The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34376

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
34377

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Pałac w Łazienkach Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; przesłana 17.V.32 miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
34378

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Barbakan w Krakowie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i jako polecona przesłana 13.IV.32 z Wadowic do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
30 PLN
34379

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
130 PLN
SOLD
34380

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIc
150 PLN
34381

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
35 PLN
34382

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34383

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34384

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 31, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34385

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34386

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34387

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34388

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 19, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34389

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34390

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34391

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34392

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34393

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 7, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34394

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34395

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 2, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34396

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 1, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
60 PLN
34397

1931 kartki ilustrowane ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, komplet całostek z ilustracjami nr 1-27 i 29-32 z nakładu VIII-1931, całostka z ilustracją nr 28 z nakładu VIII-1931 z lekkimi plamkami, pozostałe kartki w dobrym stanie.

Fi.Cp50Ia, Ib
2 000 PLN
34398

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Kraków - Rondel; doskonały stan zachowania.


500 PLN
34399

1932 kartka druk w sprawach żywnościowych z doklejonymi znaczkami, sygnatura VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
34400

1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura (X-1937), wysłany 27.IX.38 z Krynicy do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem okolicznościowym "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY" (Myślicki 28 004); karty z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykane; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp53
500 PLN
34401

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938 (Fi.55.-).

Fi.Cp53
50 PLN
34402

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
50 PLN
34403

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, WZÓR - niekatalogowana do tej pory ze stemplem WZÓR na znaku opłaty, ilustrowana karta pocztowa za 20 gr sporządzona dla celów dowodowych lub reklamowych, podobnie jak w przypadku pierwszego wydania kart ilustrowanych z portretem Henryka Sienkiewicza, różnicą widoczną na pierwszy rzut oka jest odmienne położenie nadruku WZÓR - tu napis rozpoczyna się w lewym górny rogu i skierowany jest na prawo w dół, a na kartach z Sienkiewiczem napis rozpoczyna się u dołu po lewej i skierowany jest na prawo w górę; karta z ilustracją nr 12 - SCENA GŁÓWNA - ZAŚNIĘCIE MATKI BOSKIEJ; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp55
2 000 PLN
34404

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 22 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp55
25 PLN
34405

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 6.

Fi.Cp55
60 PLN
34406

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp55
60 PLN
34407

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, komplet całostek o nominale 20 gr z ilustracjami 1-32, wszystkie całostki w dobrym - bardzo dobrym stanie, rzadko oferowane.

Fi.Cp55 il.1-32
2 800 PLN
34408

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze); sygnatura "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-26." przesłana 11.X.33 miejscowo w Warszawie, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" (Myślicki 32 124).

Fi.Cp58Ia
30 PLN
34409

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym J.

Fi.Cp59
80 PLN
34410

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", sygnatura (IX-1933); nadruk w kolorze ciemnoniebieskim, matowy z prześwitującym rysunkiem; karta wysłana 5.1.35 z Ryk do Warszawy; minimalnie słabszy stan zachowania (lewy górny narożnik złamany, nadgięcia).

Fi.Cp59
30 PLN
34411

1934 całostka wydania prowizorycznego z hasłem propagandowym J.

Fi.Cp59
70 PLN
34412

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania - na odwrocie karty na odpowiedź na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową (Fi.200.-).

Fi.Cp60
120 PLN
34413

1934 całostka wydania prowizorycznego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp60
200 PLN
34414

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21.

Fi.Cp63
250 PLN
34415

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp63
250 PLN
SOLD