37589 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja. | Fi.33 E |
| 300 PLN | |
37590 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach czeronobrązowym i zielonoszarym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.6. 8F8/1C2, jego adnotacja i opis na odwrocie, gwarancja Bojanowicz. | Fi.33 P6 |
| 8 000 PLN | |
37591 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt", gwarancja. | Fi.33P |
| 250 PLN | |
37592 |
1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, znaczek na pocztówce skasowany 8.XII w pierwszym dniu obiegu; gwarancja. | Fi.34 |
| 50 PLN | |
37593 |
1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.34 |
| 80 PLN | |
37594 |
1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego ze stemplem okolicznościowy "Uczymy się latać". | Fi.34 |
| 120 PLN | |
37595 |
1943 Polska YMCA, znaczek na karcie świątecznej ozdobionej drzeworytem nieznanego autorstwa wysłanej 22.XII, dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.34 |
| 150 PLN | |
37596 |
1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek. | Fi.35 |
| 120 PLN | |
37597 |
1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja. | Fi.35 |
| 15 PLN | |
37598 |
1943 kartka z grafiką obozową. | Fi.35 |
| 120 PLN | |
37599 |
1943 "BIERZ UDZIAŁ W PIERWSZYM KONKURSIE POWSZECHNYM" - bardzo rzadki stempel propagujący konkurs rozpisany na projekty znaczków, karta pocztowa - druk zawiadomienia bibliotecznego wysłana 16.I; gwarancja. | Fi.Cp3 |
| 500 PLN | |
37600 |
1943 lotnik, kartka z obiegu pocztowego unieważniona stemplem okolicznościowym "Rokitna 1915", stempel Związku Klubów Sportowych nadawcy kartki z życzeniami do swoich członków. | Fi.Cp5 |
| 320 PLN | |
37601 |
1943 Orzeł, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki, wysłany, ale znak opłaty nie skasowany; karta w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp6 |
| 60 PLN | |
37602 |
1943 orzeł, całostka z obiegu pocztowego z obozowej biblioteki, gwarancja. | Fi.Cp6 |
| 40 PLN SOLD | |
37603 |
1943 orzeł, usterka druku w postaci nieodbitej litery P w POPCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.Cp6 |
| 75 PLN SOLD | |
37604 |
1943 orzeł, całostka z drukiem bibliotecznym na odwrocie z obiegu. | Fi.Cp6 |
| 60 PLN | |
37605 |
1943 znaczek urzędowy na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie, ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.FiU1 |
| 80 PLN SOLD | |
37606 |
1943 znaczek urzędowy ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA" na bilecie wizytowym kapitana Jana Mirosławskiego; nietypowy pamiątkowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.U1 |
| 120 PLN | |
37607 |
1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja. | Fi.U1 |
| 20 PLN | |
37608 |
| 300 PLN | |
37609 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 280 PLN | |
37610 |
1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 400 PLN | |
37611 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 400 PLN | |
37612 |
| 300 PLN | |
37613 |
| 320 PLN | |
37614 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, ślady po poziomym zagięciu, gwarancja. | Fi.bl.4 |
| 200 PLN | |
37615 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany, gwarancja. | Fi.bl.4 |
| 300 PLN | |
37616 |
1943 portret prawdopodobnie ppor.Tadeusza Jakubowskiego, wykonany 7.10.43 ołówkiem na żółtawym kartonie (90x117 mm), sygnowany. | |
| 1 600 PLN SOLD | |
37617 |
1943 legitymacja "Koła Polskiej YMCA" z numerem 45 wydana 12.II.1942 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, zawiera wpisy na kolejne lata do roku 1945 włącznie; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonane drzeworytem artystyczne godło YMCA z orłem; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; doskonały stan zachowania. | |
| 1 200 PLN | |
37618 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
37619 |
1943 grafika i stempel okolicznościowa z okazji 25. rocznicy odzyskania niepodległości. | |
| 60 PLN SOLD | |
37620 |
1943-44 odbitki znaczków z unieważnionych matryc. | |
| 120 PLN | |
37621 |
1943 WYSTAWA LEŚNA, rzadka odbitka grafiki okolicznościowej autorstwa Zygmunta Pazdy na papierze bibułkowy. | |
| 480 PLN | |
37622 |
1943 exlibris obozowy sygnowany "S.M.". | |
| 240 PLN | |
37623 |
1943 "RARAŃCZA 1918" - drzeworyt z okazji 25. rocznicy bitwy pod Rarańczą, którą stoczyła II Brygada Legionów z wojskami austriackimi, aby przerwać front i dotrzeć do polskich jednostek w Rosji, grafika ozdobiona odznaką 2 Brygady Legionów Polskich sporządzony przez Mariana Puchalskiego; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 000 PLN SOLD | |
37624 |
1943 zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych - drzeworyt sygnowany monogramem "BZN"(?), który wklejano do karnetu-zaproszenia, oferowany tu nie nosi śladów wklejenia; walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 700 PLN | |
37625 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie, ostemplowana 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS", na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN SOLD | |
37626 |
1943 grafika obozowa - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" 14-VIII-43 zorganizowanej przez Koło Techników Budowlanych Drogowych i Wodnych, grafikę wklejano do karnetów z zaproszeniem, rzadkie, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
37627 |
1943 bardzo rzadki nie wypisany karnet z grafika obozową nadania odznaki honorowej Związku Klubów Sportowych, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 900 PLN | |
37628 |
1944 odrastający dąb, próba nie wydanej wartości znaczka za 15 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze pomarańczowobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 48.00.3 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 6E8; w katalogu Fischera nonsensowny zapis "nie wydane wartości" - tak jakby chodziło o znaczki; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i nowy fotoatest. | Fi.47-50 P |
| 1 800 PLN | |