Auction 88. Overprint editions 1918-1919

9605

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem odwróconym (Fi.1650.-), poza widocznym na skanie małym przebarwieniem w lewym górnym rogu w ładnym stanie, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.29 No
Mi.28
800 PLN
9606

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
9607

Fi.29No
Mi.28K
400 PLN
9608

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 3 hal. z nadrukiem dwustronnym, wartość ta nie była dopuszczona do obiegu.

Fi.Ndw
75 PLN
9609

Fi.30
Mi.29
1 400 PLN
9610

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą ze znanym od lat, ale dotąd niekatalogowanym błędem na poz.7 "podstawa i nóżka litery P w POCZTA skośnie ścięte", piękny stan; gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.30 B
Mi.29
10 000 PLN
9611

1919 wydanie krakowskie - "cienkie Z", inspirowany filatelistycznie list nadany w Krakowie przez kierownika ekonomatu pocztowego Józefa Mullera na adres firmy filatelistycznej Fischer we Wiedniu; opłacony został, co jest absolutnie wyjątkowe, zgodnie z prowizoryczną taryfą pocztową na listy zagraniczne: obowiązywała ona od drugiej połowy stycznia do 25 lutego i z wyłączeniem krajów sąsiednich wynosiła zgodnie z ustaleniami prof. J.Auleytnera 50 hal.; list opłacono 51 hal. wyłącznie znaczkami z błędem "cienkie Z" - za 3, 6, 12 i 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.4, a za 5 i 10 hal. z poz.5; znaczki za 3, 5 i 10 hal. nie występują na niefilatelistycznej korespondencji i oferowany list jest najciekawszym znanym ich użyciem, same znaczki luzem (Fi.6040.-)

Fi.30-35 B1
Mi.29-34
8 000 PLN
9612

Fi.30B1
Mi.29
2 000 PLN
9613

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.31
Mi.30
1 700 PLN
9614

Fi.31
Mi.30
3 900 PLN
9615

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "ścięte S i pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30
2 400 PLN
9616

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
9617

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
9618

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
500 PLN
9619

Fi.32I, 38, 38 No
Mi.31, 48
800 PLN
9620

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
9621

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 39, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
720 PLN
9622

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.23(73), lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany WITKOWSKI, gwarancja Bruba, z opisem Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
360 PLN
9623

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
9624

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
9625

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 80, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Koopman.

Fi.33
Mi.32
1 500 PLN
9626

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 100 z typowymi uszkodzeniami liter P i A, od frontu ładny, na odwrocie niewielka prześwitka, gwarancja i oznaczenie Kronenberg.

Fi.33
Mi.32
2 000 PLN
9627

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.68, piękny stan, sygnowany Michel, ZAF KATOWICE, gwarancja i opis Mikstein, Mikulski.

Fi.33
Mi.34
1 400 PLN
9628

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.36 "bardzo mocno uszkodzone P w POLSKA i kropka w rombie", gwarancja i opis pozycji Landre, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 700 PLN
9629

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", gwarancja i opis Mikstein, Mikulski.

Fi.33 B1
Mi.32
1 800 PLN
9630

Fi.34
Mi.33
180 PLN
9631

Fi.34
Mi.33
120 PLN
9632

Fi.34
Mi.33
180 PLN
9633

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.78, lekki ślad po podlepce, gwarancja Mikstein, z opisem Jungjohann BPP.

Fi.34
Mi.33
200 PLN
9634

Fi.34 B2
Mi.33
1 200 PLN
9635

Fi.34 B3
Mi.33
700 PLN
9636

Fi.34B1
Mi.33
700 PLN
9637

Fi.35
Mi.34
180 PLN
9638

Fi.35
Mi.34
200 PLN
9639

Fi.36
Mi.35
2 600 PLN
9640

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.36
Mi.35
900 PLN
9641

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 97, piękny stan zachowania, fotoatest Kronenberg.

Fi.36
Mi.35
2 400 PLN
9642

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.49 na wycinku, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.36
Mi.35
450 PLN
9643

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.14 "cienkie Z", unieważniony rzadszym na tej wartości kasownikiem TARNÓW, gwarancja i opis Mikstein, Kalinowski.

Fi.36 B1
Mi.35
900 PLN
9644

Fi.36B2
Mi.35
1 500 PLN