The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 83. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16508

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp30
40 PLN
16509

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto (Fi.80.-).

Fi.Cp31
50 PLN
16510

1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie cztery wyrazy pogrubione.

Fi.Cp32
30 PLN
16511

1920 kartka z hasłem propagandowym, cztery wyrazy pogrubione.

Fi.Cp32
30 PLN
16512

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę w przedłużeniu litery "P" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w połowie, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie a (wszystkie wyrazy wydrukowane pismem zwykłym);

karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę w przedłużeniu litery "P" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w połowie, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie a (wszystkie wyrazy wydrukowane pismem zwykłym); wysłana 20.IX z Łodzi do miejscowości Kawnice;

bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp32
100 PLN
16513

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II - wszystkie linie adresowe punktowane szeroko, napis propagandowy w układzie b - cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym (Fi.45.-).

Fi.Cp32
40 PLN
16514

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, napis propagandowy w układzie b - cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym; papier lekko marmurkowy (Fi.45.-).

Fi.Cp32
40 PLN
16515

1920 kartka typu n z hasłem propagandowym w układzie b - cztery wyrazy pismem grubym.

Fi.Cp32nb
40 PLN
16516

1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, odbite spacje drukarskie na lewo od znaku opłaty, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę - ciekawe.

Fi.Cp33
100 PLN
16517

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
16518

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
16519

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
35 PLN
16520

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f (Fi.60.-).

Fi.Cp33
50 PLN
16521

1920 całostka przeznaczona do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym tekstem propagandowym.

Fi.Cp33
50 PLN
16522

1920 kartka do korespondencji zagranicznej, usterki druku; przerwy w ramce i niedodrukowana litera o w Pocztowy.

Fi.Cp33
50 PLN
16523

1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am).

Fi.Cp35I
40 PLN
16524

1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
40 PLN
16525

1920kartka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
16526

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
16527

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", dofrankowane na odwrocie w związku ze wzrostem taryfy pocztowej unieważnione niespotykanym kasownikiem - dwie równoległe poziome linie, stempelek urzędu telegraficznego "Warszawa C", na froncie w lewym górnym rogu odciśnięta duża cyfra "1", słabszy stan zachowania.

Fi.Ct8
320 PLN
16528

1921 kartka z hasłem propagandowym C.

Fi.Cp35I
60 PLN
SOLD
16529

1921 całostka z usterką w postaci uszkodzonej litery P w POCZTOWA.

Fi.Cp38
40 PLN
16530

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
20 PLN
16531

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm;

karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, dofrankowana i wysłana 25.VIII.22 z Warszawy do Krakowa;

bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp38
80 PLN
16532

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
16533

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
16534

1921kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
25 PLN
16535

1921-1922 karta do obrotu krajowego 8 mk, z tyłu zapisana.

Fi.Cp40II
20 PLN
16536

1921-1922 karta do obrotu krajowego podwójna 8+8 mk - niezłożona!!! doskonały stan zachowania.

Fi.Cp41
80 PLN
16537

1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
16538

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.90.-.)

Fi.Cp41
70 PLN
16539

1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 23.8.23 z Mogilna do Bydgoszczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CfpI
50 PLN
16540

1922-25 w tych latach w związku z częstymi zmianami taryfy pocztowej, Zarząd Poczty wydawał oficjalne nakłady kart pocztowych bez wydrukowanego znaku opłaty; formularz czysty i z obiegu pocztowego, ofrankowany i wysłany 6.II.24 ze Lwowa do Tarnowa; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.CfpI
100 PLN
16541

1922 przewartościowanie odręczne czerwonym atramentem "400 mk" - pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, na telegram nadany 17 lipca 1923 z miejscowości Izbica Kujawska do Warszawy; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (w dwóch miejscach pionowo złożony) - reprodukcję oferowanego waloru wykorzystano w najnowszym wydaniu II tomu katalogu Fischera.

Fi.Ct10
1 600 PLN
16542

1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 162x97mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 27.IX z Krakowa do Lublina, na odwrocie wyliczenia porta; dodatkowo owalna pieczęć nadawcy z datą "ZAKŁAD KREDYTOWY MIAST MAŁOPOLSKICH 27 Wrz. 1922"; doskonały stan zachowania.

Fi.Ct10a
160 PLN
16543

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 18 4 z miejscowości Posada Olchowska do Gliwic; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ct13
100 PLN
16544

1923 kartka pocztowa wydana przez pocztę bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na hiperinflację.


60 PLN
16545

1925 kartka z kasownikiem Bielsko 2 (na Śląsk) 23.III.25 do Czechosłowacji.

Fi.Cp42
15 PLN
16546

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
16547

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta dofrankowana (obowiązkowa dopłata 1 gr) i wysłana 26.VI.26 ze Lwowa do Krakowa;

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 140x90 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 10.12 z miejscowości Paleśnica do Krakowa, doskonale odciśnięty rusztowy kasownik nadawczy;

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.);

1926 Kolumna Zygmunta - 20 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, sygnatura (P.Z.G.Nr 235-5.000.0000-26.);

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.iT. XII-926); usterka - w sygnaturze brak nawiasu otwierającego przed XII-926;

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła nie dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (G.D.P.i T. XII-926); karta wysłana 5.VI.27 z Czortkowa do Krakowa;

1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. II-1927); karta wysłana 11.9 z Jordanowa do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy;

1927 Kolumna Zygmunta - 10 gr, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 58,5 mm, sygnatura (M.P.i T. X-1927); karta dofrankowana i wysłana 19.6 z Rabki do Krakowa, rusztowy kasownik nadawczy; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp42, 43I, 43II, 45Ia
320 PLN