The auction will start on 19.04.2024

Auction 93. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15668

1985 40. rocznica Marynarki Wojennej, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2837 ark.
Mi.2985
60 PLN
SOLD
15669

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2845-8 ark.
Mi.2993-96
80 PLN
15670

1985 40. rocznica powstania ONZ, arkusz czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2856
Mi.3004
40 PLN
15671

1985 wydawnictwo podziemnej Solidarności.


30 PLN
15672

1985 seria poczty podziemnej Solidarności regionu Śląsko - Dąbrowskiego upamiętniające ofiary "procesu szesnastu"w Moskwie na Łubiance.


65 PLN
15673

1986 rocznik kopert FDC (bez bl.: 128-9(84-5), 130(86), 131(87); Fi.58.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
15674

1986 rocznik znaczków czystych (Fi.75,50).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
45 PLN
15675

1986 Kometa Halley,a, arkusz czysty znaczków z przywieszkami, boczne marginesy zgięte pionowo.

Fi.2866-67
Mi.3014-15
60 PLN
15676

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2881-84
Mi.3029-32
30 PLN
15677

1986 poczet królów polskich, narożny znaczek z niespasowany drukiem kolorów i przesuniętą perforacją.

Fi.2918MK
Mi.3066
85 PLN
SOLD
15678

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
15679

1986 Światowy Dzień Poczty, blok na kopercie FDC, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia Muzeum Poczty i Telekomunikacji urzędu Wrocław 1 skasowana datownikiem okolicznościowym, trudna do zdobycia koperta FDC, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.131 (87)
Mi.Bl.101
150 PLN
15680

1987 POSTED ON HIGH SEA - widokówka z Karaibów, nadana 16-04 w Hawanie, opłacona polskim znaczkiem oznaczona dwoma stempelkami POSTED ON HIGH SEA s/y "Jan z Kolna", umożliwiającym marynarzom i żeglarzom wysyłkę z portów morskich przesyłek ofrankowanych znaczkami kraju z którego pochodziła jednostka pływająca, dodatkowe stempelki: POLISH YACHTING ASSOCIATION s/y "Jan z Kolna"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2832
Mi.2980
40 PLN
15681

1987 10-lecie polskiej stacji antarktycznej im. H. Arctowskiego, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2928-33 ark.
Mi.3047-81
150 PLN
15682

1987 rocznik kopert FDC (bez bl.132(88); Fi.64.-).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
15683

1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.233,60).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
150 PLN
15684

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł arkusz sprzedażny, z powtarzalnym błędem na: poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930
Mi.3078
40 PLN
SOLD
15685

1987 150 rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste.

Fi.2940
Mi.3088
20 PLN
15686

1987 II Kongres PRON, pasek znaczków z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2943
Mi.3091
60 PLN
SOLD
15687

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kombinacji parek i trójek, czyste.

Fi.2951-2
Mi.3099-100
20 PLN
15688

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
15689

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III
Mi.3099-100
50 PLN
15690

1987 Wojna Obronna 1939 (IV), seria w arkuszach, na arkuszu 2965 błędy na: poz.27 "ścięte d w pod", poz.30 "brak połowy kreski w drugim N w OBRONNA", na każdym z arkuszy wiele dodatkowych błędów; czyste, dobry stan zachowania.

Fi.2965-67
Mi.3113-15
150 PLN
SOLD
15691

1987 sportowe sukcesy Polaków, parka z silnie z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.2971MK
Mi.3119
175 PLN
15692

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony.

Fi.2983
Mi.3131
20 PLN
15693

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
15 PLN
15694

1987 poczet królów polskich, parka znaczków z przesuniętym w LEWO drukiem ramki (staloryt pozostaje dobrze wycentrowany w stosunku do perforacji). Ramka wchodzi na rysunek stalorytu. Kilka lat temu na rynku pokazał się identyczny błąd ale z przesuniętym drukiem ramki w PRAWO. Do zbiorów specjalizowanych.

Fi.2983MK
Mi.3131
105 PLN
SOLD
15695

1987 poczet królów polskich, parka znaczków z drukiem ramki przesuniętym lekko w LEWO. Ramka zachodzi już na druk stalorytu.

Fi.2983MK
Mi.3131
25 PLN
15696

1987 poczet królów polskich, znaczek z przesunietym drukiem ramki w PRAWO (staloryt pozostaje właściwie scentrowany w stosunku do ząbkowania). Błąd pokazał się kilka lat temu, obecnie rzadko oferowany. Do specjalizacji wydania.

Fi.2983 MK2
Mi.3131
250 PLN
15697

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.131
Mi.Bl.102
110 PLN
15698

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. W. Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok ze stemplem okolicznościowym z datą 8.06.1987.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
250 PLN
15699

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
120 PLN
15700

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
110 PLN
15701

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok na kopercie listu poleconego skasowany okolicznościowo 08.06 w Warszawie (Fi.400.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
300 PLN
15702

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
15703

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
120 PLN
15704

1988 rocznik kopert FDC (bez bl.137(93); Fi.53.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
15705

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.123,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
90 PLN
15706

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 217 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2986-3104
Mi.3134-3252
170 PLN
15707

1988 XXIV Igrzyska Olimpijskie w Seulu, seria w arkuszach, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.3001-06
Mi.3149-54
200 PLN