The auction will start on 19.04.2024

Auction 91. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
37469

1942 Madonna, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.12
15 PLN
37470

1942 Madonna, seria na papierze bibułkowym x, mini fotoatest (znaczki bez pieczątek na odwrocie).

Fi.12-4x
160 PLN
37471

1942 Madonna, seria na papierze grubym y, gwarancja.

Fi.12-4y
140 PLN
37472

1942 madonny, seria znaczków nie obciętych z szerokimi marginesami, gwarancja Schmutz.

Fi.12-14x
800 PLN
37473

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.12-14x
150 PLN
37474

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja.

Fi.12-14y
120 PLN
37475

1942 kartka z świąteczną grafiką obozową z obiegu, gwarancja.

Fi.13
220 PLN
37476

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową, ładny stan zachowania.

Fi.15-7, Cp6 P
2 700 PLN
37477

1942 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7y
70 PLN
37478

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na wycinkach z czerwonymi kasownikami obiegowymi, gwarancja Schmutz.

Fi.15-17
100 PLN
37479

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po po0 lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo ładnie zachowana okładka, w którą pakowano projekty; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
4 000 PLN
37480

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej wykonanych z okazji Wystawy Filatelistycznej; 27 odbitek autorskich, w tym prace takich autorów jak Z. Pazda (I miejsce), M. Stępień (II i III m.) M. Puchalski i innych, z tego trzy pierwsze zrealizowano jako znaczki serii "pochodnia", i ostatni jako znak opłaty na karcie pocztowej, wszystkie projekty na papierze średnim, piękny stan, dodatkowo odbitka stempela wystawy, gwarancja.

Fi.15-17P, Cp6P
3 000 PLN
37481

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
110 PLN
37482

1942 Pochodnia, karminowy znaczek za 5 f na papierze szarym szorstkim grubym na świąteczna karta pocztowa z okolicznościową grafiką i wydrukowanymi na odwrocie życzeniami "Zdrowych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy", wysłana 22.XII efektowne, rzadko spotykane wydawnictwo w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15ay
500 PLN
37483

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 11.XI.1943, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
150 PLN
37484

1942 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.16
120 PLN
37485

1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami bożonarodzeniowymi, ozdobionej scenką z warszawskiego Nowego Miasta malowaną piórkiem i akwarelami - to kamienica "Pod Okiem Opatrzności" przy Freta 29, dziś lokale na parterze zajmuje salon fryzjerski; sygnowana "MS" (Marian Stępień?), przesłana 24.XII; przepiękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.16y
2 400 PLN
37486

1942 "Wdowa", karta pocztowa czysta ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym - odcień ciemniejszy (część z niewielkiego nakładu 415 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1
1 200 PLN
37487

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp2Iax
200 PLN
37488

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego wysłana 23.XII, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iax
150 PLN
37489

1942 Matka Boska Obozowa i Matka Boska Ostrobramska, zestaw dwóch czystych kart pocztowych; dobry stan zachowania (niewielkie niebieskie przebarwienia na froncie i odwrocie); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3-4
200 PLN
37490

1942 całostka stemplowana stemplem okolicznościowym Wystawy Filatelistycznej, gwarancja i oznaczenie na odwrocie.

Fi.Cp3by2
80 PLN
SOLD
37491

1942 całostka stemplowana stemplem okolicznościowym Wystawy Filatelistycznej, gwarancja i oznaczenie na odwrocie.

Fi.Cp4y2
120 PLN
37492

1942 Lotnik, uszkodzona (prawie niewidoczna) litera A w POCZTÓWKA, całostka - druk biblioteczny wysłany 30.01.1943; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
500 PLN
37493

1942 Lotnik, całostka wysłana 23.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
120 PLN
37494

1942 lotnik, całostka z obiegu, gwarancja.

Fi.Cp5
50 PLN
37495

1942 lotnik, całostka z drukiem z biblioteki obozowej na odwrocie, gwarancja.

Fi.Cp5
60 PLN
37496

1942 lotnik, gwarancja.

Fi.Cp5
60 PLN
37497

1942 lotnik, całostka z obiegu pocztowego ze stemplem okolicznościowy drugiej Wystawy Drzeworytu z drukiem bibliotecznym na odwrocie.

Fi.Cp5
60 PLN
37498

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja.

Fi.D1-4
400 PLN
37499

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.D1-4
600 PLN
37500

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
300 PLN
37501

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
400 PLN
37502

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, niebieski kasowany znaczek za 10 f. z rzadkiego pierwszego bloku obozowego, gwarancja.

Fi.(bl.1)
120 PLN
37503

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, niebieski znaczek za 5 f. z rzadkiego pierwszego bloku obozowego, piękny stan z błyszczącym abklatschem rysunku na odwrocie, gwarancja.

Fi.(bl.1)
400 PLN
37504

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok w bardzo dobrym stanie, gwarancja.

Fi.bl.1
1 900 PLN
37505

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu, szczególnie trudny do nabycia jako czysty (Fi.2300.-); gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
2 500 PLN
37506

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.1
600 PLN
37507

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, gwarancja Jendroszek.

Fi.bl.1
2 000 PLN
37508

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, rzadki czysty blok z narożnikami w słabszym stanie, gwarancja.

Fi.bl.1
1 100 PLN