Auction 96. PoW Woldenberg camp

38879

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja.

Fi.31
30 PLN
38880

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. W. Sikorskiego, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
38881

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Anny w Warszawie skasowany 1.IX stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29 VIII - 4 IX 1943"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.31
150 PLN
38882

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. Władysława Sikorskiego, próbna odbitka autorska na papierze bibułkowym z podpisem autora Mariana Stępnia ołówkiem pod obrazkiem znaczka, drobne zagięcia, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie znane z pojedynczych egzemplarzy, gwarancja Schmutz.

Fi.31P
4 200 PLN
38883

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
60 PLN
38884

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
40 PLN
38885

1943 Obrona Warszawy, znaczek skasowany 27 IX na karcie ozdobionej rzadko spotykaną grafiką przedstawiającą warszawską syrenę na tle Kolumny Zygmunta i Zamku Królewskiego w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.32
500 PLN
38886

Fi.33
35 PLN
38887

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, gwarancja.

Fi.33
15 PLN
38888

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na dużym wycinku skasowany 11.XI stemplem okolicznościowym "XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"; gwarancja.

Fi.33
60 PLN
38889

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach czeronobrązowym i zielonoszarym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.6. 8F8/1C2, jego adnotacja i opis na odwrocie, gwarancja Bojanowicz.

Fi.33 P6
8 000 PLN
38890

Fi.33P
250 PLN
38891

Fi.33P
260 PLN
38892

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, znaczek na pocztówce skasowany 8.XII w pierwszym dniu obiegu; gwarancja.

Fi.34
50 PLN
38893

1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.34
80 PLN
38894

Fi.34
120 PLN
38895

1943 Polska YMCA, znaczek na karcie świątecznej ozdobionej drzeworytem nieznanego autorstwa wysłanej 22.XII, dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.34
150 PLN
38896

1943 Polska YMCA, dwie odmiany, gwarancja.

Fi.34
25 PLN
38897

1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek.

Fi.35
120 PLN
38898

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja.

Fi.35
15 PLN
38899

1943 kartka z grafiką obozową.

Fi.35
120 PLN
38900

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, dwie odmiany, gwarancja.

Fi.35
25 PLN
38901

1943 "BIERZ UDZIAŁ W PIERWSZYM KONKURSIE POWSZECHNYM" - bardzo rzadki stempel propagujący konkurs rozpisany na projekty znaczków, karta pocztowa - druk zawiadomienia bibliotecznego wysłana 16.I; gwarancja.

Fi.Cp3
500 PLN
38902

Fi.Cp6
60 PLN
38903

1943 Orzeł, całostka z uszkodzone litery P i ZT w POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp6
150 PLN
38904

Fi.U1
120 PLN
38905

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja.

Fi.U1
20 PLN
38906

Fi.bl.3
300 PLN
38907

1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
38908

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
38909

Fi.bl.3
300 PLN
38910

Fi.bl.3
300 PLN
38911

Fi.bl.3
280 PLN
38912

Fi.bl.4
320 PLN
38913

Fi.bl.4
200 PLN
38914

Fi.bl.4
550 PLN
38915

1943 legitymacja "Koła Polskiej YMCA" z numerem 45 wydana 12.II.1942 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, zawiera wpisy na kolejne lata do roku 1945 włącznie; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonane drzeworytem artystyczne godło YMCA z orłem; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; doskonały stan zachowania.

1 200 PLN
38916

80 PLN
38917

450 PLN
38918

1943 exlibris obozowy sygnowany "S.M.".

240 PLN