The auction will start on 19.04.2024

Auction 93. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15187

1962 wielcy Polacy, marginesowa parka, górny prawy znaczek z rzadkim błędem "Konopnicka z broszką".

Fi.1169B1
Mi.1316I
700 PLN
15188

1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką".

Fi.1169B1
Mi.1316I 
120 PLN
15189

1962 wielcy Polacy, górny prawy znaczek z rzadkim błędem "Konopnicka z broszką", gwarancja Schmutz.

Fi.1169s
Mi.1316I 
800 PLN
15190

1962 Wystawa filatelistyczna "WOJSKO LOTNICTWO KOSMOS" - koperta pamiątkowa z dodatkową nalepką.

Fi.1202
Mi.1350 
10 PLN
15191

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami (Fi.30.-), kasowane z pełną oryginalną gumą.

Fi.1202-03
Mi.1350-51
25 PLN
15192

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami (Fi.60.-), czyste.

Fi.1202-03
Mi.1350-51
50 PLN
15193

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, parki rozdzielone pustopolem z napisem na górnym marginesie.

Fi.1202-3
Mi.1350-1
70 PLN
15194

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, prawy znaczek z błędem "brak napisu PWPW".

Fi.1203B1
Mi.1351I
40 PLN
15195

1962 Dzień Znaczka 1962, komplet dwóch kart maksimum.

Fi.1205-1206
Mi.1353-1354 
30 PLN
15196

1962 Rok Korczakowski, seria z odmianami papieru.

Fi.1209-14
Mi.1357-62
25 PLN
15197

1962 Bajka Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi", seria na kartach maksimum.

Fi.1216-21
Mi.1364-69
180 PLN
15198

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet znaczków z bloków, czyste (Fi.105.-).

Fi.A1149-51a
Mi.1294-96C
75 PLN
15199

1962 kartka z odbitkami stempli ambulansowych różnych tras z Katowic.

Fi.Cp189
10 PLN
SOLD
15200

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z przesuniętym tłoczeniem w stosunku do obrazka znaczka.

Fi.bl.30
Mi.Bl.26
45 PLN
15201

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "NARCIARSKIĘ" na kopercie FDC, skasowany w Zakopanem; gwarancja.

Fi.bl.30(24) B2
Mi.Bl.26 
40 PLN
15202

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "ZAKOPANÉ" na kopercie FDC, skasowanej w Warszawie; gwarancja.

Fi.bl.30(24) B3
Mi.Bl.26 
40 PLN
15203

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, komplet arkusików.

Fi.bl.31-3
Mi.1294-6 KB
280 PLN
15204

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet bloków, czyste (Fi.450.-).

Fi.bl.31-33
Mi.1297-99
300 PLN
15205

1962 narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok.

Fi.bl.32
Mi.1295
70 PLN
15206

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej, blok czysty.

Fi.bl.34
Mi.Klb.1337
50 PLN
15207

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, blok skasowany 25.VIII stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.34
Mi.Klb.1337
70 PLN
15208

1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ".

Fi.bl.35 B1
Mi.Bl.27
20 PLN
15209

1962 walka z malarią, blok z błędem "WALKA zamiast WALKĄ".

Fi.bl.35B1
Mi.Bl.27
30 PLN
15210

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, blok z nienotowanym dotąd typem błędu "uszkodzenie trąbki w znaku wodnym - III.4", widocznym pod ZESPOŁOWY, gwarancja i opis Walisch.

Fi.bl.36b (26) B
Mi.Bl.28 
600 PLN
15211

1962 V Kongres Związków Zawodowych, blok ze znakiem wodnym III.1 z pełną oryginalną gumą, skasowany 26.XI stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.37
Mi.1363
30 PLN
15212

1962 Kongres związków zawodowych, blok czysty z nienotowanym dotąd typem błędu "uszkodzenie trąbki w znaku wodnym - III.1", widocznym na środku dolnego marginesu, gwarancja i opis Walisch.

Fi.bl.37 B
Mi.1363 
600 PLN
15213

1962 M/S "Batory" - koperta z papeterii statku z pamiątkową nalepką ostemplowana 17.5 w agencji pokładowej.


15 PLN
15214

1962 POCZTA HARCERSKA - "1919-1960 i 1957-1962 Wszystko co nasze Polsce oddamy ..." pamiątkowy "bloczek" z winietką przedstawiającą Andrzeja Małkowskiego sporządzony na bibułce, skasowaną stempelkiem "16 GDH im. A.MAŁKOWSKIEGO GD.WRZESZCZ POCZTA HARCERSKA", bardzo dobry stan zachowania; temat - HARCERSTWO.


50 PLN
15215

1962 plakietka cegiełka na budowę warszawskiego klubu filatelisty o rysunku zbliżonym do znaczka Fi.1296 wydanego rok później.


15 PLN
15216

1962 przesyłka przewieziona ORP Gryf w 22. rocznicę walki pod Narwikiem.


20 PLN
15217

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk ostemplowany okolicznościowo na Europejskiej Wystawie Znaczków Pocztowych we Wrocławiu; dekoracyjny i rzadki walor w pięknym stanie zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
300 PLN
15218

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk z serii "Historyczne Miasta Polski" (Fi.300.-), dekoracyjny walor w pięknym stanie zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
240 PLN
15219

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk ostemplowany okolicznościowo 2.10 na kopercie, dodatkowo odciśnięty okolicznościowy stempelek polecenia; dekoracyjny i rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
400 PLN
15220

1963 niegumowany czarnodruk bloku z serii historyczne miasta polskie z okazji Europejskiej Wystawy Znaczków Sportowych "Wrocław 1963", nakład 8.500 sztuk.

Fi.1054ND
180 PLN
15221

1963 M/S "Batory" - list lotniczy na dekoracyjnej papeterii, wysłany z agencji pokładowej 7.11 do Warszawy, podczas postoju statku w Nowym Jorku.

Fi.1058, 1235
Mi.1214, 1383 
50 PLN
15222

1963 rocznik kopert FDC (bez bl: 38(27), 40I(29I), 40II(29II); Fi.161,50).

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456
80 PLN
15223

1963 rocznik znaczków czystych (Fi.459,80).

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456 
250 PLN
15224

1963 100. rocznica Powstania Styczniowego, lewy dolny znaczek z błędem "silnie uszkodzone R w TRAUGUTT".

Fi.1222s
Mi.1370 
60 PLN
15225

1963 karnet - "RASY PSÓW".

Fi.1226-34
Mi.1374-82
40 PLN
15226

1963 rasy psów, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętym drukiem barwy niebieskiej - ramki (w lewo i w dół). Znaczki z tym błędem znane są w różnych wersjach nasilenia błędu - przesunięcie jest "skoszone" względem innych barw. gwarancja.

Fi.1230MK
Mi.1378
250 PLN