The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 92. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8013

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 6 - Hugo Kołłątaj, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
20 PLN
8014

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 19 Leon Wyczółkowski, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
20 PLN
8015

1948 wydanie ze znakiem opłaty przedstawiającym trzy walczące orły, komplet całostek z 22 różnymi ilustracjami w dobrym stanie, Fischer 1.584,- zł.

Fi.Cp106 il.1-22
1 200 PLN
8016

1948 całostka z ilustracją wielkanocną nr 17.

Fi.Cp107
40 PLN
8017

1948 wydanie wielkanocne, komplet 20 całostek z kompletem ilustracji wielkanocnych w dobrym stanie, Fischer 1.560,- zł.

Fi.Cp107 il.1-20
1 200 PLN
8018

1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 16.12 z Katowic do Warszawy.

Fi.Cp108
20 PLN
8019

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
8020

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
30 PLN
8021

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura XII.49 - piąty nakład; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie ostemplowane znaczki bez i z zielonym nadrukiem groszy).

Fi.Cp109II
30 PLN
8022

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 2.

Fi.Cp111
50 PLN
8023

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 4.

Fi.Cp115
80 PLN
8024

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp115
40 PLN
8025

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
25 PLN
8026

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
8027

1949 wydanie prowizoryczne, na odwrocie stempelek własnościowy.

Fi.Cp117
30 PLN
8028

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
8029

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 3.

Fi.Cp117
40 PLN
8030

1949 wydanie prowizoryczne, komplet 4 całostek w różnych barwach ilustracji.

Fi.Cp117 a-d
180 PLN
8031

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z nadrukiem typu 3, ilustracja w kolorze oliwkowobrązowym; wysłana 7.7.50 z Łeby do Łodzi, dodatkowy znaczek obowiązkowej dopłaty na odbudowę Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117c
40 PLN
8032

1949 karta nr.103 z nadrukiem typu 7, wysłana 27.10 z Piotrkowa Trybunalskiego.

Fi.Cp119
30 PLN
8033

1949 wydanie prowizoryczna, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
8034

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
8035

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
8036

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48.

Fi.Cp119
40 PLN
8037

1949 wydanie prowizoryczne, karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7 i hasłem propagandowym 16a, wysłana z Gliwic.

Fi.Cp119Ia
40 PLN
8038

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Maria Konopnicka) z nadrukiem typu 14, z obiegu; idealny stan zachowania.

Fi.Cp121
40 PLN
8039

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Hugona Kołłątaja z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; karton gruby (0,20-0,21mm); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
250 PLN
8040

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Bolesława Prusa z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
120 PLN
8041

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Wysłouchowej z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
120 PLN
8042

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Józefa Chełmońskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); jak podaje podręcznik "Polskie Znaki Pocztowe": "Wg informacji uzyskanych od pracowników Drukarni Pocztowej w Łodzi sloganem w kolorze czarnym zaopatrywane były karty 121 zapakowane już w paczki po 20 sztuk, czyli bez kart z portretem W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego, karty powyższe zaopatrzone w slogan stanowią dużą rzadkość"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
1 000 PLN
8043

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Jana Kasprowicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
120 PLN
8044

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Henryka Sienkiewicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
120 PLN
8045

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stanisława Wyspiańskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
250 PLN
8046

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Leona Wyczółkowskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
250 PLN
8047

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Aleksandra Fredry z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
250 PLN
8048

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Cypriana Kamila Norwida z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
250 PLN
8049

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Mikołaja Reja z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); karton gruby(0,21-0,22mm); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
400 PLN
8050

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
40 PLN
8051

1950 "groszy" karta 109I z nadrukiem typu 18.

Fi.Cp109I
80 PLN
8052

1950 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN