The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 93. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15628

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.54,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
15629

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.60,20).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
30 PLN
15630

1982 kompletny podstawowy rocznik, dodatkowo znaczek 2654 z błędem "wcięcie w dolnym łuku cyfry 3".

Fi.2644-2699, bl.73-6, 2654B1
Mi.2792-2847, Bl.88-90
60 PLN
15631

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 160 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
90 PLN
15632

1982 unikalny arkusz z nadrukiem dywersyjno - propagandowym "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r." wykonane przez podziemną strukturę "Solidarność Nauczycieli" z Łodzi, pełna 25-cio znaczkowa forma przedrukowa. Arkusz podstawowy 50-cio znaczkowy nr 2466 pozbawiano marginesów i dzielono na 2 połowy przeznaczone do nadruku. Charakterystyczne krzyżyki markacyjne na narożnikach znaczków z pola 1, 5, 21, 25. Doskonały stan zachowania, fotoatest Walisch.

Fi.2644FP
6 900 PLN
15633

1982 formularz Poczty Harcerskiej organizowanej w Tomaszowie Mazowieckim ostemplowany okolicznościowo; temat - HARCERSTWO.

Fi. 2646
Mi.2794 
10 PLN
15634

1982 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w Częstochowie, koperty FDC, znaczek za 65 zł z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2660-2672B1
Mi.2818-20
20 PLN
15635

1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Władysław Reymont, parka z silnie przesuniętą perforacją poziomą z górnym marginesem (w tym przesunięciu ciekawsze niż dolny margines).

Fi.2661MK
Mi.2809
250 PLN
15636

1982 wydanie przedrukowe, pasek z czterema znaczkami z błędem "ukośnie ścięta dolna część cyfry 1".

Fi.2669B1
Mi.2817
100 PLN
15637

1982 stare miasta nad Wisłą, parka znaczków z przesuniętą perforacją.

Fi.2686MK
40 PLN
SOLD
15638

1982 50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
15639

1982 telegram z dwoma stemplami stanu wojennego OCENZUROWANO.


15 PLN
15640

1982 list z Lublina ze stemplem cenzury stanu wojennego Urząd Cenzury 828.


8 PLN
SOLD
15641

1982 list z Piotrkowa do Gdańska, stempel Urzędu Cenzury nr 471.


8 PLN
SOLD
15642

1982 list z Zabrza do Krakowa, stempel Urzędu Cenzury nr 369.


8 PLN
SOLD
15643

1982 list z Chocianowa do Gdańska, stempel Urzędu Cenzury nr 334.


8 PLN
SOLD
15644

1982 list z Wojskowej Stacji Pocztowej 981 do Zielonej Góry, na odwrocie stempel cenzury, korespondencja okresu stanu wojennego, niespotykane.


44 PLN
SOLD
15645

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.


15 PLN
15646

1983 list opłacony znaczkiem wydania dywersyjno - propagandowego wykonanego przez Solidarność nauczycieli z Łodzi, list prawidłowo opłacony wysłany z Łodzi 16.2.83 do Pabianic, bardzo rzadkie, fotoatest Walocha.

Fi.2466 dyw.
2 000 PLN
15647

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.52,20).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
15648

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.50,70).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
15649

1983 kompletny rocznik w parkach.

Fi.2700-50, bl.121-123
Mi.2848-98, Bl.91-93
120 PLN
15650

1983 40.rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek za 6 zł z błędem występującym na poz.6 w części nakładu "odwrócone C zamiast O w ŻOB na przywieszce", czysty w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2718PW B1
Mi.2866
40 PLN
15651

1983 300. rocznica wizyty króla Jana III Sobieskiego na jasnej Górze, koperty okolicznościowe.

Fi.2724, 2726
20 PLN
15652

1983 40-lecie LWP, parka - znaczek makulaturowy z zaplamieniem farbą czerwoną oraz znaczek normalny. Mimo,że bład ma charakter przypadkowej usterki druku jest on znany i wystąpił prawdopodobnie w kilku arkuszach.

Fi.2737MK
Mi.2885
60 PLN
15653

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
15654

1984 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY" Bydgoszcz 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 12.09; temat - SZACHY.

Fi. 2562
Mi.2710 
10 PLN
15655

1984 rocznik znaczków czystych (Fi.49,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
30 PLN
15656

1984 rocznik kopert FDC (bez bl.125; Fi.55,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
60 PLN
15657

1984 kompletny rocznik.

Fi.2751-2811, bl.124-5
Mi.2899-2959, Bl.94-95
50 PLN
15658

1984 XIX Kongres Światowego Związku Pocztowego w Hamburgu, arkusz czysty znaczków z przywieszkami, na polu 11 (6 znaczek) "plama między dłonią a spódnicą"; zgięty pionowo, dobry stan zachowania.

Fi.2772 B1
Mi.2920
60 PLN
15659

1984 głowy wawelskie (II) znaczki za 5 zł do automatów drukowane w postaci rolki, dwie sztuki z numerami wydrukowanym na odwrocie w położeniu: normalnym i "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka; czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2777
Mi.2925
70 PLN
15660

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
300 PLN
15661

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
15662

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, "podwójna linia uda", gwarancja i opis Walocha.

Fi.bl.124
Mi.Bl.94
25 PLN
SOLD
15663

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 372 złote; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
230 PLN
15664

1985 rocznik kopert FDC (bez bl.: 126II(82II), 127II(83II); Fi.58,90).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
70 PLN
15665

1985 rocznik znaczków czystych (Fi.64,10).

Fi.2812-bl.126II (83II)
Mi.2960-Bl.97II
40 PLN
15666

1985 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z lekko zdwojonym drukiem i przesuniętą perforacją.

Fi.2812MK
Mi.2960
20 PLN
15667

1985 Panorama Racławicka, arkusz czysty, błędy na: poz.26 "uszkodzone drugie a w Racławicka", poz.31 "skrócony lewy górny szeryf K w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2819 B1, B2
Mi.2967
70 PLN