Auction 88. Overprint editions 1918-1919

9845

1919 wydanie poznańskie, znaczek z podniesionym nadrukiem, gwarancja.

Fi.67
Mi.131
80 PLN
9846

1919 wydanie poznańskie, kartka o charakterze filatelistycznym.

Fi.67, 68, 70
Mi.131, 132, 134&nbs;
50 PLN
9847

1919 wydanie poznańskie, miejscowy list z Poznania 23.9.19, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.67, 70
Mi.131, 134
480 PLN
9848

1919 wydanie poznańskie, znaczek z abklaczem nadruku z pozycji 96.

Fi.68
Mi.132
80 PLN
9849

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 23/34, znaczek z poz. 33 z błędem "uszkodzone lewe 5, grube s", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.68 B
Mi.132
90 PLN
9850

1919 wydanie poznańskie, parka z poz. 27-28, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzone prawe 5, p i a w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.68 B1
Mi.132
80 PLN
9851

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 25/36, znaczki z błędami poz. 26 - "kreska pod a w Polska", poz. 35 - "plamka wysoko nad o", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B
Mi.133
250 PLN
9852

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 29/40, znaczki z błędami poz. 29 - "plamka wysoko nad c", poz. 30 - "plamka nad kreską", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B
Mi.133
250 PLN
9853

Fi.69 B4, B
Mi.133
280 PLN
9854

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 3/14, znaczki z błędami poz. 4 - "plamka nad końcem kreski", poz. 13 - "duża plama nad c", poz. 14 - "podłużna plamka za a w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B5
Mi.133
280 PLN
9855

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 27/38, znaczek z poz. 27 z błędem "owalna plamka nad oc", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B10
Mi.133
280 PLN
9856

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 fen. z błędem na poz.4 "nad prawym końcem kreski duży przecinek i owalna plamka", gwarancja Falkowski.

Fi.70 B
Mi.134
80 PLN
9857

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
9858

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
9859

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
9860

Fi.70 B
Mi.134
160 PLN
9861

Fi.70 B5
Mi.134
280 PLN
9862

Fi.70 B8, B
Mi.134
280 PLN
9863

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria znaczków w pięknym stanie, znaczek za 10 fen. z poz. 79, znaczek za 5 fen. z nadrukiem typ 3 i silnym rzadkim abklaczem nadruku, gwarancja i oznaczenie Landre, dodatkowa gwarancja Schmutz.

Fi.71-2
Mi.135-6
7 000 PLN
9864

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria znaczków na wycinkach skasowana obiegowo w Trzemesznie, znaczek za 5/2 f. z błędem występującym na dwunastu pozycjach w arkuszu w nadruku typu VI "łukowata plamka w zakończeniu cyfry 5", znaczek za 10 f. z oznaczeniem poz.63; oba znaczki sygnowane "Ikaros" KRAKÓW i z gwarancjami Mikstein, Krawczyk.

Fi.71-72
Mi.134-36
1 500 PLN
9865

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek za 5/2 f. z nadrukiem typu 5, w kolorze ciemnoczerwonobrązowym i z tzw. "abklatschem", opisany w katalogu Wystawy Światowej POLSKA 93 na str.110; wydrukowano osiem takich znaczków, znanych jest siedem - dwa pomiędzy zwykłymi, dwa w parce ze zwykłym i trzy pojedyncze, podwójna gwarancja i opis typu nadruku Landre, fotoatest Schmutz.

Fi.71d B
Mi.135
8 000 PLN