The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 88. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9485

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.18No
Mi.18K
100 PLN
9486

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
50 PLN
9487

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
100 PLN
9488

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak ornamentów", gwarancja Mikstein.

Fi.19B3
Mi.19
70 PLN
9489

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann,.

Fi.19No
Mi.19K
180 PLN
9490

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.19No
Mi.19K
90 PLN
9491

1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria z dwoma odmianami znaczka za 10/30 hal. z nadrukiem czarnym i fioletowobrązowym, wartość Fischer ponad 9.500,- zł, wszystkie znaczki gwarancja.

Fi.20-9 (22a, 22b)
Mi.20-8
6 000 PLN
9492

1918 drugie wydanie lubelskie, seria z odmianami znaczka Fi. 22 z nadrukiem w kolorze czarnym i fioletowym, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.20-9 (22a, 22b)
Mi.20-8
1 350 PLN
9493

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana (Fi.350.-), znaczek za 50/60 hal z błędem "brak kropki po HAL", sygnatury Rachmanow, Witkowski, gwarancja Schmutz, Krawczyk, Mikstein.

Fi.20-29 (27a B6)
Mi.20-28
330 PLN
9494

1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski.

Fi.20-29 B
Mi.20-28 
1 500 PLN
9495

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Falkowski.

Fi.20a
Mi.20A
70 PLN
9496

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20a
Mi.20A
90 PLN
9497

1918 drugie wydanie lubelskie, rzadkie ząbkowanie 12 1/2 : 12 3/4, gwarancja Berbeka.

Fi.20a
Mi.20A
300 PLN
9498

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½, gwarancja mały fotoatest Wiatrowski.

Fi.20b
Mi.20B
340 PLN
9499

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z perforacją ZL 11½, gwarancja Schmutz.

Fi.20b
Mi.20B
270 PLN
SOLD
9500

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, unieważniony grzecznościowo słabo odbitym kasownikiem, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.20b
Mi.20B
60 PLN
9501

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
260 PLN
9502

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
9503

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
15 PLN
9504

1918 drugie wydanie lubelskie, duże podlepki, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
20 PLN
9505

1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz znaczka za 3/15 hal., komplet katalogowanych błędów i usterek, doskonały materiał badawczy, 7 znaczków złamanych, wartość podstawowych znaczków Fischer 4.500,- zł.

Fi.21
Mi.21
1 500 PLN
9506

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
9507

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Ryblewski.

Fi.21
Mi.21
30 PLN
SOLD
9508

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Wiatrowski i Weźranowski.

Fi.21
Mi.21
20 PLN
9509

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
9510

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z odwróconym (Fi.300.-) i uszkodzonym nadrukiem brzegowym "brak P i gwiazdki", pod uszkodzonym nadrukiem pas delikatnych naturalnym zmatowień na gumie, taniej liczony, gwarancja Falkowski.

Fi.21 No
150 PLN
9511

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
9512

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
9513

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 1 z nie dodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
30 PLN
9514

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
60 PLN
9515

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
9516

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 1, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
30 PLN
9517

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
9518

1918 drugie wydanie lubelskie, list wartościowy z Kielc 18.1.19 do Pińczowa, na odwrocie opłata za 1 kor. (najniższa za list wartościowy) opłacona mieszana frankaturą znaczka wydania lubelskiego i austriackiej poczty polowej, opłata zgodna z taryfą, front koperty ze śladami po wklejeniu na kartę albumową, strona ze znaczkami w dobrym stanie, rzadki walor, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
7 000 PLN
9519

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.22a B4
Mi.22a
60 PLN
9520

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal., lewe z nadrukiem brzegowym: górny z nikłą zniekształconą gwiazdką, dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL." (Fi.960.-); bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja.

Fi.22a B4
580 PLN
9521

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 11 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22aNo
Mi.22aK
300 PLN
9522

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków z nadrukiem odwróconym, Fischer 1.200,- zł, gwarancja.

Fi.22aNo
Mi.22aK
500 PLN
9523

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. unikalny z podwójnym nadrukiem (Fi.30000.-), oba nadruki są znacznie wzajemnie przesunięte wobec siebie i występują jako podwójne tylko na części arkusza, zawsze spotykamy na nich lekki abklatsch, a na dole pasek farby na odwrocie, ogólnie bardzo ładny stan, podwójna gwarancja Mikulski.

Fi.22a Np
30 000 PLN
9524

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze fioletowym z poz. 31 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22b
Mi.22b
240 PLN