Auction 88. Overprint editions 1918-1919

9725

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja i oznaczenie.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
9726

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 61, gwarancja Mikstein, i z oznaczeniem Jendroszek.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
9727

Fi.43
Mi.41
100 PLN
9728

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.17 i 18 - znaczki z pierwszej fazy druku bez uszkodzonych liter "P" na poz.17, bardzo rzadkie, piękny stan, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.43
Mi.41
400 PLN
9729

Fi.43
Mi.41
20 PLN
9730

Fi.43
Mi.41
35 PLN
9731

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.61 "mocno uszkodzony romb", ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.43 B
Mi.41
160 PLN
9732

Fi.43 B+B+B
Mi.41
600 PLN
9733

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.44 "cienkie Z", kasowany na wycinku, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43 B1
Mi.41
80 PLN
9734

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą z pięknie wykształconym błędem na poz.30 "uszkodzone A", bardzo ładny stan, gwarancja Koopman, z opisem Schmutz.

Fi.43 B3
Mi.41
240 PLN
9735

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
9736

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
9737

Fi.43B1
Mi.41
160 PLN
9738

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
9739

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
9740

Fi.43B1
Mi.41
80 PLN
9741

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", praktycznie nie widoczne ślady po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43B2
Mi.41
120 PLN
9742

1919 wydanie krakowskie, znaczki z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", znaczki z różnych partii przedruku, pierwszy z wczesnej fazy z nieuszkodzoną literą P w POCZTA, drugi z późniejszej fazy przedruku z charakterystycznym wcięciem od góry w literze P w POCZTA, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43B2
Mi.41
300 PLN
9743

Fi.43B3
Mi.41
150 PLN
9744

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójny nadrukiem pierwszej formy z poz. 27, bardzo rzadkie - przedrukowano jeden stu znaczkowy arkusz, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.43Np
Mi.41
6 500 PLN
9745

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.43No
Mi.41K
1 800 PLN
9746

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.60, bardzo ładny stan zachowania, dwie delikatne sygnatury PHILATELIA KRAKÓW i Berest, fotoatest z określeniem "ohne Fehler" (bez wad) Jungjohann BPP.

Fi.44
Mi.42
5 000 PLN
9747

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 9, gwarancja Rachmanow,.

Fi.44
Mi.42
3 000 PLN
9748

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 61, gwarancja.

Fi.44
Mi.42
3 000 PLN
9749

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.96, w bardzo ładnym stanie (Fi.3300.-), gwarancja i opis Falkowski.

Fi.44
Mi.42
3 000 PLN
9750

Fi.45I
Mi.43
60 PLN
9751

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 38 na wycinku przekazu pocztowego (skartu) z Krosna, gwar. Schmutz

Fi.45I
Mi.43
180 PLN
9752

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
9753

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
9754

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
9755

Fi.45I
Mi.43
240 PLN
9756

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
9757

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz.64, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
90 PLN
9758

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.54 (Fi.300.-), poza widocznym na skanie bardzo lekkim zgięciem na górnym marginesie po prawej w bardzo ładnym stanie, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.45I
Mi.43
240 PLN
9759

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
9760

Fi.45I
Mi.44
60 PLN
9761

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kor. z nadrukiem pierwszej formy z poz. 36 w mieszanej frankaturze ze znaczkami wydań definitywnych na przekazie pieniężnym z Przemyśla do Sanoka, stosunkowo późne użycie znaczka wydania krakowskiego z 19.4.19, na odwrocie stemple odbiorcze, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I, 73B, 78B
Mi.43, 77, 82
4 000 PLN
9762

Fi.45IB
Mi.43
140 PLN
9763

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
9764

Fi.45IB1
Mi.43
130 PLN