Auction 91. PoW Woldenberg camp

37509

Fi.bl.2
400 PLN
37510

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.850.-), gwarancja.

Fi.bl.2
600 PLN
37511

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
37512

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok w pięknym stanie na papierze białym gładkim średnim, Fischer 850,- zł, gwarancja.

Fi.bl.2
650 PLN
37513

Fi.bl.2
450 PLN
37514

1942 Wystawa Filatelistyczna, niebezpieczne fałszerstwo znaczka z bloku Madonna.

Fi.(bl.2) FALSE
150 PLN
37515

Fi.bl.2 FALSE
180 PLN
37516

2 500 PLN
37517

1942 GRYF - Żuraw Gdański - Konkurs na znaczki obozowe; Zygmunt Pazda - unikalna odbitka autorska projektu znaczka za 20 f. z trzyznaczkowej zwycięskiej serii - projekt odbito w kolorze czarnym na białym średnim papierze, pod rysunkiem podpis autora Z.Pazda; wyniki konkursu ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, w handlu niespotykana, nie było jej nawet we wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (choć zawierała kilka odbitek autorskich innych projektów).

3 200 PLN
37518

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 2 Reichsmarki na papierze ze znakiem wodnym, słabszy stan.

180 PLN
37519

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 5 Reichsmarek na papierze ze znakiem wodnym, lekko uszkodzone narożniki.

240 PLN
37520

180 PLN
37521

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 1 Reichsmarkę na papierze ze znakiem wodnym, słabszy stan.

120 PLN
37522

1942 "BARBARKA 1942" - św.Barbara jako patronka artylerii, drzeworyt z odznaką Szkoły Podchorążych Artylerii sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK" z adnotacją ołówkową "4.12.42" i podpisami obu artystów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 000 PLN
37523

1942 "POKŁON TRZECH KRÓLI" - drzeworyt autorstwa Jerzego Staniszkisa, sygnowany monogramem "JS" naklejony na ozdobny papier z dedykacją ołówkową "Panu Kapitanowi w dniu wigilijnym 1942 r z serdecznymi życzeniami Jan Szymczak"; walor w dobrym stanie zachowania (w miejscu klejenia papier leciutko pofałdowany).

2 000 PLN
37524

1943 kartka pocztowa ze stemplem Collegium Sędziów Sportowych wzywająca adresata do stawieniu się zna zawody jako sędzia liniowy, gwarancja.

Fi.15
480 PLN
37525

1943 Pochodnia, odbitka z unieważnionej matrycy, gwarancja.

Fi.15-17
80 PLN
37526

1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją wysłanej 24.IV, dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.16x
160 PLN
37527

Fi.16y
250 PLN
37528

Fi.18
50 PLN
37529

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, gwarancja.

Fi.18
35 PLN
37530

Fi.18
35 PLN
37531

Fi.19
180 PLN
37532

1943 kartka z obiegu pocztowego z drukiem bibliotecznym na odwrocie.

Fi.19
100 PLN
37533

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja Schmutz.

Fi.19-21
150 PLN
37534

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja.

Fi.19-21
100 PLN
37535

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
120 PLN
37536

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria skasowana 10.V datownikiem na karcie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.19-21
150 PLN
37537

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego przesłanym 22.IX.1943, dodatkowo odciśnięty rzadko spotykany stempel propagandowy "KONKURS ODBUDOWY WSI"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.22
200 PLN
37538

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego wysłanym 15.VIII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja.

Fi.22
150 PLN
37539

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku bibliotecznym przesłanym 16.VIII, rzadziej spotykanym kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA DOM MIESZKALNY"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.22
200 PLN
37540

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przygotowanej z okazji Wystawy Leśnej; dodatkowo stempel okolicznościowy wystawy "WYSTAWA LEŚNA 12-18.IX.43"; gwarancja Schmutz.

Fi.22
150 PLN
37541

1943 kartka obiegowa z biblioteki obozowej, gwarancja Schmutz.

Fi.22
160 PLN
37542

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na karcie ozdobionej grafiką autorstwa Mariana Stępnia propagującą "Dni Książki" wysłanej 1.IX, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29.VIII-4.IX 1943"; dobry stan zachowania (drobne przebarwienia); gwarancja.

Fi.22
300 PLN
37543

1943 kartka obiegowa z drukiem bibliotecznym na odwrocie ze stemplem okolicznościowym "KONKURS / odbudowy / WSI".

Fi.22
120 PLN
37544

1943 Dni Książki, kartki z grafika obozowa w czterech różnych kolorach unieważnione (trzy) stemplem okolicznościowym Dni Książki.

Fi.22
320 PLN
37545

1943 kartka z obiegu pocztowego z grafiką na odwrocie w postaci zaproszenia na "Dni Książki".

Fi.22
190 PLN
37546

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na pocztówce ozdobionej grafiką Mariana Stępnia inspirowaną ostatnim polskim przedwojennym znaczkiem "25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów" z dodatkowymi motywami warszawskimi i krakowskimi; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.22
500 PLN
37547

Fi.22 P2
3 200 PLN
37548

Fi.22 P2
1 200 PLN