Auction 96. PoW Woldenberg camp

38919

1943 zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych - drzeworyt sygnowany monogramem "BZN"(?), który wklejano do karnetu-zaproszenia, oferowany tu nie nosi śladów wklejenia; walor w doskonałym stanie zachowania.

700 PLN
38920

1943 zaproszenie na koncert z grafiką obozową "KOŁO LEŚNIKÓW ZAPRASZA WPANA NA WIECZÓR MUZYCZNY "LAS I WIEŚ" W DN 19 VI GODZ 19SALA KONCERTOWA", w dolnych narożnikach inicjały autowa grafiki "ZP" - Zygmunta Pazdy, wymiary grafiki 79 x 100 mm.

1 000 PLN
38921

1943 grafika obozowa "Barbarka" wykonana do karnetu z zaproszeniem na obchody święta patronki górników św. Barbary organizowanego przez Koło Górniczo-Hutnicze, wymiary grafiki 77 x 108 mm.

1 000 PLN
38922

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, grafika wykonana dla karnetu z programem uroczystości rocznicowych autorstwa Janusza Łonickiego, wymiary grafiki 83 x 71 mm.

1 000 PLN
38923

80 PLN
38924

Fi.24
220 PLN
38925

1944 kartka świąteczna z grafiką obozową.

Fi.24
80 PLN
38926

200 PLN
38927

1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

120 PLN
38928

1944 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego.

150 PLN
38929

120 PLN
38930

1944 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim ostemplowany 13.III na pocztówce ozdobionej drzeworytem z patriotycznymi motywami autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempel propagandowy "12.III - 18.III WYSTAWA KONKURSU NA ZAGRODĘ", gwarancja.

Fi.29
200 PLN
38931

Fi.29, 38, 41
800 PLN
38932

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
40 PLN
38933

Fi.36
150 PLN
38934

1944 kartka ze stempelkiem "DRUK BEZPŁATNY", gwarancja pod znaczkiem Schmutz.

Fi.36
70 PLN
38935

1944 kartka wielkanocna z obiegu z grafiką obozową.

Fi.36
180 PLN
38936

Fi.36
80 PLN
38937

1944 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.36
80 PLN
38938

Fi.36
60 PLN
38939

Fi.36
60 PLN
38940

Fi.36
80 PLN
38941

Fi.36
120 PLN
38942

1944 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.36
80 PLN
38943

Fi.36
120 PLN
38944

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.

Fi.36
50 PLN
38945

1944 100. rocznica powstania YMCA, pamiątkowe wydawnictwo z emblematem organizacji i datami 1844 1944, naklejone znaczki skasowano 8.XII - data powstanie polskiej YMCA; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.36a, 36b, 45, 46, 47-50, D5-6
1 200 PLN
38946

Fi.36a, b
40 PLN
38947

Fi.36a, b
140 PLN
38948

Fi.36a, b
60 PLN
38949

1944 wydanie obiegowe, odmiany kolorów, gwarancja Ryblewski.

Fi.36a, b
45 PLN
38950

1944 wydanie obiegowe - dwa znaczki w kolorach: brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym na prawidłowo opłaconej karcie pocztowej wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie nie dotykające znaczków); gwarancja.

Fi.36a, b
200 PLN
38951

Fi.36a, b
200 PLN
38952

Fi.37
200 PLN
38953

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na wielkanocnej karcie ozdobionej drzeworytem sygnowanym Ż.S.(Żukowski Stanisław) lub Z.S.(Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.37
80 PLN
38954

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, gwarancja.

Fi.37
15 PLN
38955

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, "harmonijka" - zestaw 9 znaczków na wycinkach skasowanych dwoma datownikami i siedmioma stemplami okolicznościowymi: RACŁAWICE, WILNO, GÓRA ŚW.ANNY, UTWORZENIE ŻANDARMERII, ŚWIĘTO MORZA, ROK OLIMPIJSKI, TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH; w takiej formie rzadko spotykane; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.37
400 PLN
38956

Fi.37, 30
120 PLN
38957

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie datownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.38
120 PLN
38958

1944 Święto 3 Maja, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja.

Fi.38
40 PLN