37509 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna (Fi.600.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 400 PLN | |
37510 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.850.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
37511 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
37512 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok w pięknym stanie na papierze białym gładkim średnim, Fischer 850,- zł, gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 650 PLN | |
37513 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem wystawy z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 450 PLN | |
37514 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, niebezpieczne fałszerstwo znaczka z bloku Madonna. | Fi.bl (2) FFi |
| 150 PLN | |
37515 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, fałszerstwo bloku Madonna, zbliżony rysunek, ale cienki papier i kolor żółty zamiast pomarańczowego, może uchodzić za próbę, ciekawy walor do zbioru specjalizowanego obozów. | Fi.bl.2 FALSE |
| 180 PLN | |
37516 |
1942 Boże Narodzenie, sygnowana odbitka linorytu przedstawiająca słynną cukiernię Ludwika Zalewskiego przy ulicy Akademickiej we Lwowie z jej nie mniej słynnym oknem wystawowym, które dokładnie opisał w "Wysokim Zamku" Stanisław Lem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 500 PLN | |
37517 |
1942 GRYF - Żuraw Gdański - Konkurs na znaczki obozowe; Zygmunt Pazda - unikalna odbitka autorska projektu znaczka za 20 f. z trzyznaczkowej zwycięskiej serii - projekt odbito w kolorze czarnym na białym średnim papierze, pod rysunkiem podpis autora Z.Pazda; wyniki konkursu ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, w handlu niespotykana, nie było jej nawet we wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (choć zawierała kilka odbitek autorskich innych projektów). | |
| 3 200 PLN | |
37518 |
1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 2 Reichsmarki na papierze ze znakiem wodnym, słabszy stan. | |
| 180 PLN | |
37519 |
1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 5 Reichsmarek na papierze ze znakiem wodnym, lekko uszkodzone narożniki. | |
| 240 PLN | |
37520 |
| 180 PLN | |
37521 |
1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 1 Reichsmarkę na papierze ze znakiem wodnym, słabszy stan. | |
| 120 PLN | |
37522 |
1942 "BARBARKA 1942" - św.Barbara jako patronka artylerii, drzeworyt z odznaką Szkoły Podchorążych Artylerii sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK" z adnotacją ołówkową "4.12.42" i podpisami obu artystów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 000 PLN SOLD | |
37523 |
1942 "POKŁON TRZECH KRÓLI" - drzeworyt autorstwa Jerzego Staniszkisa, sygnowany monogramem "JS" naklejony na ozdobny papier z dedykacją ołówkową "Panu Kapitanowi w dniu wigilijnym 1942 r z serdecznymi życzeniami Jan Szymczak"; walor w dobrym stanie zachowania (w miejscu klejenia papier leciutko pofałdowany). | |
| 2 000 PLN SOLD | |
37524 |
1943 kartka pocztowa ze stemplem Collegium Sędziów Sportowych wzywająca adresata do stawieniu się zna zawody jako sędzia liniowy, gwarancja. | Fi.15 |
| 480 PLN SOLD | |
37525 |
1943 Pochodnia, odbitka z unieważnionej matrycy, gwarancja. | Fi.15-17 |
| 80 PLN | |
37526 |
1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją wysłanej 24.IV, dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.16x |
| 160 PLN | |
37527 |
1943 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej rzadką bożonarodzeniową ilustracją, której autorem jest Marian Stępień, dodatkowo zielony napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.16y |
| 250 PLN | |
37528 |
1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Schmutz. | Fi.18 |
| 50 PLN | |
37529 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, gwarancja. | Fi.18 |
| 35 PLN SOLD | |
37530 |
| 35 PLN | |
37531 |
1943 kartka z obiegu pocztowego ze stemplem okolicznościowym "400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika", dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC", gwarancja Schmutz. | Fi.19 |
| 180 PLN | |
37532 |
1943 kartka z obiegu pocztowego z drukiem bibliotecznym na odwrocie. | Fi.19 |
| 100 PLN | |
37533 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja Schmutz. | Fi.19-21 |
| 150 PLN | |
37534 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja. | Fi.19-21 |
| 100 PLN | |
37535 |
| 120 PLN | |
37536 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria skasowana 10.V datownikiem na karcie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.19-21 |
| 150 PLN | |
37537 |
1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego przesłanym 22.IX.1943, dodatkowo odciśnięty rzadko spotykany stempel propagandowy "KONKURS ODBUDOWY WSI"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.22 |
| 200 PLN | |
37538 |
1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego wysłanym 15.VIII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja. | Fi.22 |
| 150 PLN | |
37539 |
1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku bibliotecznym przesłanym 16.VIII, rzadziej spotykanym kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA DOM MIESZKALNY"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.22 |
| 200 PLN | |
37540 |
1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przygotowanej z okazji Wystawy Leśnej; dodatkowo stempel okolicznościowy wystawy "WYSTAWA LEŚNA 12-18.IX.43"; gwarancja Schmutz. | Fi.22 |
| 150 PLN | |
37541 |
1943 kartka obiegowa z biblioteki obozowej, gwarancja Schmutz. | Fi.22 |
| 160 PLN | |
37542 |
1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na karcie ozdobionej grafiką autorstwa Mariana Stępnia propagującą "Dni Książki" wysłanej 1.IX, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29.VIII-4.IX 1943"; dobry stan zachowania (drobne przebarwienia); gwarancja. | Fi.22 |
| 300 PLN | |
37543 |
1943 kartka obiegowa z drukiem bibliotecznym na odwrocie ze stemplem okolicznościowym "KONKURS / odbudowy / WSI". | Fi.22 |
| 120 PLN | |
37544 |
1943 Dni Książki, kartki z grafika obozowa w czterech różnych kolorach unieważnione (trzy) stemplem okolicznościowym Dni Książki. | Fi.22 |
| 320 PLN | |
37545 |
1943 kartka z obiegu pocztowego z grafiką na odwrocie w postaci zaproszenia na "Dni Książki". | Fi.22 |
| 190 PLN SOLD | |
37546 |
1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na pocztówce ozdobionej grafiką Mariana Stępnia inspirowaną ostatnim polskim przedwojennym znaczkiem "25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów" z dodatkowymi motywami warszawskimi i krakowskimi; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.22 |
| 500 PLN | |
37547 |
1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 25.0.7 11C9, jego adnotacja i opis na odwrocie. | Fi.22 P2 |
| 3 200 PLN | |
37548 |
1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze granatowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk, na odwrocie charakterystyczny stempelek "P", gwarancja Schmutz. | Fi.22 P2 |
| 1 200 PLN | |