Auction 51. Postal stationery

30133

Fi.Cp86
60 PLN
30134

Fi.Cp86
30 PLN
30135

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32, przebarwienia.

Fi.Cp86
30 PLN
30136

Fi.Cp86
30 PLN
30137

Fi.Cp86
150 PLN
30138

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 51.

Fi.Cp86
70 PLN
30139

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 2 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp86
60 PLN
30140

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp86
45 PLN
30141

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25.

Fi.Cp86
45 PLN
30142

Fi.Cp86
40 PLN
30143

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 10 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp86
60 PLN
30144

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 37.

Fi.Cp86
40 PLN
30145

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, komplet 64 kart ilustrowanych serii z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości w specjalnym pudełku Ministerstwa Poczt i Telegrafów i kartka tytułową specjalnie dla tego wydania, w tej formie niezwykle rzadko oferowany komplet kart.

Fi.Cp86 il. 1-64
3 900 PLN
30146

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 1, doskonały stan

Fi.Cp87
104 PLN
30147

1939 Król Kazimierz Jagiellończyk, 30 gr. - karta ilustrowana przeznaczona do korespondencji zagranicznej, wysłana 9.IX.1939 z miejscowości Chomsk do Buenos-Aires, rzadko spotykany kierunek wysyłki! jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu; niezły stan zachowania; zdecydowanie niedoceniana w katalogach (Fi.1500.-).

Fi.Cp87
2 500 PLN
30148

Fi.Cp88
30 PLN
30149

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przybycie warszawskiego batalionu P.O.W. do Kopytowa na Wołyniu - sierpień 1915.

Fi.Cp88
60 PLN
30150

Fi.Cp88
60 PLN
30151

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Komendant J.Piłsudski z oficerami sztabu przed kwaterą 1 p.p. L.P. w Turze Dolnym nad Nidą - kwiecień 1915.

Fi.Cp88
60 PLN
30152

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Komendant J.Piłsudski i ks. biskup Bandurski w Lasku Polskim - czerwiec 1916; karta ostemplowana okolicznościowo 6.VIII w Krakowie.

Fi.Cp88
50 PLN
30153

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Placówka 2p.p. L.P. w Zielonej (w Karpatach) - listopad 1914; karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie, przesłana do Warszawy.

Fi.Cp88
80 PLN
30154

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, Zakład sanitarny I Brygady L.P. pod Urzędowem - lipiec 1915.

Fi.Cp88
80 PLN
30155

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Tabor na postoju pod Wołczeckiem na Wołyniu - listopad 1915.

Fi.Cp88
60 PLN
30156

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 55.

Fi.Cp89
250 PLN
30157

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 59.

Fi.Cp89
250 PLN
30158

Fi.Cp89
250 PLN
30159

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 3, nadruk delikatny typu I.

Fi.Cp89I
300 PLN
30160

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 1, nadruk delikatny typu I.

Fi.Cp89I
300 PLN
30161

Fi.CfpU4
200 PLN
30162

1945 znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego nadrukowany na formularzu kartkowym bez poddruku, z napisem "ŁÓDŹ", hasło propagandowe 4 - "PAMIĘTAJMY O ŻOŁNIERZU"; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp91II
200 PLN
30163

Fi.Cp92
150 PLN
30164

Fi.Cp92s
500 PLN
30165

Fi.Cp94A
15 PLN
30166

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
30167

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
60 PLN
30168

1945 Belweder, całostka z niedobitą literą P w sygnaturze.

Fi.Cp94B
80 PLN
30169

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
25 PLN
30170

Fi.Cp95AII
40 PLN
30171

Fi.Cp95AII
30 PLN
30172

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem, skasowana 9.11.1946 stemplem okolicznościowym "KONGRES POLAKÓW-AUTOCHTONÓW Z ZIEM ODZYSKANYCH WARSZAWA 9-10-XI-1946", dodatkowa odbitka stempla na odwrocie (Myślicki 46 072).

Fi.Cp95AIIy
50 PLN