The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34537

1945 formularz kartkowy, okolicznościowy "PIERWSZA POCZTA POLSKA W SZCZECINIE 5.5.1945" wydany nakładem Koła Pocztowego P.Z.Z. w Poznaniu.


30 PLN
34538

1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce.


120 PLN
34539

1946 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, dobry stan zachowania (delikatne nadgięcia - nie złamania).

Fi.Cp96IA
40 PLN
34540

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, z napisem "Ob.", hasło propagandowe 12 - "Ziemie Odzyskane za Odrą ...", dobry stan zachowania.

Fi.Cp96IIa
50 PLN
34541

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie szarobiałym szorstkim grubym, bez napisu "Ob.", hasło propagandowe 12 - "Ziemie Odzyskane za Odrą ...", dobry stan zachowania.

Fi.Cp96IIb
54 PLN
SOLD
34542

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
30 PLN
34543

1947 obóz zagłady w Oświęcimiu, kartka okolicznościowa z obiegu pocztowego z Olsztyna.

Fi.Cp97
40 PLN
34544

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 12.8.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
40 PLN
34545

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
34546

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
34547

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
34548

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
34549

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 24.4.1948 ze Sztumu do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
50 PLN
34550

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
34551

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu (Fi.60.-); na odwrocie niewielkie ślady podlepek.

Fi.Cp102II
50 PLN
34552

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-).

Fi.Cp103
60 PLN
34553

1948 zamek w Będzinie.

Fi.Cp104
30 PLN
34554

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
150 PLN
34555

1948 zamek w Lanckoronie, karta ilustrowana.

Fi.Cp105
90 PLN
34556

1948 zamek w Lanckronie, bardzo rzadka z obiegu kartka ilustrowana w super stanie zachowania. Gwarancja.

Fi.Cp105
400 PLN
34557

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp106
35 PLN
34558

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 20.

Fi.Cp106
35 PLN
34559

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 22.

Fi.Cp106
35 PLN
34560

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 7.

Fi.Cp106
35 PLN
34561

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp106
35 PLN
34562

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 3.

Fi.Cp106
35 PLN
34563

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp106
35 PLN
34564

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp106
35 PLN
34565

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 2.

Fi.Cp106
40 PLN
34566

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp106
35 PLN
34567

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp106
35 PLN
34568

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 17.

Fi.Cp106
35 PLN
34569

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi.1584,-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp106
1 400 PLN
34570

1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 8 - Śmigus na wsi; ostemplowana grzecznościowo 17.3 datownikiem TELEKOM. WARSZAWA z wyróżnikiem H.

Fi.Cp107
30 PLN
34571

1948 Wiosna Ludów, komplet 20 czystych kartek w idealnym stanie z wszystkimi ilustracjami. Rzadkie jako komplet.

Fi.Cp107 il.1-20
1 300 PLN
34572

1948 zamek w Będzinie, karta za 10/6(8) zł z nadrukiem typu 10 wysłana 18.10.49 z Bydgoszczy do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp120
30 PLN
34573

1949 kościół w Pniowie, całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
30 PLN
34574

1949 WYCINEK Z CAŁOSTKI UŻYTY JAKO ZNACZEK OPŁATY, karta pocztowa za 6 zł z doklejonym znakiem opłaty za 6 zł - wyciętym z całostki - przesłana miejscowo 11.3 w Warszawie, nieznacznie przefrankowana 12 zamiast 10 zł; dodatkowo odciśnięty stempel propagandowy "PRZYJAŹŃ POLSKO-CZECHOSŁOWACKA"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 49 010).

Fi.Cp103
200 PLN
34575

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
34576

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
30 PLN