Auction 91. PoW Woldenberg camp

37589

Fi.33 E
300 PLN
37590

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach czeronobrązowym i zielonoszarym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.6. 8F8/1C2, jego adnotacja i opis na odwrocie, gwarancja Bojanowicz.

Fi.33 P6
8 000 PLN
37591

Fi.33P
250 PLN
37592

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, znaczek na pocztówce skasowany 8.XII w pierwszym dniu obiegu; gwarancja.

Fi.34
50 PLN
37593

1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.34
80 PLN
37594

Fi.34
120 PLN
37595

1943 Polska YMCA, znaczek na karcie świątecznej ozdobionej drzeworytem nieznanego autorstwa wysłanej 22.XII, dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.34
150 PLN
37596

1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek.

Fi.35
120 PLN
37597

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja.

Fi.35
15 PLN
37598

1943 kartka z grafiką obozową.

Fi.35
120 PLN
37599

1943 "BIERZ UDZIAŁ W PIERWSZYM KONKURSIE POWSZECHNYM" - bardzo rzadki stempel propagujący konkurs rozpisany na projekty znaczków, karta pocztowa - druk zawiadomienia bibliotecznego wysłana 16.I; gwarancja.

Fi.Cp3
500 PLN
37600

1943 lotnik, kartka z obiegu pocztowego unieważniona stemplem okolicznościowym "Rokitna 1915", stempel Związku Klubów Sportowych nadawcy kartki z życzeniami do swoich członków.

Fi.Cp5
320 PLN
37601

Fi.Cp6
60 PLN
37602

1943 orzeł, całostka z obiegu pocztowego z obozowej biblioteki, gwarancja.

Fi.Cp6
40 PLN
37603

1943 orzeł, usterka druku w postaci nieodbitej litery P w POPCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.Cp6
75 PLN
37604

1943 orzeł, całostka z drukiem bibliotecznym na odwrocie z obiegu.

Fi.Cp6
60 PLN
37605

1943 znaczek urzędowy na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie, ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.FiU1
80 PLN
37606

Fi.U1
120 PLN
37607

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja.

Fi.U1
20 PLN
37608

Fi.bl.3
300 PLN
37609

Fi.bl.3
280 PLN
37610

1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
37611

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
37612

Fi.bl.3
300 PLN
37613

Fi.bl.4
320 PLN
37614

Fi.bl.4
200 PLN
37615

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany, gwarancja.

Fi.bl.4
300 PLN
37616

1943 portret prawdopodobnie ppor.Tadeusza Jakubowskiego, wykonany 7.10.43 ołówkiem na żółtawym kartonie (90x117 mm), sygnowany.

1 600 PLN
37617

1 200 PLN
37618

80 PLN
37619

1943 grafika i stempel okolicznościowa z okazji 25. rocznicy odzyskania niepodległości.

60 PLN
37620

1943-44 odbitki znaczków z unieważnionych matryc.

120 PLN
37621

480 PLN
37622

1943 exlibris obozowy sygnowany "S.M.".

240 PLN
37623

1943 "RARAŃCZA 1918" - drzeworyt z okazji 25. rocznicy bitwy pod Rarańczą, którą stoczyła II Brygada Legionów z wojskami austriackimi, aby przerwać front i dotrzeć do polskich jednostek w Rosji, grafika ozdobiona odznaką 2 Brygady Legionów Polskich sporządzony przez Mariana Puchalskiego; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 000 PLN
37624

700 PLN
37625

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie, ostemplowana 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS", na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
37626

1943 grafika obozowa - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" 14-VIII-43 zorganizowanej przez Koło Techników Budowlanych Drogowych i Wodnych, grafikę wklejano do karnetów z zaproszeniem, rzadkie, bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
37627

1943 bardzo rzadki nie wypisany karnet z grafika obozową nadania odznaki honorowej Związku Klubów Sportowych, bardzo dobry stan zachowania.

900 PLN
37628

1944 odrastający dąb, próba nie wydanej wartości znaczka za 15 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze pomarańczowobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 48.00.3 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 6E8; w katalogu Fischera nonsensowny zapis "nie wydane wartości" - tak jakby chodziło o znaczki; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i nowy fotoatest.

Fi.47-50 P
1 800 PLN