The auction will start on 19.02.2026

Auction 92. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7814

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7.

Fi.Cs4II
40 PLN
7815

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4II
80 PLN
7816

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4II
80 PLN
7817

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" (Fi.500.-) i beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4III
300 PLN
7818

1919 wydanie krakowskie, sekretnik (niezaklejony) z lekko ukośnym nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ornamentu", grzecznościowo polecony 1.II miejscowo w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cs4III
200 PLN
7819

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu na rzadkim papierze gładkim satynowanym.

Fi.Cs4III
400 PLN
7820

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belka zamiast ornamentu, na odwrocie ślad po wklejce.

Fi.Cs4III
180 PLN
7821

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z nadrukiem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, stan idealny.

Fi.Cs4IIIt
350 PLN
7822

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ II (litera "l" w "hal" podniesiona), napisy niemieckie, polskie i ukraińskie (npu); dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz (Typ 2).

Fi.Ct4
200 PLN
7823

1920 orzeł na tarczy barokowej, znak opłaty bez oznaczenia waluty.

Fi.Cp30
50 PLN
7824

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto (Fi.80.-).

Fi.Cp31
50 PLN
7825

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym).

Fi.Cp32
50 PLN
7826

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym w języku polskim i angielskim, ciekawa spacja obok napisu "Cena".

Fi.Cp33
40 PLN
7827

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f (Fi.60.-).

Fi.Cp33
50 PLN
7828

1920 kartka do korespondencji zagranicznej, usterki druku; przerwy w ramce i niedodrukowana litera o w Pocztowy.

Fi.Cp33
40 PLN
7829

1920 całostka z linią dzielącą kartę pod P.

Fi.Cp35I
30 PLN
7830

1920 kartka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp36
40 PLN
7831

1920 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
100 PLN
7832

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
7833

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
60 PLN
7835

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
30 PLN
7836

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
7837

1921 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm.

Fi.Cp39I
30 PLN
7838

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
7839

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
7840

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź;

karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp39I
200 PLN
7841

1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
30 PLN
7842

1921 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
7843

1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
7844

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
7845

1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego wysłana miejscowo jako polecona 11.II w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp39, 115II, 117I
Mi.148, 150, 151, 15
60 PLN
SOLD
7846

1922 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm.

Fi.Cp40I
30 PLN
7847

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty.

Fi.Ct10a
80 PLN
7848

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct10a
80 PLN
7849

1924 kartka pocztowa bez wydrukowanego znaku opłaty nadana z Krakowa 10.11.24 do Warszawy.

Fi.Cfp I
50 PLN
7850

1925 całostka bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
7851

1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska.

Fi.Cp42
10 PLN
7852

1930 całostka z sygnaturą VII-1930.

Fi.Cp48
10 PLN
7853

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50 E
500 PLN
7854

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 17.VII.33 z Limanowej do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.Cp50IIb
50 PLN