The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34336

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II - wszystkie linie adresowe punktowane szeroko, napis propagandowy w układzie b - cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym (Fi.45.-).

Fi.Cp32
40 PLN
34337

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, napis propagandowy w układzie b - cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym; papier lekko marmurkowy (Fi.45.-).

Fi.Cp32
40 PLN
34338

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
35 PLN
34339

1920 całostka z obiegu pocztowego z Krakowa, nie dodruk górnej części napisu KARTA POCZTOWA.

Fi.Cp32
20 PLN
SOLD
34340

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f;

karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f dofrankowana w urzędzie pocztowym w związku ze zmianą taryfy;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp33
100 PLN
34341

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f (Fi.60.-).

Fi.Cp33
50 PLN
34342

1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
34343

1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
30 PLN
34344

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
34345

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
34346

1921-1922 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 44,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 20.VI.22 z Warszawy do Krakowa;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy jasny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 11.VII.22 z Warszawy do Krakowa;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 14.X.22 z Warszawy do Krakowa;

karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp40I-II, 41
280 PLN
34347

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40II
35 PLN
34348

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
34349

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego, 8+8 mk - część na odpowiedź, wysłana 9.5.22 z Siedlec do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp41B
30 PLN
34350

1922 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
30 PLN
34351

1922 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
25 PLN
34352

1922 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
34353

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków.

Fi.Ct8
40 PLN
34354

1923 Przewartościowanie "warszawskie" 400 mk/80 mk - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach).

Fi.Ct15
1 000 PLN
34355

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
34356

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, rysunek nieretuszowany, format 140x90 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 5/10 z Trzebini do Warszawy, znak opłaty skasowany datownikiem poaustriackim; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp42
40 PLN
34357

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.); karta dofrankowana i 20.X jako ekspresowa wysłana z miejscowości Bytom Nowy do Trzebini; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp43I, 192
30 PLN
34358

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
20 PLN
34359

1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna - część na odpowiedź wysłana 13.11.27 z Krotoszyna do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.90.-).

Fi.Cp44IB
60 PLN
34360

1927 część nadawcza całostki z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47A
15 PLN
34361

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.60.-).

Fi.49IIA
40 PLN
34362

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Kraków - Sukiennice, doskonały stan zachowania.


220 PLN
34363

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Tyniec - Ruiny zamku, doskonały stan zachowania.


220 PLN
34364

1931 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Kielc 6.II.33.

Fi.Cp49I
100 PLN
34365

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
34366

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
34367

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
34368

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura VIII-1931, ślady po złamaniu kartki.

Fi.Cp50I
20 PLN
34369

1931 kartka ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOCHORA z nakładu XI-1931, liniatura druk rotograwiura, plamki widoczne na ilustracji.

Fi.Cp50II
80 PLN
34370

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń Ratusz, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.X.32 z Równego Wołyńskiego do Warszawy; doskonały stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Cp50IIa
150 PLN
34371

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
34372

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
34373

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
34374

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
90 PLN
34375

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, plamka na froncie, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN