The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34496

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 - Jan Kasprowicz.

Fi.Cp87
160 PLN
34497

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2 - August Cieszkowski.

Fi.Cp87
200 PLN
34498

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 28.

Fi.Cp87
90 PLN
34499

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 30 - Komendant J.Piłsudski dekoruje legionistów odznaką "Za Wierną Służbę" - Kolonia Dubniaki na Wołyniu - sierpień 1916, wysłana 22.VIII z Małogoszczy do Zagórza k.Dąbrowy-Górniczej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
100 PLN
SOLD
34500

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; lewy dolny róg nadgięty.

Fi.Cp88
40 PLN
34501

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 22.

Fi.Cp88
30 PLN
SOLD
34502

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 23.

Fi.Cp88
35 PLN
34503

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 24.

Fi.Cp88
35 PLN
34504

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 32.

Fi.Cp88
35 PLN
34505

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, komplet 32 czystych kart, trzy w minimalnie słabszym stanie (Fi.1656,-).

Fi.Cp88
1 350 PLN
34506

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przy ognisku na Wołyniu - wrzesień 1915; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp88
60 PLN
34507

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułan nad grobem kolegi na Wołyniu - rok 1916; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp88
60 PLN
34508

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 3, zagięcie na dolny prawym narożniku.

Fi.Cp88
25 PLN
34509

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 10, zagięcie górnego prawego narożnika.

Fi.Cp88
20 PLN
34510

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 20.

Fi.Cp88
35 PLN
34511

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 22.

Fi.Cp88
35 PLN
34512

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 30.

Fi.Cp88
30 PLN
SOLD
34513

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 29.

Fi.Cp88
30 PLN
SOLD
34514

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, komplet 32 całostek z różnymi ilustracjami w dobrym stanie.

Fi.Cp88 il.1-32
1 100 PLN
34516

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.59 - Klasycyzm: Bejsce - Dwór z końca XVIII wieku.

Fi.Cp89I
200 PLN
34517

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko.

Fi.Cp89I
180 PLN
34518

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 23.

Fi.Cp89
100 PLN
34519

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21.

Fi.Cp89
100 PLN
34520

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 19, lekkie ukośne złamanie.

Fi.Cp89
50 PLN
34521

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp89
100 PLN
34522

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp89
100 PLN
34523

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2.

Fi.Cp89
100 PLN
34524

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30.

Fi.Cp89
100 PLN
34525

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp89
100 PLN
34526

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 35.

Fi.Cp89
100 PLN
34527

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
34528

1945 całostka z hasłem propagandowym 8.

Fi.Cp92
60 PLN
SOLD
34529

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 2 - "WRACAMY NAD POLSKIE MORZE", karta wysłana 12.VII z Poznania do Grodziska Mazowieckiego, znak opłaty skasowany datownikiem POZNAŃ 2 z wyróżnikiem "cc"; stempelek cenzury wojskowej nr.1616; bardzo dobry stan zachowania (karta w rzeczywistości prezentuje się znacznie lepiej niż na skanie, chodzi o przebarwienia).

Fi.Cp92II
150 PLN
34530

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
34531

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 2 (33 mm) w układzie poziomym.

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
34532

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
40 PLN
34533

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
34534

1945 Belweder 1,50 zł, karta z prywatną ilustracją Święto Sportu Śląskiego, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, skasowana 18.VI w Katowicach stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO SPORTU ŚLĄSKIEGO CZERWIEC 1946 SPORT TO ZDROWIE" (Myślicki 46 044); rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp95AI
200 PLN
34535

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95AII
30 PLN
34536

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
50 PLN