The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 77. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7200

1919 wydanie krakowskie, karta podwójna z nadrukiem typu 130; gwarancja i opis Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp15II
500 PLN
7201

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 69, złamanie.

Fi.Cp15IIxA
50 PLN
7202

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 117.

Fi.Cp15IIxA
70 PLN
7203

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 46 (przecinek zamiast kropki), grzecznościowo polecona w Krakowie.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
7204

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 106, skasowana grzecznościowo.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
7205

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42, nadruk częściowo na doklejonym znaczku.

Fi.Cp16IIx
180 PLN
7206

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 52 wysłana 8/8 z Nowego Targu do Krakowa, pieczęć nadawcy POWIATOWA KASA OSZCZĘDNOŚCI w NOWYM TARGU; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16IIx
120 PLN
7207

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 62, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
7208

1919 kartka polecona z Krakowa 22.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 65.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
7209

1919 kartka ze Lwowa 12.6.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 77.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
7210

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 106.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
7211

1919 kartka z Bielska 31.5.19 do Wiednia, całostka krakowska nadruk typ 77.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
7212

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 35 z obiegu pocztowego z Krakowa, dziurki po archiwizacji, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
40 PLN
7213

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 36 z obiegu pocztowego z Pilzna, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
80 PLN
7214

1919 kartka z Krakowa 2.5.19 do Czechosłowacji, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K5 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 98.

Fi.Cp16IIx, 76B
60 PLN
7215

1919 wydanie krakowskie - UKOŚNY NADRUK, całostka z ukośnym nadrukiem typu 82, dofrankowana i wysłana 29.V z Białej do Brna, cenzura krakowska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Cp16IIx
800 PLN
7216

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 23 wysłana 31.V z Ropczyc do Krakowa, pieczęć nadawcy POWIATOWA KASA OSZCZĘDNOŚCI w ROPCZYCACH; słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
100 PLN
7217

1919 kartka z Bochni 28.4.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 19.

Fi.Cp16Ix
60 PLN
7218

1919 kartka z Tarnowa 24.6.19 do Szwajcarii, całostka krakowska nadruk typ 8.

Fi.Cp16Ix
80 PLN
7219

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 z obiegu pocztowego z Radomyśla, ładny abklacz nadruku na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16Ix
140 PLN
7220

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135a; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp18I
160 PLN
7221

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Ix
50 PLN
7222

1919 wydanie krakowskie, całostka przesuniętym z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
100 PLN
7223

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
7224

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135a; dobry stan zachowania (prawy górny róg nadgięty); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19Ix
80 PLN
7225

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
7226

1919 wydanie krakowskie, całostka na szarym kartonie z nadrukiem typu 134, na odwrocie stempelek firmowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp19Iy
100 PLN
7227

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
7228

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
7229

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 138, brak kropki po POCZTOWA, zamiast tego odbita spacja drukarska.

Fi.Cp20
350 PLN
7230

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
7231

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka opłaconą odpowiedzią, lekkie uszkodzenia jak na ilustracji.

Fi.Cp20Ix
100 PLN
7232

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, wysłana 3.9 z Ciechanowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp24aI
40 PLN
7233

1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią w układzie góra karty I połączona z dołem karty II.

Fi.Cp26I
240 PLN
7234

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez ozdobnika.

Fi.Cs3II
60 PLN
7235

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3 i rzadkim na sekretnikach abklaczem.

Fi.Cs3II
120 PLN
7236

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 5, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs3II
120 PLN
7237

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4II
80 PLN
7238

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4II
80 PLN
7239

1919 wydanie krakowskie, sekretnik wysłany z Bielska 22.3.20 do Czechosłowacji, nadruk typ 3, rzadki z obiegu pocztowego.

Fi.Cs4II
280 PLN