Auction 96. PoW Woldenberg camp

38999

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja.

Fi.46
15 PLN
39000

Fi.46
60 PLN
39001

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, unikalna odbitka autorska znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako 45.00.1. Entwurf - Projekt i wyceniana dużo wyżej niż próba koloru, nowy fotoatest.

Fi.46 E
3 200 PLN
39002

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, próba znaczka za 70 f. autorstwa Janusza Łonickiego, przez niego rytowana, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 45.0.1 z niedokładnym opisem koloru, bo autor kupił ją już po wydaniu katalogu - winien być opisany jako 22F8 (jest 22F4); na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i nowy fotoatest.

Fi.46 P1
2 400 PLN
39003

1944 500. rocznica bitwy pod Warną - znaczek definitywny i znaczek z bloku na prawidłowo opłaconym ekspresowym liście poleconym do członka Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego, wysłanym 10.XI w dniu wejścia znaczków do obiegu; skasowane stemplem okolicznościowym "WARNA", odcisk stempla również na odwrocie; wyjątkowy, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.46, A46, 49
1 600 PLN
39004

1944 odrastający dąb, seria kasowana z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
39005

1944 odrastający dąb, seria czysta z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50
50 PLN
39006

1944 odrastający dąb, próba nie wydanej wartości znaczka za 15 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze pomarańczowobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 48.00.3 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 6E8; w katalogu Fischera nonsensowny zapis "nie wydane wartości" - tak jakby chodziło o znaczki; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i nowy fotoatest.

Fi.47-50 P
1 500 PLN
39007

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja.

Fi.47P2
250 PLN
39008

Fi.47P2
350 PLN
39009

1944 odrastający dąb, ciemnozielony znaczek za 10 fen ostemplowany 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej grafiką przedstawiającą emblemat Koła Filatelistów z wydrukowanym na odwrocie tekstem; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.47a
150 PLN
39010

1944 odrastający dąb, ciemnozielony znaczek za 10 fen skasowany 23.XII datownikiem na pocztówce ozdobionej drzeworytem nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.47a
100 PLN
39011

Fi.47a
250 PLN
39012

1944 odrastający dąb, frankatura dwukolorowa 10 f + 20 f - prawidłowo opłacony list polecony wysłany 27.IX, znaczki naklejone na odwrocie skasowane datownikiem odciśniętym dodatkowo na froncie, stempelek polecenia tamże; list sprawia wrażenie, że pochodzi z oryginalnego, nie inspirowanego filatelistycznie, obiegu pocztowego, adresowany jest do sekretarza klubu sportowego KS "Orlę"; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (widoczne na reprodukcji przebarwienia w rzeczywistości są prawie niewidoczne); gwarancja.

Fi.47a, 48
1 200 PLN
39013

1944 odrastający dąb, unikalny nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany błąd druku znaczka za 20 f. w kolorze jasnoniebieskim - na froncie brak druku, a na odwrocie aklatsch, atest.

Fi.48 B
1 200 PLN
39014

Fi.47-50 P2
300 PLN
39015

1944 znaczki dopłaty za 10 i 20 fen na dużym wycinku ostemplowane 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja.

Fi.D2, D4
60 PLN
39016

Fi.D4
3 000 PLN
39017

1944 niebieski znaczek dopłaty za 10 fen na pocztówce ozdobionej, wyjątkowo rzadko stosowanym, trójbarwnym drzeworytem, skasowany 22.VIII stemplem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO" z okazji 80 rocznicy powstania Międzynarodowego Czerwonego Krzyża; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.D5
500 PLN
39018

Fi.D5, D6
80 PLN
39019

Fi.D5-6
50 PLN
39020

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
20 PLN
39021

1944 niebieski znaczek dopłaty za 20 fen na upomnieniu z biblioteki przesłanym 8.X na koszt odbiorcy z adnotacją "Pobrać", w urzędzie pocztowym doklejono znaczek dopłaty za 20 fen ponieważ w tym okresie opłata za kartę biblioteczną, czy druk wynosiła 10 fen, dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.D6
800 PLN
39022

1944 opłacone znaczkiem urzędowym zaproszenie na zebranie Koła Filatelistów na karcie ozdobionej grafiką przedstawiającą emblemat Koła wysłane 30.X; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.U1
250 PLN
39023

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.5
130 PLN
39024

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami.

Fi.bl.5
90 PLN
39025

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.bl.5
180 PLN
39026

Fi.bl.5
150 PLN
39027

Fi.bl.5
100 PLN
39028

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
39029

1944 Święto Morza, karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", ostemplowana okolicznościowo 29.VI kasownikiem "ŚWIĘTO MORZA", na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
39030

1944 karta ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
39031

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie.

120 PLN
39032

1944 kartka z grafiką obozową.

120 PLN
39033

1944 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.

50 PLN
39034

140 PLN
39035

80 PLN
39036

150 PLN
39037

260 PLN
39038

20 PLN