The auction will start on 19.02.2026

Auction 77. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7240

1919 wydanie krakowskie, sekretnik (niezaklejony) z nadrukiem lekko ukośnym typu 19 "beleczka zamiast ornamentu", grzecznościowo polecony, nadany miejscowo 1.II w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cs4III
240 PLN
7241

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką zamiast ozdobnika i zamienioną kolejnością napisów; POLSKA POCZTA, zamiast POCZTA POLSKA, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cs4IIIt
360 PLN
7242

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" (Fi.500.-) i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4III
300 PLN
7243

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Ct4
200 PLN
7244

1920 kartka z Poznania 11.3.20 do Niemiec.

Fi.Cp23
20 PLN
7245

1920 kartka bez oznaczenia waluty nominału.

Fi.Cp25
40 PLN
7246

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie B (równe kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto).

Fi.Cp29
60 PLN
7247

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto).

Fi.Cp31
60 PLN
7248

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
7249

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
7250

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym).

Fi.Cp32
50 PLN
7251

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); papier lekko marmurkowy.

Fi.Cp32
50 PLN
7252

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
35 PLN
7253

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f.

Fi.Cp33
60 PLN
7254

1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
7255

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
80 PLN
7257

1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
30 PLN
7258

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp38
40 PLN
7259

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
50 PLN
7260

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź;

karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp39I
200 PLN
7261

1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
40 PLN
7262

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40II
35 PLN
7263

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

Fi.Cp41
80 PLN
7264

1921 pokwitowanie telegraficzne ze Lwowa, ciekawa usterka pokwitowania w postaci wgniecionej górnej ramki znaku opłaty.

Fi.Ct4, 91B, 114
125 PLN
7265

1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego wysłana miejscowo jako polecona 11.II w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp39, 115II, 117I
Mi.148, 150, 151, 15
80 PLN
7266

1922 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
30 PLN
7267

1922 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
7268

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
30 PLN
7269

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu z urzędu pocztowego Warszawa Sejm.

Fi.Ct6
50 PLN
SOLD
7270

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct7
40 PLN
SOLD
7271

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 50 mk, na odwrocie wyliczenie porta.

Fi.Ct8
90 PLN
SOLD
7272

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków.

Fi.Ct8
40 PLN
7273

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty.

Fi.Ct10a
80 PLN
7274

1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ct10a
100 PLN
7275

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
7276

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Grodna.

Fi.Cp42
10 PLN
SOLD
7277

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp42
10 PLN
7278

1926 całostka z sygnaturą P.Z.G. No 76 - 10.000.000 - 26 z obiegu pocztowego z Wisły.

Fi.Cp43I
10 PLN
7279

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
20 PLN
7280

1926 całostka do obrotu zagranicznego z obiegu z Czyżewa.

Fi.Cp45I
15 PLN