14111

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
14112

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
14113

1947 Kultura Polska II wydanie, brat Albert Chmielowski - nieząbkowany znaczek za 2 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się za 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.430A
Mi.464B
30 PLN
14114

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
14115

1947 Kultura Polska II wydanie - Fr.Chopin; czworoblok unikalnych prób znaczka za 3 zł. w kolorze szarozielonym, drukowanych z walca N.2.W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 2.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, adnotacja "próba" prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z Fr.Chopinem) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.431 P
Mi.465
26 000 PLN
14116

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.431A
Mi.465B
30 PLN
14117

Fi.431B MK
Mi.465A
275 PLN
14118

1947 firmowy list polecony z Knyszyna 18.IX.47 do Warszawy.

Fi.432, 434B
25 PLN
14119

1947 Kultura Polska, list z Warszawy do Niemiec.

Fi.432A
Mi.466B
10 PLN
14120

1947 Kultura polska II wydanie, parka znaczków za 5 zł. z częściowym brakiem rysunku znaczka - druk na podwiniętym papierze, sygnowany, gwarancja i opis MK Schmutz.

Fi.432A MK
Mi.466B
1 200 PLN
14121

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.432B
Mi.466A
30 PLN
14122

Fi.432B
Mi.469A
20 PLN
14123

Fi.433B
Mi.467A
10 PLN
14124

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
14125

1947 Kultura Polska II wydanie - M.Curie Skłodowska; czworoblok unikalnych prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.II - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 2.VI.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z M.Curie Skłodowską) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.434 P
Mi.468
26 000 PLN
14126

Fi.435A
Mi.469B
10 PLN
14127

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.435A
Mi.469B
30 PLN
14128

Fi.435B
Mi.469A
10 PLN
14129

1947 Kultura Polska, znaczek z fragmentem numeru walca na dolnym marginesie.

Fi.436A
Mi.470B
35 PLN
14130

1947 Kultura polska II wydanie, Adam Mickiewicz, "łza w prawym oku" znaczek z powtarzalnym błędem na liście poleconym wysłany 18.2 z Terespola nad Bugiem do Warszawy, kasownik odbiorczy; gwarancja i opis Walisch.

Fi.436A B
Mi.470B
120 PLN
14131

Fi.436B
Mi.470A
10 PLN
14132

1947 Kultura polska II wydanie, Adam Mickiewicz, "łza w prawym oku" znaczek z powtarzalnym błędem w parce na liście poleconym wysłany 7.2.1948 z Kudowy Zdroju do Warszawy, kasownik odbiorczy; gwarancja i opis Walisch.

Fi.436B B
Mi.470A
200 PLN
14133

1947 świat pracy, seria w marginesowych dwudziestoblokach, pierwsze dwie wartości z oznaczeniami arkuszy na dolnych marginesach.

Fi.437-40
Mi.472-5
500 PLN
14134

1947 Świat Pracy, seria.

Fi.437-40
Mi.472-5
30 PLN
14135

1947 Świat pracy, seria w marginesowych parkach.

Fi.437-40
Mi.472-5
40 PLN
14136

1947 Świat Pracy, znaczek z pustopolem na górnym marginesie.

Fi.438
Mi.473
27 PLN
14137

1947 Świat Pracy, odbitka próbna znaczka za 15 zł w kolorze zielonym z podpisem autora, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.439P
3 000 PLN
14138

1947 front listu lotniczego poleconego z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. Zwraca uwagę użycie dwóch rodzajów datownika Łódż 4

Fi.440, 442a
50 PLN
14139

Fi.441
Mi.476
45 PLN
14140

Fi.441
Mi.476
80 PLN
14141

1947 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami papierów.

Fi.441, 442a, b
Mi.476, 477a, b
400 PLN
14142

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, seria w parkach z odmianami znaczka za 25 gr w barwach czerwonej i brązowoczerwonej.

Fi.441, 442a, b
Mi.476, 477a, b
120 PLN