The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 77. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7400

1945 kartka miejscowa bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) wysłana z Łodzi, kartka bez treści.

Fi.CfkVII
80 PLN
7401

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
200 PLN
7402

1945 całostka wydania prowizorycznego z ilustracją 59 stemplowana grzecznościowo kasownikiem Krasnystaw.

Fi.Cp89
100 PLN
7403

1945 kartka z Kalisza do Rembertowa, hasło propagandowe nr 3.

Fi.Cp92
70 PLN
7404

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6, datowana 12.XII, a w związku z podwyższeniem w dniu 1.XII taryfy pocztowej, ofrankowana znaczkiem wydania przedrukowego 1,50zł/25gr i wysłana z Łodzi do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp92, 376a
150 PLN
7405

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
7406

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym.

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
7407

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
40 PLN
7408

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie pionowym, uszkodzone pierwsze "P" w sygnaturze nakładu; dobry stan zachowania.

Fi.Cp94B
120 PLN
7409

1945 Belweder 1,50 zł, ilustrowana karta prywatnego nakładu wydana z okazji Święta Sportu Śląskiego, ostemplowana okolicznościowo 16.VI w Katowicach.

Fi.Cp95AI
120 PLN
7410

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
7411

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk non-parelem, lewy dolny narożnik minimalnie słabszy.

Fi.Cp95AI
60 PLN
7412

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95AII
30 PLN
7413

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem.

Fi.Cp95AIz
40 PLN
7414

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarawym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIy
50 PLN
7415

1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce.


120 PLN
7416

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
30 PLN
7417

1947 obóz zagłady w Oświęcimiu, kartka okolicznościowa z obiegu pocztowego z Olsztyna.

Fi.Cp97
40 PLN
7418

1947 Oświęcim strażnica kontrolna całostka wydania poświęconego ofiarom Oświęcimia.

Fi.Cp97
35 PLN
7419

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
7420

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
7421

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
7422

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
7423

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
7424

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem z okazji Kongresu PPS, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu.

Fi.Cp102II
50 PLN
7425

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary.

Fi.Cp103
50 PLN
7426

1948 zamek w Będzinie.

Fi.Cp104
30 PLN
7427

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
150 PLN
7428

1948 zamek w Lanckoronie, karta ilustrowana.

Fi.Cp105
90 PLN
7429

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Eliza Orzeszkowa wysłana 27.8 z Siedlec do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp106
50 PLN
7430

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 6 - Hugo Kołłątaj, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
25 PLN
7431

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 19 Leon Wyczółkowski, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie.

Fi.Cp106
25 PLN
7432

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp106
35 PLN
7433

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 20.

Fi.Cp106
35 PLN
7434

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 22.

Fi.Cp106
35 PLN
7435

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 7.

Fi.Cp106
35 PLN
7436

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp106
35 PLN
7437

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 3.

Fi.Cp106
35 PLN
7438

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp106
35 PLN
7439

1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5.

Fi.Cp106
35 PLN