The auction will start on 19.04.2024

Auction 93. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15467

1971 VI Zjazd PZPR, seria: pasek trzech znaczków z pustopolem z prawej strony, dwa sześciobloki z pustopolami u góry i u dołu, czyste.

Fi.1977-84
Mi.2124-31
50 PLN
15468

1971 pakiet reklamowy - FABRYKA MASZYN ŻNIWNYCH W PŁOCKU.

Fi.1979-84
Mi.2124-29
30 PLN
15469

1971 ilustrowana karta pocztowa, ostemplowana 15.2 datownikiem okolicznościowym przedstawiającym czaplę; temat - PTAKI.

Fi.Cp274
20 PLN
15470

1971 50 rocznica III Powstania Śląskiego, blok ostemplowany okolicznościowo, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.77(40)
Mi.Bl.45
25 PLN
15471

1971 XI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Szczecinie, blok ostemplowany okolicznościowo 10.11 na kopercie.

Fi.bl.78
Mi.Bl.46
20 PLN
15472

1971 Dzień Znaczka - kobieta w malarstwie polskim - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, kasowane z pełną gumą, o wiele rzadsze od czystych (Fi.60.-).

Fi.bl.79-86
Mi.Klb.2110-17
120 PLN
15473

1971 "STRAJK POCZTY W ANGLII/ PRZESYLKA PRZEZ PILOTA GAL" - bardzo rzadko spotykany stempelek informacyjny na przesyłce z Londynu do Warszawy "opłaconej" 13.8 angielską frankaturą mechaniczną GDYNIA AMERICA SHIPPING LINES (LONDON) LTD. o wartości "0" - w związku ze strajkiem pracowników pocztowych w Anglii trwającym od 20.I-8.III (The 1971 Postal Strike), przesłanej pocztą morską, dofrankowano polskim znaczkiem unieważnionym 18.2 w urzędzie Warszawa 53; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
15474

1971 XXIV Wyścig Pokoju, komplet 4 ilustrowanych kopert ostemplowanych na starcie etapów rozgrywanych w Polsce: Warszawa, Włocławek, Poznań, Szczecin; temat - KOLARSTWO.


30 PLN
15475

1972 karnet - "XVI LAT DNIA ZNACZKA W POLSCE 9-10-1972 ZIELONA GÓRA".

Fi.1779
Mi.1926
30 PLN
SOLD
15476

1972 karnet - "DNI ZIEMI OLKUSKIEJ w SŁAWKOWIE JAN BARANOWSKI 1800-1879 ASTRONOM TŁUMACZ DZIEŁA MIKOŁAJA KOPERNIKA SŁAWKÓW 4-6.1978"

Fi.1779
Mi.1926
30 PLN
SOLD
15477

1972 karnet - "DZIEŃ ZNACZKA 1972" - znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ PISANIA LISTÓW WARSZAWA 1".

Fi.1795
Mi.1942
30 PLN
SOLD
15478

1972 karnet - "XXX ROCZNICA POWSTANIA PPR".

Fi.1995
Mi.2142
20 PLN
15479

1972 rocznik kopert FDC (Fi.122,50).

Fi.1995-2084
Mi.2142-2231
85 PLN
15480

1972 rocznik znaczków czystych (Fi.106,70).

Fi.1995-2084
Mi.2142-2231
60 PLN
15481

1972-1973 TOM X JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 265 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1995-2147
Mi.2142-2295
200 PLN
15482

1972 karnet - "XXV WYŚCIG POKOJU - WYSTAWA ZNACZKÓW SPORTOWYCH".

Fi.2011
Mi.2158
30 PLN
15483

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
20 PLN
15484

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
25 PLN
15485

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159 
120 PLN
15486

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, znaczki rozdzielone przywieszką, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.2012Pw
Mi.2159Zf
100 PLN
15487

1972 90. rocznica powstania partii "Proletariat", komplet znaczków w układzie: bez przywieszki, z przywieszkami z lewej i prawej, oraz przywieszka pomiędzy znaczkami i znaczka pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.2024
Mi.2171
30 PLN
15488

1972 Turystyka - schroniska górskie, 40 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.4 "2 gwiazdki na niebie", poz.5 "kropka pod gr", poz.22 "gwiazdka na niebie", poz.29 "gwiazdka za górą", poz.34 "ukośna kreska przekreślająca litery LSK w POLSKA" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2057
Mi.2204
50 PLN
15489

1972 turystyka - schroniska górskie, parka znaczków z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.2058
30 PLN
15490

1972 Turystyka - schroniska górskie, 1,55 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.37 "ślady na śniegu" w A w POLSKA", poz.38 "ślady na śniegu" pod SK w POLSKA", poz.49 "plamka na zaśnieżonym dachu" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2059
Mi.2206
50 PLN
15491

1972 V Wystawa Psów Rasowych w Rzeszowie, karta ostemplowana 10-2 datownikiem okolicznościowym; temat - PIES.

Fi.Cp316
10 PLN
15492

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi. Fi.1266
Mi.1414
30 PLN
15493

1972 światowa wystawa filatelistyczna, blok z błędem "podwójne moletowanie WA w WYSTAWA", gwarancja i opis Więcław.

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52 
30 PLN
15494

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków z pierwszego sektora formy drukowej, na poz.10 błąd "kropka nad T w EXPOSITION"; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.90 (45) B2
Mi.Bl.52
100 PLN
15495

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
15496

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108,-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
95 PLN
15497

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.100,50).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
70 PLN
15498

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
15499

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste.

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
100 PLN
15500

1973 badanie kosmosu, dwie serie z kompletem przywieszek.

Fi.2108-9
Mi.2255-6
25 PLN
15501

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", czysty w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2124 B1
Mi.2272
60 PLN
15502

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
80 PLN
15503

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73" bloczek na widokówce skasowany 20.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.46a
Mi.Bl.55
60 PLN
15504

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na ilustrowanej kopercie skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
15505

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
15506

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN