The auction will end on 13.07.2020
The auction ends in:

Auction 91. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41883

1912 Bawaria, specjalna ilustrowana okolicznościowa karta lotnicza przedstawiająca młodą parę lecącą w skrzydlatej karocy nad Monachium, dofrankowana i przesłana 4.10 pocztą lotniczą z Monachium do Włoch, datownik odbiorczy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.PF15-02/b
600 PLN
41884

1919 list lotniczy z Warszawy do Gdańska, prawidłowo opłacony ze specjalną opłatą lotniczą i nalepką LOPP, na odwrocie stempel odbiorczy.


350 PLN
41885

1923 kartka lotnicza z Warszawy do Pragi, opłata znaczkiem i gotówką - stempelek "Percu fres", na odwrocie dwa stemple odbiorcze.

Fi.138
200 PLN
41886

1923 Syria, list lotniczy, ofrankowany serią wydania przedrukowego, z dopiskiem "par Avion militarie", wysłany 15.11 z Damaszku do Souieda, na odwrocie datownik odbiorczy; koperta pionowo zgięta.


Mi.202-05I
500 PLN
41887

1924 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Śmigło i Skrzydła, znaczek czysty za 10 gr. w kolorze zielonym, rzadszy.

Fi.12
30 PLN
41888

1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.1B, 3B
60 PLN
41889

1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, dwa górne znaczki z podlepką.

Fi.3B
50 PLN
41890

1925 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.15
20 PLN
41891

1925 "AERO" pierwszy lot Warszawa - Poznań, list lotniczy przesłany 22.VI z Warszawy do Poznania; specjalny dodatkowy fioletowy stempel "PIERWSZY LOT"; lotem tym przesłano zaledwie 32 sztuki poczty!!! na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.38a
4 000 PLN
41892

1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek bez gumy.


150 PLN
41893

1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek na podlepkach.


400 PLN
41894

1925 Warszawa - Kopenhaga "AEROLOT", parka pozioma nalepek wydanych przez Polską Linię Lotniczą "Lot" do przesyłek pocztowych przesłanych pierwszym lotem próbnym z Warszawy do Kopenhagi; sama nalepka jest już dosyć rzadka, a w parce bardzo rzadka; doskonały stan zachowania, na życzenie kopia fotoatestu na taką nalepkę Korszeń;

Firma "AEROLOT" planując otwarcie nowego połączenia na trasie Gdańsk–Malmö– Kopenhaga w sierpniu 1925 zakupiła trzysilnikowy wodnosamolot Junkers G 23W dla 9 pasażerów, po lotach próbnych jednak zrezygnowano z tego zamiaru i samolot zwrócono do wytwórni.


800 PLN
41895

1926 Wydanie Lokalne - miejskich i powiatowych komitetów LOPP - Zdołbunów - ornamenty, kasowany znaczek za 2 gr. na papierze ze znakiem wodnym, jeden z najrzadszych - Fi. cena amatorska, Katalog Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali cena amatorska, lekko przesunięty rysunek z pełna oryginalna gumą.

Fi.7
1 000 PLN
41896

1926 Warszawa, nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.89
30 PLN
41897

1927 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Samolot, znaczek czysty za 20 gr. w kolorze brązowym.

Fi.21
30 PLN
SOLD
41898

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.23
20 PLN
41899

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.23
20 PLN
41900

1927 LOPP, Warszawa znaczek składkowy, granatowy za 50 gr (rozmiar 19x29,5 mm), czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.23
30 PLN
41901

1927 wydanie na przesyłki lotnicze, 5 + 10 + 30 gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list lotniczy wysłany 28.VI z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do Argentuil we Francji, przesyłkę opłacono znaczkami w wysokości 1 zł, podczas gdy prawidłowa opłata wynosiła 1,40 zł (60 gr list II klasy + obowiązkowa dopłata lotnicza za ekspres 80 gr); brakującą kwotę 40 gr pobrano od nadawcy gotówką - stempelek "POBRANO/PERÇU zł... gr..." z dopisaną kwotą; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.219, 220, 223
Mi.227, 228, 231
300 PLN
41902

1927 Łotwa, list lotniczy wysłany 23.VI z Rygi do Paryża, ofrankowany serią wydania przedrukowego w parkach, dodatkowa nalepka lotnicza, na odwrocie stempelek DERULUFT-RIGA z napisem łacińskim i grażdanką.


