The new auction will start soon

Auction 77. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7320

1934 całostka wydania prowizorycznego z hasłem propagandowym J.

Fi.Cp59
70 PLN
7321

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową; Fi.180.-).

Fi.Cp60
120 PLN
7322

1934 całostka wydania prowizorycznego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp60
200 PLN
7323

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 15, słabszy stan zachowania (przebarwienia, w rzeczywistości znacznie mniej widoczne).

Fi.Cp61
100 PLN
7324

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 27, słabszy stan zachowania.

Fi.Cp62
120 PLN
7325

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 6.

Fi.Cp63
300 PLN
7326

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem.

Fi.Cp66
40 PLN
7327

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp68
25 PLN
7328

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków Wawel (krużganki), wysłana 7.VI.37 z urzędu Kraków 2 do Warszawy, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" (wyróżnik "b"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 116).

Fi.Cp68
30 PLN
7329

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 16 - Tatry Dolina Strążyska, wysłana 28.XII.37 z Zakopanego do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
30 PLN
7330

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 28 - Łowickie Panna młoda w czepcu, wysłana 7.VI.37 z Dąbrowy Górniczej do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
30 PLN
7331

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia Okręt szkolny "Dar Pomorza"; na odwrocie punktowe przebarwienia.

Fi.Cp68
120 PLN
7332

1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
40 PLN
SOLD
7333

1937 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Lwowa 30.XII.37, sygnatura I-1937, hasło propagandowe O.

Fi.Cp74
80 PLN
7334

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, rzadka sygnatura VI-1938 , hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE" (Fi.100.-).

Fi.Cp74B
50 PLN
7335

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz.

Fi.Cp76
120 PLN
7336

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
30 PLN
7337

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
30 PLN
7338

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, wysłana 19.VII.38 z Kościerzyny do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny róg nadgięty).

Fi.Cp76
40 PLN
7339

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 25 - Kraków (Kościół Panny Marji i Sukiennice), dofrankowana znaczkami o tym samym rysunku co znak opłaty i jako polecona wysłana 18.XI z Kielc do Warszawy, dwa rożne kasowniki odbiorcze; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp76, 296
80 PLN
7340

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp77
50 PLN
7341

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 12 - Wilno Kościół Św.Anny.

Fi.Cp77
300 PLN
7342

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 19 - Gdynia Poczta Główna.

Fi.Cp77
300 PLN
7343

1938 koperta "20-lecie odzyskania niepodległości".

Fi.Ck10
50 PLN
SOLD
7344

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp78II
15 PLN
7345

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie.

Fi.Cp78II
10 PLN
7346

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
20 PLN
7347

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE.

Fi.Cp80
30 PLN
7348

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe O - CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE.

Fi.Cp80
30 PLN
7349

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM.

Fi.Cp81
25 PLN
7350

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura X-1938.

Fi.Cp83
40 PLN
7351

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z opłaconą odpowiedzią do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp85
80 PLN
7352

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 49, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
7353

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
7354

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 59, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
7355

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 43, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
7356

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 59, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
7357

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 44, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
7358

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 51, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
7359

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN