The auction will start on 19.04.2024

Auction 92. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7973

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21.

Fi.Cp89
100 PLN
7974

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 19, lekkie ukośne złamanie.

Fi.Cp89
50 PLN
7975

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp89
100 PLN
7976

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp89
100 PLN
7977

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2.

Fi.Cp89
100 PLN
7978

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30.

Fi.Cp89
100 PLN
7979

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp89
100 PLN
7980

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 1 Jan Długosz, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki).

Fi.Cp89I
200 PLN
7981

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
7982

1945 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy z hasłem propagandowym 7b.

Fi.Cp92
70 PLN
7983

1945 całostka z obiegu pocztowego z Hanny koło Włodawy z hasłem propagandowym 2, ze stemplem prowizorycznym typu lubelskiego, gwarancja M.Wysocki

Fi.Cp92, 362
90 PLN
7984

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6, datowana 12.XII, a w związku z podwyższeniem w dniu 1.XII taryfy pocztowej, ofrankowana znaczkiem wydania przedrukowego 1,50zł/25gr i wysłana z Łodzi do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp92, 376a
120 PLN
7985

1945 karta z hasłem propagandowym 8 bez sygnatury nakładu - rzadkie.

Fi.Cp92s
350 PLN
7986

1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, karta na kartonie kremowym.

Fi.Cp93
60 PLN
7987

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
20 PLN
7988

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 2 (33 mm) w układzie poziomym.

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
7989

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie pionowym, uszkodzone pierwsze "P" w sygnaturze nakładu; dobry stan zachowania.

Fi.Cp94B
100 PLN
7990

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
25 PLN
7991

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
20 PLN
7992

1945 Belweder 1,50 zł, ilustrowana karta prywatnego nakładu wydana z okazji Święta Sportu Śląskiego, ostemplowana okolicznościowo 16.VI w Katowicach.

Fi.Cp95AI
120 PLN
7993

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk non-parelem, lewy dolny narożnik minimalnie słabszy.

Fi.Cp95AI
60 PLN
7994

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarawym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIy
50 PLN
7995

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
50 PLN
7996

1946 całostka z sygnaturą IX.46.

Fi.Cp96IA
25 PLN
7997

1947 ofiary Oświęcimia, całostka.

Fi.Cp97
15 PLN
7998

1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
25 PLN
7999

1947 Oświęcim strażnica kontrolna całostka wydania poświęconego ofiarom Oświęcimia.

Fi.Cp97
35 PLN
8000

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
8001

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
8002

1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
25 PLN
8003

1947 karta ilustrowana Belweder.

Fi.Cp99
30 PLN
8004

1947 całostka z ilustracją.

Fi.Cp100
30 PLN
8005

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, całostka.

Fi.Cp102I
20 PLN
8006

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
8007

1947 całostka z ilustracja i napisem z okazji kongresu PPS.

Fi.Cp102II
50 PLN
8008

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem z okazji Kongresu PPS, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu.

Fi.Cp102II
50 PLN
8009

1947 całostka z sygnaturą VIII 47.

Fi.Cp103
25 PLN
8010

1948 całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
20 PLN
8011

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-).

Fi.Cp103
60 PLN
8012

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Eliza Orzeszkowa wysłana 27.8 z Siedlec do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp106
40 PLN