The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 91. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41680

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp113
30 PLN
41681

1949 wydanie prowizoryczne, komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu z czarnym nadrukiem: karta Cp97 z nadrukiem typu 1, karta Cp98 z nadrukiem typu 13; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp113-14
200 PLN
41682

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 3.

Fi.Cp117
25 PLN
41683

1949 wydanie prowizoryczna, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
41684

1949 wydanie prowizoryczne, karta 103 z czarnym nadrukiem typu 7, wysłana z Gdyni.

Fi.Cp119
30 PLN
41685

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw siedmiu całostek z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
70 PLN
41686

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw czterech całostek z hasłami propagandowymi 16a i 16b.

Fi.Cp119I
50 PLN
41687

1949 wydanie prowizoryczne, karta 104 z nadrukiem typu 10 wysłana 22.11 z Poznania do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp120
40 PLN
41688

1949wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 8.

Fi.Cp120
60 PLN
41689

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw czterech całostek z nadrukiem typ 8, 9 i 11.

Fi.Cp120
60 PLN
41690

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Leon Wyczółkowski) z nadrukiem typu 15, z obiegu; idealny stan zachowania.

Fi.Cp121
40 PLN
41691

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw 14 kart z nadrukiem typ 14 na kartkach z różnymi ilustracjami.

Fi.Cp121I
280 PLN
41692

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 14 i ilustracją nr 15.

Fi.Cp121I
30 PLN
41693

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Jana Kasprowicza z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
120 PLN
41694

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Elizy Orzeszkowej z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
120 PLN
41695

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stanisława Wyspiańskiego z karminowym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121I
120 PLN
41696

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Aleksandra Gierymskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
120 PLN
41697

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Konopnickiej z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
120 PLN
41698

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Cypriana Kamila Norwida z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (5-wierszowym); karton gruby (0,20-0,21mm); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121II
250 PLN
41699

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Józefa Chełmońskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); jak podaje podręcznik "Polskie Znaki Pocztowe": "Wg informacji uzyskanych od pracowników Drukarni Pocztowej w Łodzi sloganem w kolorze czarnym zaopatrywane były karty 121 zapakowane już w paczki po 20 sztuk, czyli bez kart z portretem W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego, karty powyższe zaopatrzone w slogan stanowią dużą rzadkość"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
1 200 PLN
41700

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Bolesława Prusa z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
250 PLN
41701

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Henryka Sienkiewicza z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
250 PLN
SOLD
41702

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stanisława Staszica z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16c (6-wierszowym); karton gruby(0,21-0,22mm); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
400 PLN
41703

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Stefana Żeromskiego z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp121III
250 PLN
41704

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 z nadrukiem typu 12, z obiegu.

Fi.Cp122
30 PLN
41705

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
40 PLN
41706

1950 Bolesław Bierut, 10 zł, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50.

Fi.Cp124
10 PLN
41707

1950 służbowy list polecony z Ministerstwa Poczt i Telekomunikacji do Poznania w kopercie wydania Generalnego Gubernatorstwa z zadrukowanym znakiem opłaty i niemieckim napisem na odwrocie.


450 PLN
41708

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych).

Fi.Cp125-30
150 PLN
41709

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
41710

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
10 PLN
41711

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
41712

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
15 PLN
41713

1951 całostka błędem "kreska nad pierwszym Z w OSZCZĘDZAJ".

Fi.Cp130 B1
20 PLN
41714

1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, sygnatura XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.Ck13
120 PLN
41715

1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.210.-).

Fi.Ck14a
180 PLN
41716

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
41717

1952 całostka z sygnaturą V.52 i hasłem propagandowym 20b.

Fi.Cp131
10 PLN
41718

1952 całostka z sygnaturą V.52 i hasłem propagandowym 21b.

Fi.Cp131
10 PLN
41719

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 23 (Fi.36.-).

Fi.Cp131
20 PLN