The auction will end on 04.03.2024
The auction ends in:

Auction 51. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29933

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
130 PLN
29934

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania.

Fi.Cp1I
120 PLN
29935

1918 wydanie PP/GGW, całostka z doklejonym znaczkiem za 2,5 fen. z nadrukiem typ 3 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, belka przekreślająca POSTKARTE z niewidocznym podziałem na dwie części.

Fi.Cp1sII
120 PLN
29936

1918 wydanie warszawskie; karta datowana 23.II.1919, wysłana z Mińska Mazowieckiego do Otwocka, znak opłaty unieważniony poprzez kreślenie; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 12; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2I
120 PLN
29937

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 2 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, kartka wysłana z Łodzi 4.12.18 do Pabianic, wczesne użycie.

Fi.Cp2II
80 PLN
29938

1918 wydanie PP/GGW, kartka wysłana z Łodzi 27.2.19 do Karlsbadu, stempel cenzury przy MSZ, całostka z niekatalogowanym nadrukiem, według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, o cechach nadruku typ 4 z innym podziałem belki przekreślającej napis Postkarte.

Fi.Cp2II
200 PLN
29939

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z nadrukiem typ 11.

Fi.Cp3
500 PLN
29940

1918 wydanie PP/GGW, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 12 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, podlepki na odwrocie.

Fi.Cp3I
250 PLN
29941

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 19.

Fi.Cp3I
220 PLN
29942

1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z nadrukami typ 12, ślady po czterech podlepkach na odwrocie jednej kartki, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp3I
180 PLN
29943

1918 wydanie lubelskie, dwie karty czyste na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym i czerwonym.

Fi.Cp4
200 PLN
29944

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym z błędem nadruku "niedobity środek belki zakrywającej dolny napis".

Fi.Cp4
350 PLN
29945

1918 wydanie lubelskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym, z błędem nadruku "wyszczerbiona tarcza nad prawym skrzydłem orła".

Fi.Cp4
200 PLN
29946

1918 wydanie lubelskie, całostki na kartonie szarożółtym z eksponatu medalowego, jedna czysta, druga z obiegu.

Fi.Cp4a
380 PLN
29947

1918 wydanie lubelskie, karta z eksponatu medalowego, całostki na kartonie szarym, jedna czysta, druga z obiegu.

Fi.Cp5x
380 PLN
29948

1918 wydanie lubelskie, dwie karty czyste, czarne - na kartonach szarym i żółtobrunatnym; idealny stan zachowania.

Fi.Cp5x, y
400 PLN
29949

1918 wydanie lubelskie, karta na kartonie żółtobrunatnym z czarnym nadrukiem, zaadresowana i skasowana 4.I.1919 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania; dla kart z oryginalnego obiegu pocztowego bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.1200,-)!!!

Fi.Cp5y
200 PLN
29950

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - z napisem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zamiast ozdobnika, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.Ck4IIIt
380 PLN
29951

1919 koperta ze znakiem opłaty, w górnym prawym rogu widoczna specjalna spacja mająca wskazywać narożnik koperty przy jej składaniu.

Fi.Ck6
80 PLN
29952

1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty.

Fi.Ck6
60 PLN
29953

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 96, ozdobnik w formie "koniczynki", idealny stan zachowania.

Fi.Cp12II
150 PLN
29954

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 96 - koniczyna zamiast rombu i podniesiona kropka po h, z obiegu pocztowego z Krakowa 4.II.20 do Rzeszowa.

Fi.Cp13IIA
100 PLN
29955

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 120 (brak rombu) z ciekawą usterką "kropka w literze C", grzecznościowo skasowana w Krakowie.

Fi.Cp14II
100 PLN
29956

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 43.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
SOLD
29957

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 44.

Fi.Cp14IIx
50 PLN
29958

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 44; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp14IIx
120 PLN
29959

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 51 z wyraźną usterką "zniekształcona litera A w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp14IIx
200 PLN
29960

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65.

Fi.Cp14IIx
40 PLN
29961

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 120.

Fi.Cp 14IIy
80 PLN
29962

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 12, wysłana 1.VIII z Krakowa do Wieliczki, pieczęć nadawcy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp14Ix
150 PLN
29963

1919 wydanie krakowskie, kartka z Wadowic 3.VII.19 do Białej, nadruk typ 6.

Fi.Cp14Ix
100 PLN
29964

1919 wydanie krakowskie, całostka na papierze szarym wysłana z Zakopanego 30.VI. do Warszawy, nadruk typ 65 - przecinek zamiast kropki po h.

Fi.Cp14yII
80 PLN
29965

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 121 (bez rombu), wysłana 28.IV z miejscowości Zabłocie k.Żywca do Warszawy, tekst korespondencji na froncie (bez treści na odwrocie); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp16IIx
120 PLN
29966

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 62.

Fi.Cp16IIx
100 PLN
29967

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 106, grzecznościowo nadana w Krakowie, w papierze naturalna fałdka.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
29968

1919 wydanie krakowskie, kartka wysłana z Bielska 21.VIII.19 do Niemiec, nadruk typ 77.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
29969

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 121, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
29970

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 87, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
SOLD
29971

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana 23.VIII.1919 z Żywca do Linzu, typ nadruku 98.

Fi.Cp 16IIx
100 PLN
29972

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 23, wysłana 8.9 z Brzeska do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
200 PLN