The auction will start on 19.04.2024

Auction 96. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
38839

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku bibliotecznym przesłanym 16.VIII, rzadziej spotykanym kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA DOM MIESZKALNY"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.22
200 PLN
38840

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przygotowanej z okazji Wystawy Leśnej; dodatkowo stempel okolicznościowy wystawy "WYSTAWA LEŚNA 12-18.IX.43"; gwarancja Schmutz.

Fi.22
150 PLN
38841

1943 kartka obiegowa z biblioteki obozowej, gwarancja Schmutz.

Fi.22
160 PLN
38842

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na karcie ozdobionej grafiką autorstwa Mariana Stępnia propagującą "Dni Książki" wysłanej 1.IX, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29.VIII-4.IX 1943"; dobry stan zachowania (drobne przebarwienia); gwarancja.

Fi.22
300 PLN
38843

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na pocztówce ozdobionej grafiką Mariana Stępnia inspirowaną ostatnim polskim przedwojennym znaczkiem "25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów" z dodatkowymi motywami warszawskimi i krakowskimi; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.22
500 PLN
38844

1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 25.0.7 11C9, jego adnotacja i opis na odwrocie.

Fi.22 P2
3 200 PLN
38845

1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze granatowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk, na odwrocie charakterystyczny stempelek "P", gwarancja Schmutz.

Fi.22 P2
1 200 PLN
38846

1943-44 Hetmani, seria kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.22-30
180 PLN
38847

1943-44 Hetmani, seria czysta, gwarancja.

Fi.22-30
160 PLN
38848

1943 Hetmani, czerwony znaczek z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej, wysłanej 24.XII dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; gwarancja Schmutz.

Fi.23
150 PLN
38849

1943 Hetmani, czerwony znaczek z Janem Zamoyskim na przesyłce z oryginalnego obiegu, wysłanej 24.XII, karta ozdobiona drzeworytem z motywami świątecznymi i harcerską lilijką, dodatkowy stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.23
350 PLN
38850

1943 Hetmani, czerwony znaczek z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej ozdobionej grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającą Pałac na wodzie w warszawskich Łazienkach, skasowany 11.XI stemplem okolicznościowym w dniu Święta Niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.23
100 PLN
38851

1943 Hetmani, luzaki na wycinkach, gwarancja.

Fi.23, 24, 28
25 PLN
38852

1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową grafiką, sygnowaną, autorstwa Zygmunta Pazdy, wysłany 18.IX do członka Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego, dodatkowo na okładce odciśnięty stempel propagandowy "WYSTAWA LEŚNA"; rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.24
1 800 PLN
38853

1943 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowy Dni Książki.

Fi.24
80 PLN
38854

1943 Hetmani, ciemnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.VIII; karta pionowo zgięta; gwarancja.

Fi.24
80 PLN
38855

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
38856

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
38857

1943 kartka z obiegu z stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać" i grafiką "kościół świętej Anny w Warszawie", gwarancja.

Fi.24
120 PLN
38858

1943 kartka z grafika obozową z obiegu pocztowego, adres umieszczony z braku miejsca na froncie kartki na jej odwrocie, gwarancja.

Fi.24
160 PLN
38859

1943 kartka z grafika obozową.

Fi.24
60 PLN
38860

1943 Hetmani, ciemnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim, skasowany 13.XII na karcie ozdobionej bardzo rzadko spotykaną grafiką KOŁO ZIEMI STANISŁAWOWSKIEJ przedstawiającą hucuła grającego na trembicie na tle górskiego krajobrazu i herb Stanisławowa; dobry stan zachowania (karta ukośnie zgięta); gwarancja.

Fi.24
500 PLN
38861

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.9 27F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 000 PLN
38862

1943 Hetmani, jasnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim skasowany 2.V.44 stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.25
80 PLN
38863

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.25
15 PLN
38864

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

Fi.25
160 PLN
38865

1943 kartka z obiegu z stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać" i grafiką bożonarodzeniową, gwarancja.

Fi.25
160 PLN
38866

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szarobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.16. 7/8F3, jego adnotacja i opis na odwrocie.

Fi.26 P4
2 000 PLN
38867

1943 Hetmani, znaczek za 15 f. z Karolem Chodkiewiczem na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym cerkiew wołoską we Lwowie, skasowany 22.XI stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.27
150 PLN
38868

1943 list polecony przesłany 19.10.43, stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i stempel odbiorczy, dekoracyjny walor, gwarancja Schmutz.

Fi.27, 28
160 PLN
38869

1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28
280 PLN
38870

1943 Hetmani, Stefan Czarniecki znaczek za 20 f z przywieszką "250-TY TYSIĄC ZNACZKÓW POCZTY OBOZOWEJ" w karnecie, skasowany 15.VIII stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; rzadki walor w doskonały stanie zachowania; gwarancja.

Fi.28Pw
600 PLN
38871

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f., gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
38872

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
38873

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
38874

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
38875

1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, list polecony opłacony dwoma znaczkami wysłany 25.IX, nieznacznie przefrankowany (40 zamiast 35 fen), stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.31
500 PLN
38876

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"; gwarancja.

Fi.31
50 PLN
38877

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, kasowany znaczek za 20 f. w ciemniejszym odcieniu na szarym papierze, gwarancja Krawczyk.

Fi.31
25 PLN
38878

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "Święto Żołnierza".

Fi.31
140 PLN