The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 77. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7240

1919 wydanie krakowskie, sekretnik (niezaklejony) z nadrukiem lekko ukośnym typu 19 "beleczka zamiast ornamentu", grzecznościowo polecony, nadany miejscowo 1.II w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cs4III
240 PLN
7241

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką zamiast ozdobnika i zamienioną kolejnością napisów; POLSKA POCZTA, zamiast POCZTA POLSKA, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cs4IIIt
360 PLN
7242

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" (Fi.500.-) i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4III
300 PLN
7243

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Ct4
200 PLN
7244

1920 kartka z Poznania 11.3.20 do Niemiec.

Fi.Cp23
20 PLN
7245

1920 kartka bez oznaczenia waluty nominału.

Fi.Cp25
40 PLN
7246

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie B (równe kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto).

Fi.Cp29
60 PLN
7247

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto).

Fi.Cp31
60 PLN
7248

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
7249

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
7250

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym).

Fi.Cp32
50 PLN
7251

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); papier lekko marmurkowy.

Fi.Cp32
50 PLN
7252

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
35 PLN
7253

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f.

Fi.Cp33
60 PLN
7254

1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
7255

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
80 PLN
7256

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana).

Fi.Ct8
80 PLN
7257

1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
30 PLN
7258

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp38
40 PLN
7259

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
50 PLN
7260

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź;

karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp39I
200 PLN
7261

1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
40 PLN
7262

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40II
35 PLN
7263

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

Fi.Cp41
80 PLN
7264

1921 pokwitowanie telegraficzne ze Lwowa, ciekawa usterka pokwitowania w postaci wgniecionej górnej ramki znaku opłaty.

Fi.Ct4, 91B, 114
125 PLN
7265

1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego wysłana miejscowo jako polecona 11.II w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp39, 115II, 117I
Mi.148, 150, 151, 15
80 PLN
7266

1922 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
30 PLN
7267

1922 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
7268

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
30 PLN
7269

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu z urzędu pocztowego Warszawa Sejm.

Fi.Ct6
50 PLN
SOLD
7270

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct7
40 PLN
SOLD
7271

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 50 mk, na odwrocie wyliczenie porta.

Fi.Ct8
90 PLN
SOLD
7272

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków.

Fi.Ct8
40 PLN
7273

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty.

Fi.Ct10a
80 PLN
7274

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct10a
100 PLN
7275

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
7276

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Grodna.

Fi.Cp42
10 PLN
SOLD
7277

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp42
10 PLN
7278

1926 całostka z sygnaturą P.Z.G. No 76 - 10.000.000 - 26 z obiegu pocztowego z Wisły.

Fi.Cp43I
10 PLN
7279

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
20 PLN