The auction will start on 19.04.2024

Auction 83. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16628

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, 15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ! (karta ukośnie zgięta);

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura X-1937, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura X-1937, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! wysłana 12.VIII z Krakowa do Lanckorony;

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! wysłana 30.VIII z Pilzna do Krakowa;

30 gr, sygnatura I-1938;

30 gr, sygnatura VI-38; bardzo dobry/ dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp78I, 78II, 79
200 PLN
16629

1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp78II
15 PLN
16630

1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp78II
15 PLN
16631

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp78II
10 PLN
16632

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie.

Fi.Cp78II
10 PLN
16633

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!

Fi.Cp78II2
20 PLN
16634

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta za 30 gr, sygnatura I-1938 (Fi.30.-).

Fi.Cp79
20 PLN
16635

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp80
20 PLN
16636

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O.

Fi.Cp80
20 PLN
16637

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
20 PLN
16638

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE (Fi.20.-).

Fi.Cp80
15 PLN
16639

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE (Fi.20.-).

Fi.Cp80
15 PLN
16640

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM (Fi.20.-).

Fi.Cp81
15 PLN
16641

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE (Fi.20.-).

Fi.Cp81
15 PLN
16642

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe S - POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH (Fi.20.-).

Fi.Cp81
15 PLN
16643

1938 całostka z sygnaturą X-1938, hasło propagandowe O.

Fi.Cp81
15 PLN
16644

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura X-1938 (Fi.40.-).

Fi.Cp83
25 PLN
16645

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 4 - Piotr Skarga, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
16646

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin.

Fi.Cp86
140 PLN
16647

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 27 - Marcin Leopolita, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
16648

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 12 - Cyprian Norwid, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
16649

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
16650

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32 - Piotr Michałowski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
16651

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22 - August Cieszkowski.

Fi.Cp86
50 PLN
16652

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 47.

Fi.Cp86
35 PLN
16653

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 51.

Fi.Cp86
35 PLN
16654

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 50.

Fi.Cp86
35 PLN
16655

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 22, plamki na odwrocie.

Fi.Cp86
20 PLN
16656

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 64 - PCK, drobne plamki w szczególności na odwrocie.

Fi.Cp86
30 PLN
16657

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 19, plamka.

Fi.Cp86
25 PLN
16658

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp86
20 PLN
16659

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25.

Fi.Cp86
20 PLN
16660

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 36.

Fi.Cp86
20 PLN
16661

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 43, na odwrocie dwie plamki.

Fi.Cp86
20 PLN
16662

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 44, na odwrocie drobne plamki.

Fi.Cp86
20 PLN
16663

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 7, minimalne zaplamienie.

Fi.Cp86
20 PLN
16664

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 34.

Fi.Cp86
35 PLN
16665

1938 Kazimierz Jagiellończyk, Buczacz (Tarnopol)całostka z ilustracją nr 52.

Fi.Cp86
45 PLN
16666

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 64 - tematyka PCK , jedna z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia z serii 64 ilustracji.

Fi.Cp86
130 PLN
16667

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 63 - tematyka PCK , jedna z trzech najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia z serii 64 ilustracji.

Fi.Cp86
90 PLN