Auction 83. Postal stationery

16468

Fi.Cp17IIB
150 PLN
16469

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135a.

Fi.Cp18I
80 PLN
16470

1919 wydanie krakowskie, całostka z przesuniętym w dół nadrukiem 134 i napisem "KARTA POCZTOWA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

całostka z nadrukiem typu 135a i napisem "KARTA POCZTOWA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp18I
300 PLN
16471

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 133, ślad po złamaniu.

Fi.Cp19IIx
30 PLN
16472

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym, z nadrukiem typu 134, wysłana 31.XII z Krakowa do Austrii, kilkakrotnie przeadresowywana, bardzo ciekawy obieg pocztowy, gwarancja z opisem typu Schmutz.

Fi.Cp19Ix
200 PLN
16473

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym z nadrukiem typ 135, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
16474

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Ix
40 PLN
16475

Fi.Cp19Ix
40 PLN
16476

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
16477

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Iy
30 PLN
16478

Fi.Cp19Iy
120 PLN
16479

Fi.Cp19Iy
60 PLN
16480

1919 wydanie krakowskie - USZKODZONY NAPIS KARTA POCZTOWA, całostka na kartonie szarym, z nietypowo bardzo słabo odbitym nadrukiem typu 137 "POCZTA POLSKA / 15 h.", dodatkowo uszkodzony napis "KARTA POCZTOWA" - większość liter uszkodzona z prawej strony; karta ostemplowana dwoma pieczątkami firmowymi: na froncie "Towarzystwo dla Przemysłu i handlu drzewnego "LAS"w CIESZYNIE", na odwrocie: "Józef Kosowski hurtowny handel drzewem w Pierścu p.Skoczów (Śląsk)"; zachowana w ładnym stanie, gwarancja.

Fi.Cp19Iy
250 PLN
16481

Fi.Cp20
250 PLN
16482

1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 134; na I stronie słabo, a na II mocno odbitym, dobry stan zachowania (Fi.350.-); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp20Ix
250 PLN
16483

Fi.Cp21II
500 PLN
16484

Fi.Cp22I
1 200 PLN
16485

Fi.Cp24-25
250 PLN
16486

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
40 PLN
16487

Fi.Cs3II
30 PLN
16488

Fi.Cs3III
150 PLN
16489

Fi.Cs3III
120 PLN
16490

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
16491

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
16492

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8, gwarancja Kronenberg.

Fi.Cs4II
50 PLN
16493

Fi.Cs4II
40 PLN
16494

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8 - śladowy romb.

Fi.Cs4II
40 PLN
16495

Fi.Cs4II
40 PLN
16496

Fi.Cs4II
40 PLN
16497

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
16498

Fi.Ct2
150 PLN
16499

Fi.Ct2
150 PLN
16500

Fi.Ct2
120 PLN
16501

Fi.Ct6
1 000 PLN
16502

1920 list z Radomia do Warszawy.

Fi.Ck6
80 PLN
16503

1920 kartka z Łęczycy 5.II.20 do Dąbrowy Górniczej.

Fi.Cp24
15 PLN
16504

1920 karta podwójna do obrotu krajowego za 15+15 f, góra karty I połączona z dołem karty II, egzemplarz z szerokim marginesem (nieobcięty), znaki opłaty czerwone w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); doskonały stan zachowania.

Fi.Cp26II
500 PLN
16505

1920 kartka z Opalenicy 26.11.20 do Rośnówka.

Fi.Cp29
20 PLN
16506

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp29
40 PLN
16507

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie B (równe kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto (Fi.80.-).

Fi.Cp29
50 PLN