The auction will start on 19.04.2024

Auction 91. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41480

1920 całostka przeznaczona do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym tekstem propagandowym.

Fi.Cp33
50 PLN
41481

1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am).

Fi.Cp35I
40 PLN
41482

1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
40 PLN
41483

1920kartka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
41484

1920 karta za 50(75) fen, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, bez hasła propagandowego; czysta;

karta za 50(75) fen, linia dzieląca kartę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, bez hasła propagandowego, wysłana 13.II.1921 z Brzozowa do Krakowa, ponieważ od 15.12.1920 taryfa na kartki pocztowe wzrosła do 2 mk. MPiT wydało rozporządzenie dotyczące wykorzystania istniejących zapasów całostek, po dofrankowaniu ich do stosownej wysokości znaczkami opłaty, a w razie konieczności nawet znaczkami urzędowymi, tu - zapewne z powodu braku odpowiednich znaczków - brakującą należność pobrano gotówką dokumentując to stempelkiem "OPŁACONO/ GOTÓWKĄ Mk No" z dopisanym numerem dziennika; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp35I
250 PLN
41485

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
41486

1920 karta za 50(75) fen, hasło propagandowe E - "Są drudzy, co mówią ..."; czysta;

karta za 50(75) fen, hasło propagandowe C - "Podkopują złodzieje, zbójcyż ..."; czysta;

dodatkowo karta za 50(75) fen, hasło propagandowe D - "Polacy! Ośmielcie się ..."; z tekstem na odwrocie; czysta;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka;

Fi.Cp35II
300 PLN
41487

1920 kartka z hasłem propagandowym D, liczne drobne usterki druku.

Fi.Cp35II
80 PLN
41488

1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
41489

1921 całostka z usterką w postaci uszkodzonej litery P w POCZTOWA.

Fi.Cp38
40 PLN
41490

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
20 PLN
41491

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
41492

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
41493

1921kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
25 PLN
41494

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
41495

1922 pokwitowanie telegraficzne z brązowoliliowym znakiem opłaty - 5 mk "Orzeł na tarczy barokowej", rozmiar 143x100mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 22/4 z Posady Olchowskiej do Myszkowa; znaki opłaty skasowane datownikiem urzędu nadawczego, odciśniętym również poniżej; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ct9a, 118
100 PLN
41496

1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 10.VIII z Krakowa do Lwowa; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Ct10b
160 PLN
41497

1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne z ręcznym nadrukiem wartości w walucie niemieckiej 25 mk. niemieckich/ 80 mk., bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru).

Fi.Ct19
1 400 PLN
41498

1923 kartka pocztowa wydana przez pocztę bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na hiperinflację.


60 PLN
41499

1925 kartka z kasownikiem Bielsko 2 (na Śląsk) 23.III.25 do Czechosłowacji.

Fi.Cp42
15 PLN
41500

1926 kartka z Trzebini 9.X.26 do Wiednia, sygnatura P.Z.G. 76.

Fi.Cp43I
10 PLN
41501

1926 kartka z sygnaturą 235-5.000.000-26 z Katowic do Niemiec.

Fi.Cp45
15 PLN
41502

1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia.

Fi.Cp45I
50 PLN
41503

1926 całostka z Mysłowic do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
41504

1926 kartka wysłana z Lędzin

Fi.Cp45I
20 PLN
41505

1927 kartka z Torunia 4.7.27 do Wielkiego Komorska, sygnatura II-1927.

Fi.Cp46
10 PLN
41506

1928 kartka z sygnaturą II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
41507

1928 kartka z sygnaturą VIII.1928.

Fi.Cp48
10 PLN
41508

1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
41509

1928 Henryk Sienkiewicz, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49
150 PLN
SOLD
41510

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-192), wysłana 5.2 z Warszawy do Kielc.

Fi.Cp49IA
40 PLN
41511

1930 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsienicowa Schronisko, doskonały stan zachowania.


500 PLN
41512

1931 kartka z Łobieżnicy do Niemiec, sygnatura I-1931 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp48I
10 PLN
41513

1931 kartka z Rzeczkowa 28.7.31 do Torunia, sygnatura V-1931, hasło propagandowe F.

Fi.Cp48I
10 PLN
SOLD
41514

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 30.VIII.33 z Grudziądza do Fordonu; dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.Cp50IIb
50 PLN
41515

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
130 PLN
41516

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
41517

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
41518

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 20.II.32 z urzędu Warszawa-Sejm do Lwowa; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
41519

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 19.IX.32 z Częstochowy do Przemyśla, dosłana do Wilna; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
30 PLN