The auction will start on 19.04.2024

Auction 91. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41440

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
41441

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie zielonopiaskowym z nadrukiem typu 137, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19Iy
120 PLN
41442

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Muszyny 21.1.20 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej, całostki Cp 19 weszły do użycia w pierwszych dniach 1920 roku znacznie później niż pozostałe całostki tego wydania.

Fi.Cp19Iy
120 PLN
41443

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
41444

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
41445

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
250 PLN
41446

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z nadrukami typu 138, nadruk na części I - bez kropki po POCZTOWA, na części II - spacja zamiast kropki po POCZTOWA; dodatkowo wyraźna drugostronna odbitka druku (abklatsch). Ponadto, co najciekawsze - na części na odpowiedź z prawej strony znaku opłaty występuje sucho tłoczona litera K (od KARTA) następnego nadruku - patrz szczegół; to unikalny błąd!!! powiązany zapewne z katalogowanym błędem "brak K w KARTA" na innym egzemplarzu tej karty; gwarancja Jungjohann.

Fi.Cp20Ix
800 PLN
41447

1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 134; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp20Ix
350 PLN
41448

1919 wydanie prowizoryczne, rzadka z obiegu kartka wysłana z Lublina 15.5.19 do Szwajcarii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp22I
900 PLN
41449

1919 całostka ze znakiem opłaty w walucie koronowej.

Fi.Cp25
50 PLN
41450

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
40 PLN
41451

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, mocno uszkodzony ornament; idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs3II
150 PLN
41452

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
41453

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
41454

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8, gwarancja Kronenberg.

Fi.Cs4II
50 PLN
41455

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
41456

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8 - śladowy romb.

Fi.Cs4II
40 PLN
41457

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
41458

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, idealny stan zachowania.

Fi.Cs4II
60 PLN
41459

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, chociaż otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma, co prawda treści, ale co było dosyć powszechną praktyką, najpewniej znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka.

Fi.Cs4IIIs
400 PLN
41460

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju.

Fi.Cs4IIIs
120 PLN
41461

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 -belka zamiast ozdobnika, w środku nie wypisany.

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
41462

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.4IIIt 1000.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt+s
250 PLN
41463

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczona literą l, silny abklacz na odwrocie.

Fi.Ct2
150 PLN
41464

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczona literą l, silny abklacz na odwrocie.

Fi.Ct2
150 PLN
41465

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczoną literą l.

Fi.Ct2
120 PLN
41466

1920 list z Radomia do Warszawy.

Fi.Ck6
80 PLN
41467

1920 kartka z Łęczycy 5.II.20 do Dąbrowy Górniczej.

Fi.Cp24
15 PLN
41468

1920 kartka z Opalenicy 26.11.20 do Rośnówka.

Fi.Cp29
20 PLN
41469

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp29
40 PLN
41470

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp30
40 PLN
41471

1920 całostka ze znakiem opłaty bez oznaczenia waluty.

Fi.Cp30
80 PLN
41472

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto (Fi.80.-).

Fi.Cp31
50 PLN
41473

1920 kartka z hasłem propagandowym, cztery wyrazy pogrubione.

Fi.Cp32
30 PLN
41474

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
40 PLN
41475

1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, odbite spacje drukarskie na lewo od znaku opłaty, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę - ciekawe.

Fi.Cp33
100 PLN
41476

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
41477

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
41478

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
35 PLN
41479

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f (Fi.60.-).

Fi.Cp33
50 PLN