Auction 91. PoW Woldenberg camp

37549

1943-44 Hetmani, seria kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.22-30
180 PLN
37550

1943-44 Hetmani, seria czysta, gwarancja.

Fi.22-30
160 PLN
37551

1943 Hetmani, czerwony znaczek z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej, wysłanej 24.XII dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; gwarancja Schmutz.

150 PLN
37552

1943 Hetmani, czerwony znaczek z Janem Zamoyskim na przesyłce z oryginalnego obiegu, wysłanej 24.XII, karta ozdobiona drzeworytem z motywami świątecznymi i harcerską lilijką, dodatkowy stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

350 PLN
37553

80 PLN
37554

1943 Hetmani, czerwony znaczek z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej ozdobionej grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającą Pałac na wodzie w warszawskich Łazienkach, skasowany 11.XI stemplem okolicznościowym w dniu Święta Niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

100 PLN
37555

1943 Hetmani, luzaki na wycinkach, gwarancja.

Fi.23, 24, 28
25 PLN
37556

Fi.24
1 800 PLN
37557

1943 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowy Dni Książki.

Fi.24
80 PLN
37558

Fi.24
80 PLN
37559

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
37560

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
37561

Fi.24
120 PLN
37562

Fi.24
160 PLN
37563

1943 kartka z grafika obozową.

Fi.24
60 PLN
37564

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.9 27F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 250 PLN
37565

1943 Hetmani, jasnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim skasowany 2.V.44 stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

80 PLN
37566

1943 Hetmani, luzak z serii.

15 PLN
37567

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

160 PLN
37568

160 PLN
37569

Fi.26 P4
2 250 PLN
37570

1943 Hetmani, znaczki za 15 i 20 fen na karcie skasowane 15.VIII stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja Krawczyk.

Fi.26, 28
40 PLN
37571

Fi.27, 28
160 PLN
37572

1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28
300 PLN
37573

1943 Hetmani, Stefan Czarniecki znaczek za 20 f z przywieszką "250-TY TYSIĄC ZNACZKÓW POCZTY OBOZOWEJ" w karnecie, skasowany 15.VIII stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; rzadki walor w doskonały stanie zachowania; gwarancja.

Fi.28Pw
600 PLN
37574

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
37575

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
37576

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
37577

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
37578

1943 Hetmani, jasnoniebieski znaczek ze Stefanem Czarneckim na listowniku ozdobionym wielkanocną grafiką, wysłanym 8.IV.44 wewnątrz po jego otwarciu pojawia się cząstka jajka wielkanocnego na serwetce, dekoracyjny i rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.29
800 PLN
37579

Fi.31
500 PLN
37580

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja.

Fi.31
50 PLN
37581

1943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
37582

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek za 20 f. w jaśniejszym odcieniu na białym papierze, gwarancja.

Fi.31
30 PLN
37583

Fi.31
25 PLN
37584

Fi.31
140 PLN
37585

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
60 PLN
37586

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
40 PLN
37587

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy w dniu Święta Niepodległości, na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.33
120 PLN
37588

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek skasowany 19.IV.1944 stemplem okolicznościowy "WILNO" na karcie ozdobionej grafiką autorstwa Jerzego Staniszkisa przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.33
130 PLN