Mi.100-102 
400 PLN
41903

1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, nowodruki specjalnych nalepek dla przesyłek balonowych, przesłanych dwoma polskimi balonami w czasie tych zawodów, nalepki w pierwszej kolumnie przeznaczone dla balonu "Warszawa", w drugiej dla balonu "Lwów", łączny nakład oryginalnych nalepek wynosił 352 sztuki z czego 48 sztuk nieząbkowanych, każdy z balonów zabrał do swojej gondoli po 50 kart w tym 10 z nalepkami nieząbkowanymi; oferowane tu nieząbkowane nowodruki sporządzono w kolorze ceglastym na białym, grubym papierze; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


1 000 PLN
41904

1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, nowodruki specjalnych nalepek dla przesyłek balonowych, przesłanych dwoma polskimi balonami w czasie tych zawodów, nalepki w pierwszej kolumnie przeznaczone dla balonu "Warszawa", w drugiej dla balonu "Lwów", łączny nakład oryginalnych nalepek wynosił 352 sztuki z czego 48 sztuk nieząbkowanych, każdy z balonów zabrał do swojej gondoli po 50 kart w tym 10 z nalepkami nieząbkowanymi; oferowane tu nieząbkowane nowodruki sporządzono w kolorze czarnym na białym, grubym papierze; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


600 PLN
41905

1927 czworoblok winietek balonowych dla przelotu balonami "Warszawa" i "Lwów".


300 PLN
41906

1928 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Łuck, Wołyński Komitet Wojewódzki LOPP - samolot, Na budowę lotnisk i hangarów na Wołyniu, kasowany znaczek za 10 gr. w kolorze niebieskim.

Fi.6
80 PLN
41907

1928 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Białystok - samolot, Na budowę lotniska w Białymstoku, czworoblok czystych znaczków za 5 gr., rzadki, piękny stan zachowania.

Fi.10
480 PLN
41908

1928 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Śmigło, znaczek kasowany za 50 gr. w kolorze czerwonym.

Fi.25
50 PLN
41909

1928 list lotniczy ze Lwowa do Warszawy, znaczek skasowany 7.IX datownikiem okolicznościowym "LWÓW TARGI WSCHODNIE" z wyróżnikiem "a" (Myślicki 21 006), dodatkowe stemple lotnicze: lwowski "POCZTA LOTNICZA/ POSTE AÉRIENNE" i warszawski odbiorczy ramkowy "Nadeszła pocztą lotniczą"; datownik odbiorczy Warszawa 19 Port Lotniczy z 8.IX; walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.280.-).

Fi.64
200 PLN
41910

1928 Warszawa - Wenecja, list lotniczy przesłany 18.IX liniami "AEROLOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "I-VOL POSTAL Warszawa -Venezia."; lotem tym przesłano zaledwie 55 sztuk poczty!!! na odwrocie datownik odbiorczy z 19.9 i stempelek "NON RECLAME"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.66
700 PLN
41911

1929 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Poznaniu, balon "Warszawa" pilotowany przez por.Franciszka Hynka, karta z nalepką z tekstem polskim z nadrukiem "Międz. Zawody Balonowe" przewieziona na trasie Poznań - Termsdorf k.Berlina, do polskiej frankatury doklejony znaczek niemiecki, oba unieważnione datownikiem Teupitz koło Teltow z datą 17.8.1929; podpis pilota por.Hynka na froncie; niezwykle rzadki walor - przewieziono jedynie 50 sztuk poczty!!! wysoka wycena katalogowa (Fi.3500,-); dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.4d
2 800 PLN
41912

1929 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Kraków - Alegoria lotnicza, znaczek za 5 gr. w kolorze żółtym, zdjęty z listu.

