Auction 83. Air mail

14902

1962 Narciarskie Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, efektowna karta z dodatkową nalepką przesłana 25.2 z Zakopanego pocztą szybowcową zorganizowaną specjalnie z okazji zawodów.

Fi.1149-51a
Mi.1294-96A
35 PLN
16332

1936 Zawody balonowe o puchar Gordon-Benetta, list ofrankowany obydwoma znaczkami, przesłany 30.VIII pocztą balonową z Warszawy do Wolnego Miasta Gdańska; dodatkowo na odwrocie nalepka propagująca XVI Międzynarodowe Targi Wschodnie we Lwowie; dekoracyjna całość.

Fi.292-93
Mi.313-14
120 PLN
16873

2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-).

120 PLN
16875

1915 XIII (ostatni) lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 2.III, wyraźne i czytelne odbitki wszystkich stempli: cenzury, numeratora, "Fliegerpost Przemyśl 1915", "IX.54." (w owalu); karta w stanie typowym dla przesyłek z oblężonego Przemyśla (Fi.400.-).

Fi.16a (12a)
300 PLN
16876

Fi.21b
120 PLN
16877

1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Lwów - Wiedeń, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 16.V ze Lwowa do Wiednia, dodatkowy stempelek POCZTA LOTNICZA LWÓW, datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania.

Fi.25b
120 PLN
16878

1922 list lotniczy z warszawy do Gdańska, opłata znaczkiem 50 mk za list i gotówką 200 mk za przewóz lotniczy (4 x oplata zasadnicza).

Fi.16e
350 PLN
16879

1922 list lotniczy z warszawy do Gdańska, opłata znaczkiem 50 mk za list i gotówką 200 mk za przewóz lotniczy (4 x oplata zasadnicza), stempel odbiorczy WMG Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5.

Fi.16e
350 PLN
16880

Fi.1A, 3A
25 PLN
16881

Fi.1B, 3B
60 PLN
16882

Fi.3B
50 PLN
16883

Fi.15
20 PLN
16884

150 PLN
16885

400 PLN
16886

1926 ekspresowy list lotniczy z Warszawy do Gdańska, nalepka kierunkowa w kolorze niebieskim.

Fi.2a
250 PLN
16887

1926 nalepka kierunkowa do Gdańska w kolorze niebieskim.

Fi.2a
35 PLN
16888

1926 ekspresowy list lotniczy z Warszawy do Gdańska, nalepka kierunkowa w kolorze pomarańczowym, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja.

Fi.2b
530 PLN
16889

1926 Warszawa-Tokio rajd eksperymentalny por.B.Orlińskiego, specjalna nalepka o nominale 5 zł skasowaną 16.V datownikiem Warszawa 2, czarnym owalnym stemplem "RAID POLONAIS, RAJD POLSKI, Mai 1926, Paris-Warszawa-Tokyo" i datownikiem odbiorczym Tokio; bardzo rzadki walor o wiele rzadszy niż nalepki czyste; doskonały stan zachowania.

Fi.45
800 PLN
16890

1926 polecony list lotniczy wysłany 12.VI z urzędu Warszawa 19 Port Lotniczy do Krakowa, fioletowe: datownik, stempelek polecenia z bardzo niskim numerem "10" i "POCZTĄ LOTNICZĄ PAR AVION", na froncie czerwony stempelek urzędu docelowego "Nadeszła Pocztą Lotniczą", datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Bura.

Fi.188, 205, 220
Mi.207, 228, 233
500 PLN
16891

1926 list poczty lotniczej z Krakowa do Gdańska, na odwrocie stempel odbiorczy z Gdańska.

100 PLN
16892

1926 niekatalogowana nalepka kierunkowa Gdańsk - Warszawa - Lwów.

290 PLN
16893

1926 list lotniczy z Warszawy do Gdańska, fioletowy datownik WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY a 9.4.26, stempel odbiorczy WMG Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5.

50 PLN
16894

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

20 PLN
16895

20 PLN
16896

1928 III Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Warszawie, znaczek LOPP dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów, odmiana nieząbkowana (nakład 300 szt.) skasowany na wycinku okrągłym stemplem "III Raid Balonów Kulistych 30.IX 1928 r." i pieczątką "BALON Warszawa"; bardzo rzadki walor o wiele rzadszy niż nalepki czyste; doskonały stan zachowania.

Fi.3d
400 PLN
16897

Fi.60
250 PLN
16898

Fi.39
20 PLN
16899

1929 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Katowice, na odwrocie stempel odbiorczy z Katowic.

Fi.81I
100 PLN
16900

Fi.81I
100 PLN
16901

Fi.83
300 PLN
16902

1929 list z pierwszego lotu na trasie Katowice - Gdańsk.

Fi.93c
200 PLN
16903

1929 list z pierwszego lotu na trasie Poznań - Gdańsk.

Fi.93e
200 PLN
16904

1929 list z pierwszego lotu na trasie Gdańsk - Katowice, poziome złamanie, na odwrocie stempel odbiorczy z Katowic.

Fi.93i
150 PLN
16905

Fi.100b
1 000 PLN
16906

Mi.361, 416, 452
150 PLN
16908

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta, karta pocztowa z dodatkową nalepką Aeroklubu RP, przewieziona balonem "Legionowo" (Fi.200.-).

Fi.7a
96 PLN
16909

Fi.64
120 PLN
16910

Mi.385-90
40 PLN
16911

1935 przesyłka z zawodów szybowcowych w Ustjanowej wysłana 3.7.35 pocztą na trasie Ustjanowa - Lwów i dalej do warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze.

240 PLN
16912

1935 list z zawodów w Mościskach, samochodowy pościg za balonem wolnym, przewieziono 256 listów, list adresowany do profesora S.Miksteina, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.7a
160 PLN