The auction will start on 21.06.2024

Auction 77. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7480

1949 wydanie prowizoryczne, kartki w różnych odmianach papieru z obiegu pocztowego.

Fi.Cp122
50 PLN
7481

1950 "groszy" karta 109I z nadrukiem typu 18.

Fi.Cp109I
100 PLN
7482

1950 walka o pokój, dofrankowana całostka wysłana 28.VI z miejscowości Staszów do Krakowa, dodatkowo odbity stempel propagandowy "Żądamy zakazu broni atomowej ...".

Fi.Cp123
30 PLN
7483

1950 groszy, całostka z hasłem propagandowym 19 i nadrukiem groszy typ 8.

Fi.Cp124
40 PLN
7484

1950 całostka z hasłem propagandowym 21a.

Fi.Cp124
10 PLN
7485

1950 całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
7486

1950 "groszy" typ 23A, karta z hasłem propagandowym 21a, dofrankowana znaczkiem w nowej walucie przesłana 18.11 miejscowo w Warszawie, kasownik okolicznościowy "ŚWIATOWY KONGRES OBROŃCÓW POKOJU".

Fi.Cp124
30 PLN
7487

1950 Bolesław Bierut, 10 zł, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50.

Fi.Cp124
20 PLN
7488

1951 groszy, całostka bez nadruku groszy wysłana z Jastarni do Łodzi.

Fi.Cp124, 550
10 PLN
7489

1951 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 3 użyta miejscowo w Warszawie w 1953 roku.

Fi.Cp124, 550
40 PLN
SOLD
7490

1951 groszy, całostka z nadrukiem groszy typ 3 z naklejonym znaczkiem odpowiadającym nowej taryfie pocztowej.

Fi.Cp124, 550
40 PLN
SOLD
7491

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych).

Fi.Cp125-30
150 PLN
7492

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
7493

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
15 PLN
7494

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
7495

1951 VII rocznica powstania Polski Ludowej, całostka wysłana miejscowo 19.10 w Warszawie.

Fi.Cp129
10 PLN
7496

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
15 PLN
7497

1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, sygnatura XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck13
150 PLN
7498

1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck14a
270 PLN
7499

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
7500

1952 wycofane koperty 12I drukowane z X walca z hasłami propagandowymi A i B (komplet), ponownie dopuszczone do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkami opłaty nr.606 i nadrukowane stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck15Ib
300 PLN
7501

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 23.

Fi.Cp131
20 PLN
7502

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 21b-23.

Fi.Cp132
40 PLN
7503

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-18b.

Fi.Cp132
40 PLN
7504

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-23.

Fi.Cp132
40 PLN
7505

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera (Fi.25.-).

Fi.Cp134
15 PLN
7506

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, hasło propagandowe E; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck16I
120 PLN
7507

1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck16I
700 PLN
7508

1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck18a
270 PLN
7509

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
20 PLN
7510

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
20 PLN
7511

1953 rocznik - 13 kart w tym po 6 sztuk - komplet 6 haseł propagandowych: Cp135 (sygn. II.53) i Cp136 (sygn. III.53); idealny stan zachowania.

Fi.Cp135-37
260 PLN
7512

1954 koperta lotnicza "Samolot nad Paczkowem", sygnatura V-1956, czysta.

Fi.Ck19
80 PLN
7513

1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 22, wysłana ze Staszowa (Fi.75.-).

Fi.Cp132A
50 PLN
7514

1954 całostka wydania prowizorycznego z obiegu pocztowego, hasło propagandowe 19.

Fi.Cp132A
40 PLN
7515

1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 19a na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 21c; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp132A
200 PLN
7516

1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 18b, wysłana ze Staszowa; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp132B
60 PLN
7517

1954 całostka wydania prowizorycznego z obiegu pocztowego, hasło propagandowe 18a.

Fi.Cp132B
40 PLN
7518

1954 Wydanie prowizoryczne "CENA 40 GR.", stempelek typu 13 na karcie z sygnaturą VII.53 i hasłem propagandowym 21c; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp136
200 PLN
7519

1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 16b na karcie z sygnaturą III.53 i hasłem propagandowym 18b; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp136
200 PLN