Fi.36
10 PLN
41913

1929 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Kraków - Alegoria lotnicza, znaczek czysty za 10 gr. w kolorze zielonym.

Fi.37
20 PLN
41914

1929 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.39
20 PLN
41915

1929 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Katowice, przewieziono 210 listów, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.81
160 PLN
41916

1929 Warszawa - Katowice, list lotniczy przesłany 8.I liniami "LOT" do, specjalny dodatkowy fioletowy stempel "LOT-I-VOL WARSZAWA-KATOWICE"; lotem tym przesłano 210 przesyłek; dobry stan zachowania - koperta ukośnie zgięta (Fi.250.-).

Fi.81
150 PLN
41917

1929 list z pierwszego lotu na trasie Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, przewieziono 150 sztuk takich przesyłek.

Fi.93c
260 PLN
41918

1929 LOT, otwarcie linii lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, dodatkowy fioletowy stempelek z trasą lotu i napisem "I Lot Bydgoszcz - Katowice", lotem tym przewieziono 150 przesyłek, gwarancja Vaumund PP.

Fi.93k
350 PLN
41919

1929 Katowice - Wenecja, list lotniczy przesłany 1.VIII liniami "LOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "Lot-I-Vol Katowice Venezia."; na froncie tranzytowe kasowniki wiedeńskie z 2 i 3 lipca, na odwrocie datowniki: przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy z 1.XI i odbiorczy VENEZIA POSTA AERA 3.7; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.94a
350 PLN
41920

1929 Kanada, I lot London-Toronto, list lotniczy wysłany 15.VII, na odwrocie datownik odbiorczy; koperta z lewej strony pionowo zgięta.


Mi.127 
60 PLN
41921

1929 LZ129 Graff Zeppelin "PRZERWANY LOT" - widokówka prawidłowo ofrankowana znaczkiem poczty sterowcowej za 2RM skasowanym datownikiem 16.5.1929 na pokładzie sterowca, niebieski stempel okolicznościowy lotu "LUFTSCHIFF GRAFF ZEPPELIN 1.AMERIKAFAHRT 1929", dodatkowy czerwony stempelek "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt" (Doręczenie opóźnione z powodu przerwania 1 lotu do Ameryki); nowojorski datownik odbiorczy z 5.8.1929 "NEW YORK N.Y.7 AUG 5"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Był to pierwszy międzykontynentalny lot LZ127 z Europy do Ameryki, sterowiec wystartował do lotu z Friedrichshafen w dniu 16.V, nocą nad Morzem Śródziemnym, gdy zbliżano się do wybrzeża Hiszpanii, pierwszy z pięciu silników uległ uszkodzeniu, następnego dnia na wysokości Alicante uszkodzeniu uległ drugi silnik w związku z tym podjęto decyzję o przerwaniu lotu do Ameryki i powrocie do bazy, po awarii trzeciego i czwartego z pięciu silników sytuacja stawała się dramatyczna, rząd francuski udzielił zgody na lądowanie awaryjne w bazie lotniczej Cuers pod Tulonem; kiedy 23.5 z Niemiec dostarczono zapasowe silniki, sterowiec powrócił do bazy we Friedrichshafen, skąd 1 sierpnia wystartował do udanego tym razem lotu i 5.8 szczęśliwie wylądował w Lakehurst niedaleko Nowego Jorku; przesyłki z pierwszej, nieudanej, próby lotu oznaczono dodatkowym czerwonym stempelkiem "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt", przetrzymano w bazie Friedrichshafen i przewieziono w drugiej - udanej - próbie lotu.


Mi.423 
1 000 PLN
41922

1930 polecony list lotniczy wysłany 3.XII z Warszawy do Paryża, ładnie ofrankowany, koperta firmowa "L.B.JANKIEWICZ", na odwrocie nalepka firmowa, datownik przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy i odbiorczy PARIS GARE DU NORD AVION 6-12; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.213II, 214I, 224
Mi.241II, 242I, 232
200 PLN