The auction will start on 19.04.2024

Auction 83. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16788

1959 Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, karta czysta, temat - POŻARNICTWO.

Fi.Cp172
20 PLN
16789

1959 15-lecie radiofonii w Polsce Ludowej, komplet 2 czystych kart (Fi.24.-).

Fi.Cp173a-b
20 PLN
16790

1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta.

Fi.Cp174
10 PLN
16791

1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Fi.Cp175
10 PLN
16792

1960 1800-lecie Kalisza, karta czysta.

Fi.Cp176
10 PLN
16793

1960 zabytkowe budowle miast polskich - Kraków - karty oliwkowe, komplet 16 sztuk z hasłami propagandowymi 29-44 (Fi.96.-).

Fi.Cp179b
60 PLN
16794

1960 Zabytkowe budowle miast polskich, Poznań, karta o sygnaturze X.-60, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp182
40 PLN
16795

1960 V Międzynarodowe Targi Książki.

Fi.Cp187
10 PLN
16796

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 17 ilustrowanych kart, w tym karta Gdańsk z prawidłowym napisem - "ŻURAW"; bardzo dobry stan zachowania (Fi.292.-).

Fi.Cp188-204
200 PLN
16797

1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 18 ilustrowanych kart (Fi.892.-), w tym dwie odmiany karty Gdańsk: z prawidłowym napisem - "ŻURAW" i bardzo rzadkiej z napisem błędnym - "ŻÓRAW"; idealny stan zachowania (Fi.892.-).

Fi.Cp188-204 + 191I
Mi.P214I-II
700 PLN
16798

1961 koperty 40-lecie Spółdzielni Wydawniczej "Książka i Wiedza", 40 i 60 gr czyste.

Fi.Ck34-35
30 PLN
16799

1961 1000-lecie Państwa Polskiego - karty ilustrowane - komplet 40 sztuk, czyste (Fi.576.-).

Fi.Cp205
400 PLN
16800

1961 1000-lecie Państwa Polskiego, błąd "chmurka" w lewym górnym rogu ilustracji - komplet 4 kart (Fi.100.-).

Fi.Cp205a-d B1
80 PLN
16801

1961 1000-lecie Państwa Polskiego, całostka z ilustracją VI z chmurką w lewym górnym rogu.

Fi.Cp205bs
20 PLN
16802

1961 1000-lecie Państwa Polskiego, całostka z ilustracją VI z chmurką w lewym górnym rogu.

Fi.Cp205ds
20 PLN
16803

1962 komplet 2 kart "Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem" ostemplowanych okolicznościowo.

Fi.Cp209a, b
30 PLN
16804

1962 Warszawa - Stare Miasto - karty ilustrowane - komplet 30 sztuk, czyste (Fi.378.-).

Fi.Cp210
250 PLN
16805

1962 karty z prywatnym dodrukiem - "Wystawa Filatelistyczna/ Oddziału Warszawskiego PZF/ 13-20 maja 1962/ Warszawa - Pałac Prymasowski", zestaw dwóch kart.

Fi.Cp210b, c
30 PLN
16806

1962 75-lecie języka Esperanto, komplet 2 kart (Fi.32.-).

Fi.Cp219-20
25 PLN
16807

1962 50-lecie śmierci Bolesława Prusa, komplet 3 kart z kolorowymi ilustracjami Antoniego Uniechowskiego (Fi.48.-).

Fi.Cp223I-III
35 PLN
16808

1963 XX posiedzenie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, karta z dodatkowym napisem.

Fi.Cp232I
20 PLN
16809

1963 15-lecie zespołu "Mazowsze" - karta wadliwie cięta, napis "Cena 60 gr." częściowo na dole.

Fi.Cp240 MK
100 PLN
16810

1964 całostki, rocznik: 4 koperty i 21 kart (Fi.222,50).

Fi.Ck.38-40, Cp243 -62b
130 PLN
16811

1964 koperty - 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet - 4 sztuki, czyste (Fi.43.-).

Fi.Ck38-40, 38I
35 PLN
16812

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 3 kart (Fi.21.-).

Fi.Cp244-46
15 PLN
16813

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 9 kart ilustrowanych, w tym 251 z dodatkowym napisem "WYSTAWA FILATELISTYCZNA JAGIELLONICA '64", czyste (Fi.91,-).

Fi.Cp248-55 + 251I
60 PLN
16814

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 8 kart (Fi.66.-).

Fi.Cp248-55
40 PLN
16815

1965 całostki, rocznik: 2 koperty i 31 kart (Fi.276.-).

Fi.Ck41-2, Cp263-93
160 PLN
16816

1965 700-lecie Warszawy komplet 8 kart ilustrowanych, czyste (Fi.80.-).

Fi.Cp264-71
50 PLN
16817

1965 700-lecie Warszawy, karta skasowana okolicznościowo z okazji Wystawy "50 lat filatelistyki w Warszawie".

Fi.Cp265
10 PLN
16818

1965 200-lecie Teatru Narodowego w Warszawie, komplet 9 czystych kart; bardzo dobry stan zachowania (Fi.88.-).

Fi.Cp283-91
50 PLN
16819

1966 karty pocztowe czyste, rocznik - 22 sztuki (Fi.90,50).

Fi.Cp294-314
60 PLN
16820

1967 całostki, rocznik: 4 koperty i 51 kart w tym Cp316III (Fi.255.50).

Fi.Ck43-46, Cp315-64
150 PLN
16821

1968 karty pocztowe czyste, rocznik - 42 sztuki + dodatkowo 395I (Fi.171.-).

Fi.Cp365-402
90 PLN
16822

1968 75-lecie ruchu filatelistycznego w Polsce, karta z dodatkowym napisem "X OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA "KRAKÓW 68" 5-19 X 1968 R.", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp395I
12 PLN
16823

1969 koperta lotnicza 40-lecie PLL "Lot" - kolor granatowy przesunięty w dół (szczególnie widoczne u dołu kadłuba, a na stateczniku pionowym czerwony poziomy pasek zamiast biało czerwonego), dla porównania koperta wydrukowana prawidłowo, obie koperty sygnatura (VI.70); gwarancja.

Fi.Ck47 B2
150 PLN
16824

1969 całostki, rocznik: 2 koperty i 24 karty (Fi.112.-).

Fi.Ck47-8, Cp403-26
65 PLN
16825

1970 całostki, rocznik: 4 koperty i 44 karty w tym 437I (Fi.185.-).

Fi.Ck49-52, Cp427-66
80 PLN
16826

1971 koperty odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie, podstawowa i z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", czyste (Fi.36.-).

Fi.Ck53, 53I
20 PLN
16827

1971 koperta odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", skasowana okolicznościowo 8.X.1971.

Fi.Ck53I
20 PLN