The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34296

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 117.

Fi.Cp15IIxA
70 PLN
34297

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź podwójnej całostka z nadrukiem typu 94 datowana 15.IX przesłana miejscowo w Krakowie, na odwrocie jednowierszowy w ramce "BANK KRAJOWY FILIA W KRAKOWIE", znak opłaty unieważniony kreśleniem, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona).

Fi.Cp15IIxB
120 PLN
34298

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, nadruk częściowo na doklejonym znaczku.

Fi.Cp16IIx
180 PLN
34299

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 62, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
34300

1919 kartka polecona z Krakowa 22.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 65.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
34301

1919 kartka ze Lwowa 12.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 77.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
34302

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 106.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
34303

1919 kartka z Bielska 31.5.19 do Wiednia, całostka krakowska nadruk typ 77.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
34304

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 35 z obiegu pocztowego z Krakowa, dziurki po archiwizacji, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
34305

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 36 z obiegu pocztowego z Pilzna, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
34306

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 33 wysłana z Krosna do Krakowa, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona).

Fi.Cp16IIx
60 PLN
34307

1919 kartka z Krakowa 2.5.19 do Czechosłowacji, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K5 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 98.

Fi.Cp16IIx, 76B
60 PLN
34308

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 77; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
120 PLN
34309

1919 kartka z Bochni 28.4.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 19.

Fi.Cp16Ix
60 PLN
34310

1919 kartka z Tarnowa 24.6.19 do Szwajcarii, całostka krakowska nadruk typ 8.

Fi.Cp16Ix
80 PLN
34311

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 z obiegu pocztowego z Radomyśla, ładny abklacz nadruku na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16Ix
140 PLN
34312

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z silnie przesuniętym poziomo nadrukiem "Poczta Polska 15 hl" typu 35, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu;

część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej z nadrukiem typu 35, do kartki dołączona metryczka autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp17IA, 17IB
600 PLN
34313

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134 wysłana 5.I.1920 miejscowości Sucha do Wiednia, stempelek cenzury krakowskiej, dobry stan zachowania (na odwrocie ubytek papieru); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19IIy
200 PLN
34314

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Ix
50 PLN
34315

1919 wydanie krakowskie, całostka przesuniętym z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
100 PLN
34316

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
34317

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Ix
50 PLN
34318

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
34319

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
34320

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
34321

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 138, brak kropki po POCZTOWA, zamiast tego odbita spacja drukarska.

Fi.Cp20
350 PLN
34322

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
34323

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka opłaconą odpowiedzią, lekkie uszkodzenia jak na ilustracji.

Fi.Cp20Ix
100 PLN
34324

1919 nadruk znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 fen i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta wysłana 19.3 z Warszawy do Żyrardowa, kasownik odbiorczy 20.3 na froncie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp21II
1 000 PLN
34325

1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią w układzie góra karty I połączona z dołem karty II.

Fi.Cp26I
240 PLN
SOLD
34326

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f - z usuniętym oznaczeniem waluty (widać ich ślady, szczególnie pod oznaczeniem waluty z lewej strony), znak opłaty karminowy w typie C (jedna kreska), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); karta dofrankowana i wysłana 3.VII ze Stawiszyna do Warszawy, dobry stan zachowania.

Fi.Cp30a, 86B
40 PLN
SOLD
34327

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez ozdobnika.

Fi.Cs3II
60 PLN
34328

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3 i rzadkim na sekretnikach abklaczem.

Fi.Cs3II
120 PLN
34329

1919 wydanie krakowskie, sekretnik wysłany z Bielska 22.3.20 do Czechosłowacji, nadruk typ 3, rzadki z obiegu pocztowego.

Fi.Cs4II
280 PLN
34330

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką zamiast ozdobnika i zamienioną kolejnością napisów; POLSKA POCZTA, zamiast POCZTA POLSKA, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cs4IIIt
360 PLN
34331

1920 kartka z Poznania 11.3.20 do Niemiec.

Fi.Cp23
20 PLN
SOLD
34332

1920 kartka bez oznaczenia waluty nominału.

Fi.Cp25
40 PLN
34333

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto (Fi.80.-).

Fi.Cp31
50 PLN
34334

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
34335

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN