The auction will start on 19.04.2024

Auction 93. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15507

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.114,70).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
80 PLN
15508

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 191 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
160 PLN
15509

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2149MK
Mi.2297
480 PLN
15510

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.2151nz
Mi.2299U
450 PLN
15511

1974 Srebrny medal reprezentacji Polski na MŚ w piłce nożnej - komplet znaczków z przywieszkami, czyste.

Fi.2181Pw
Mi.2328Zf
30 PLN
SOLD
15512

1974 30. rocznica wyzwolenia Warszawy, arkusz czysty, poziomo złożony (znaczki w miejscu zgięcia nieco słabsze).

Fi.2206
Mi.2353
50 PLN
15513

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
40 PLN
15514

1974 koperta lotnicza polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Egipcie.


15 PLN
15515

1974 "Opłata pocztowa zryczałtowana" Odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie - zaproszenie na uroczystości związane z zakończeniem I etapu odbudowy Zamku podpisane przez Józefa Kępę, wysłane 13.7 w specjalnej kopercie z urzędu Warszawa 40, okolicznościowy datownik ODBUDOWA ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
15516

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2223+24 + 4x2233) zawierający znaczki z serii 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce - Zjazd Europejskiej Federacji Zootechnicznej w Warszawie (krowy); czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.6f (2223, 2224, 2233)
Mi.2370, 2371, 2380
60 PLN
15517

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
30 PLN
15518

1975 zeszycik znaczkowy 15 zł (6x2216 + 6x2239) zawierający znaczki z serii VI Halowe Mistrzostwa Europy i eksperymentalny lot "Apollo"-"Sojuz"; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.7d (2216, 2239)
Mi.2363, 2386
60 PLN
15519

1975 Arcydzieła sztuki polskiej - szopka krakowska, 1 zł arkusz sprzedażny, sektor 3, z błędami na: poz.5 ""chmurka" na lewo od wieży", poz.20 "czerwone kółeczko na lewo od wieży" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2199
Mi.2346
50 PLN
15520

1975 30. rocznica wyzwolenia Warszawy, arkusz sprzedażnym złożony w połowie.

Fi.2206 ark.
Mi.2353
25 PLN
15521

1975 rocznik znaczków czystych (Fi.108,60).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
70 PLN
15522

1975 Sokoły, znaczki za 1 zł i 1,50 zł komplet parek i trójek w układach: zwykłym i odwrotnym, czyste.

Fi.2207-10
Mi.2354-57
80 PLN
15523

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem.

Fi.2223-4
Mi.2370-1 
10 PLN
15524

1975 100.rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, seria: dwie parki znaczków z pustopolem z lewej strony, parka z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2223-28
Mi.2370-75
50 PLN
15525

1975 30 lat ONZ, niekatalogowany jako cięty znaczek za 4 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.2243 nz
Mi.2390 
600 PLN
15526

1975 ochrona zabytków, znaczek z rolki z numerem na odwrocie.

Fi.2267
Mi.2414
10 PLN
15527

1975 FDC - "XII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Łódź".

Fi.2268
Mi.2415
20 PLN
15528

1975 "V OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE KLUBU PZF DRUH" Łódź 1, karta z dodatkowym napisem, ostemplowana okolicznościowo 23.XI; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp641II
10 PLN
15529

1975 FDC - "Eksperymentalny lot "Apollo"-"Sojuz"", kiedyś arkusik, później bloczek, aktualnie znowu arkusik (w katalogu Michel blok) na kopercie skasowany 30 VI stemplem okolicznościowym w Warszawie - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.ark.2239-41 (bl.51)
Mi.Bl.62
200 PLN
15530

1975 Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Katowicach, arkusz sprzedażny nowodruków bloku z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.50 ND ark.
Mi.Bl.61 SD
320 PLN
15531

1975 Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Katowicach, parka bloków i nowodruków z przekreślonym nominałem.

Fi.bl.50, bl50ND
Mi.Bl.61, Bl.61 SD
60 PLN
15532

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, parka nowodruków.

Fi.bl.50ND
Mi.Bl.61SD 
50 PLN
15533

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, nowodruk bloku.

Fi.bl.50ND
Mi.Bl.61SD 
25 PLN
15534

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czworoblok bloków, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.bl.95(50)
Mi.Bl.61
50 PLN
15535

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, narożny nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.95(50) ND
Mi.Bl.61
50 PLN
15536

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, nowodruk bloku.

Fi.bl.95ND
Mi.Bl.61SD
35 PLN
15537

1975 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, czarnodruk bloku.

Fi.bl.95ND
Mi.Bl.61SD
25 PLN
15538

1975 FDC - "200. rocznica ogłoszenia niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki", bloczek na kopercie skasowany 24 IX stemplem okolicznościowym w Warszawie - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.96 (52)
Mi.Bl.63
200 PLN
15539

1975 list od polskiego żołnierza stacjonującego w ramach sił ONZ w Egipcie.


15 PLN
15540

1975 aereogram z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Egipcie.


15 PLN
15541

1976 rocznik kopert FDC (bez bl.99(55); Fi.67.-).

Fi.2274-2335
Mi.2421-2482
42 PLN
15542

1976 rocznik znaczków czystych (Fi.63,10).

Fi.2274-2335
Mi.2421-2482
40 PLN
15543

1976 lotnictwo współczesne, seria w arkuszach sprzedażnych zgiętych w połowie.

Fi.2290-1 ark.
Mi.2437-8
80 PLN
SOLD
15544

1976 Igrzyska Olimpijskie w Montrealu, znaczek z bloku.

Fi.2311
Mi.2458 
10 PLN
15545

1976 25-lecie Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie, komplet czystych znaczków z przywieszkami (wszystkie warianty).

Fi.2320-23
Mi.2467-70
20 PLN
15546

1976 polskie porty, parka z pustopolami.

Fi.2330
Mi.2478 
15 PLN