Auction 96. PoW Woldenberg camp

38959

Fi.38
100 PLN
38960

1944 święto 3 Maja, koperta z pierwszego dnia obiegu fantazyjnie zaadresowana.

Fi.38
120 PLN
38961

Fi.38
160 PLN
38962

1944 święto 3 maja, gwarancja.

Fi.38
15 PLN
38963

Fi.39
120 PLN
38964

Fi.39
120 PLN
38965

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja.

Fi.39
15 PLN
38966

1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającym polski niszczyciel ORP "Błyskawica"; słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.40
60 PLN
38967

1944 Święto Morza znaczek na pocztówce, ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; gwarancja.

Fi.40
50 PLN
38968

1944 Święto Morza, gwarancja.

Fi.40
20 PLN
38969

1944 Święto Morza, kartka z grafiką ze stemplem pierwszego dnia obiegu.

Fi.40
80 PLN
38970

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym "Miłuj Bliźniego".

Fi.40
60 PLN
38971

1944 Święto Morza, gwarancja.

Fi.40
15 PLN
38972

1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
30 PLN
38973

1944 Rok Olimpijski, czysty znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
40 PLN
38974

1944 Rok Olimpijski, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym "miłuj bliźniego", gwarancja.

Fi.41
25 PLN
38975

1944 Rok Olimpijski, gwarancja Schmutz.

Fi.41
30 PLN
38976

1944 Rok Olimpijski, znaczek na wycinku skasowany 13.VIII stemplem okolicznościowym "ROK OLIMPIJSKI" w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
60 PLN
38977

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie.

Fi.42
110 PLN
38978

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, unikalna parka prób znaczków za 10+15 f. 20+25 f. odbita ze zblokowanych kliszek w kolorze czarnym na białym gładzonym żeberkowanym papierze o grubości 0,10 mm; projekty znaczków przedstawiających Kościół Licealny w Krzemieńcu i Zamek w Świrze wykonali Jan Knothe i Stefan Michalski - ich inicjały MK w prawym dolnym rogu każdej próby, rytował Stefan Michalski; zwykłe próby z pojedynczych klisz w różnych kolorach wydano w nakładzie po 10 szt; te w parce na gładzonym papierze to unikat - inny egzemplarz próby z Woldenbergu w takiej formie nie jest znany; ten pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera.

Fi.42+43 P
10 000 PLN
38979

Fi.42-4
100 PLN
38980

Fi.42-4
80 PLN
38981

1944 wystawa Tydzień Ziem Wschodnich, seria, gwarancja.

Fi.42-4
45 PLN
38982

Fi.42-4
90 PLN
38983

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

Fi.42-44
60 PLN
38984

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków na karcie ozdobionej artystycznym suchym tłoczeniem, znaczki skasowane 20.VIII stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.42-44
300 PLN
38985

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych 22.VIII czerwonym stemplem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO" na osobnych kartach ozdobionych suchym tłoczeniem z okazji 80 rocznica Konwencji Genewskich; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.42-44
250 PLN
38986

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, znaczek za 20+25 f przedstawiającym zamek w Świrzu, na wycinku skasowany 20.VIII stemplem okolicznościowy z przygotowanym z tej samej okazji; gwarancja.

Fi.43
40 PLN
38987

Fi.45
200 PLN
38988

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Ryblewski.

Fi.45
20 PLN
38989

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, znaczek stemplowany kasownikiem w pierwszym dniu obiegu na okolicznościowym karnecie z wytłoczonymi napisami "1864 - 1944 / POMOC NIESZCZĘŚLIWYM", drobne uszkodzenia.

Fi.45
80 PLN
38990

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja.

Fi.45
20 PLN
38991

Fi.45
15 PLN
38992

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Schmutz.

Fi.45
20 PLN
38993

Fi.45
60 PLN
38994

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 13 X na pocztówce ozdobionej, wyjątkowo rzadko stosowanym, dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, z dodatkowym napisem POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
300 PLN
38995

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. w kolorach czarnym i czerwonym, nietypowa - w formie odbitki autorskiej z sygnaturą ołówkiem pod rysunkiem S.Michalski J.Knothe - typowe próby barw (odmiany brązu, ciemnooliwkową i lila) odbito w formacie znaczków z napisem "Próba" na odwrocie, wszystkie w nakładzie po 10 szt., w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest reprodukowana w takiej właśnie formie i katalogowana jako 45.0.7. z podaniem nakładu - około 10 szt., nowy fotoatest.

Fi.45 P4
4 000 PLN
38996

1944 500. rocznica bitwy pod Warną - znaczek na dużym wycinku 10.XI ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WARNA"; gwarancja Krawczyk.

Fi.46
50 PLN
38997

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z grafiką obozową ze stemplem pierwszego dnia obiegu - FDC.

Fi.46
180 PLN
38998

1944 500. rocznica bitwy pod Warną.

Fi.46
40 PLN