The new auction will start soon

Auction 77. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7280

1926 całostka do obrotu zagranicznego z obiegu z Czyżewa.

Fi.Cp45I
15 PLN
7281

1927 część nadawcza całostki z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47A
15 PLN
7282

1928 kartka - cześć nadawcza z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49A
30 PLN
7283

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Kraków - Sukiennice, doskonały stan zachowania.


220 PLN
7284

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Tyniec - Ruiny zamku, doskonały stan zachowania.


220 PLN
7285

1931 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Kielc 6.II.33.

Fi.Cp49I
100 PLN
7286

1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp50 E
600 PLN
7287

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
7288

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
7289

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
7290

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura VIII-1931, ślady po złamaniu kartki.

Fi.Cp50I
20 PLN
7291

1931 kartka ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOCHORA z nakładu XI-1931, liniatura druk rotograwiura, plamki widoczne na ilustracji.

Fi.Cp50II
80 PLN
7292

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 17.VII.33 z Limanowej do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIb
50 PLN
7293

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 29 - Częstochowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 13.VII.34 z Budziszewice do Krakowa; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIb
50 PLN
7294

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
7295

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
7296

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
7297

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 25.XI.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
7298

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
7299

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
7300

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
7301

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
90 PLN
7302

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, plamka na froncie, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
7303

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
7304

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
25 PLN
7305

1931 całostka z sygnatura XI-1931 z ilustracją nr 23, rotograwiura.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
7306

1931 całostka z sygnaturą XI-1931druk rotograwiurą, ilustracja nr 30.

Fi.Cp50IIc
90 PLN
7307

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Wilno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 29.VIII.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

Fi.Cp50Ia
40 PLN
7308

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i przesłana 16.II miejscowo w Warszawie; znaki opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P."; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 30 126).

Fi.Cp50Ia
40 PLN
7309

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
35 PLN
7310

1931 kartki ilustrowane ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, komplet całostek z ilustracjami nr 1-27 i 29-32 z nakładu VIII-1931, całostka z ilustracją nr 28 z nakładu VIII-1931 z lekkimi plamkami, pozostałe kartki w dobrym stanie.

Fi.Cp50Ia, Ib
2 000 PLN
7311

1932 kartka druk w sprawach żywnościowych z doklejonymi znaczkami, sygnatura VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
7312

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938).

Fi.Cp53
60 PLN
7313

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
50 PLN
7314

1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, przeceniona; ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona".


50 PLN
7315

1933 całostka z sygnaturą XI-1931, ilustracją nr 8, druk typografią.

Fi.Cp50IIa
100 PLN
7316

1933 kartka z nadrukiem nowej wartości z obiegu pocztowego z Łodzi.

Fi.Cp58
25 PLN
SOLD
7317

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25" wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ"" (Myślicki 34 126).

Fi.Cp58IIa
40 PLN
7318

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, sygnatura (IX-1933), wysłana 23.III z Warszawy do Krakowa, znak opłaty unieważniony wirnikiem "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" (Myślicki 34 126).

Fi.Cp59
30 PLN
SOLD
7319

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym J.

Fi.Cp59
80 PLN