Auction 51. Postal stationery

29973

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 21; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
150 PLN
29974

1919 wydanie krakowskie, kartka z Krakowa 28.VII.19 do Wiednia, nadruk typ 19.

Fi.Cp16Ix
100 PLN
29975

Fi.Cp 16 Ix
100 PLN
29976

Fi.Cp19I
140 PLN
29977

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 133, ślad po złamaniu.

Fi.Cp19IIx
40 PLN
29978

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135 (32mm).

Fi.Cp19Ix
70 PLN
29979

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
29980

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie zielonopiaskowym z nadrukiem typu 137, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19Iy
150 PLN
29981

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134 (32mm).

Fi.Cp19Iy
100 PLN
29982

Fi.Cp19Iy
60 PLN
29983

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 134, zaplamienie na odwrocie części II.

Fi.Cp20
200 PLN
29984

Fi.Cp20
300 PLN
29985

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z nadrukami typu 138, nadruk na części I - bez kropki po POCZTOWA, na części II - spacja zamiast kropki po POCZTOWA; dodatkowo wyraźna drugostronna odbitka druku (abklatsch). Ponadto, co najciekawsze - na części na odpowiedź z prawej strony znaku opłaty występuje sucho tłoczona litera K (od KARTA) następnego nadruku, unikalny błąd!!! powiązany zapewne z inną katalogowaną usterką tej karty - "brak K w KARTA"; gwarancja Jungjohann.

Fi.Cp20Ix
800 PLN
29986

Fi.Cp20IxB
180 PLN
29987

1919 nadruk znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15fen. i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), belka kasująca napis "Postkarte" - pojedyncza; karta wysłana 19.3 z Warszawy do Krakowa, bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp21II
1 200 PLN
29988

1919 kartka z Warszawy 31.7.19 do Poznania.

Fi.Cp24
10 PLN
29989

1919 kartka wydania obiegowego "orzeł na tarczy barkowej" z silnym przesuniętym drukiem powstałym na skutek złego wycięcia kartki.

Fi.Cp25
150 PLN
29990

1919 kartka z Opatowa (ziemia radomska) 29.X.19 do Skalmierzyc.

Fi.Cp25
15 PLN
29991

1919 kartka wydania obiegowego "orzeł na tarczy barkowej".

Fi.Cp25
50 PLN
29992

1919 kartka z opłaconą odpowiedzią z nierozcięta z obiegu pocztowego.

Fi.Cp26
180 PLN
29993

1919 całostka z nadrukiem typ 11 wysłana z Warszawy 24.3.19 do Łodzi.

Fi.Cp2I
90 PLN
29994

1919 wydanie krakowskie, rzadka karta z nadrukiem typu 44; poza kilkoma drobnymi miejscowymi przebarwieniami dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp8II
800 PLN
29995

1919 wydanie krakowskie, rzadki sekretnik z wizerunkiem cesarz Franciszka Józefa en face z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs2II
1 000 PLN
29996

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, mocno uszkodzony ornament; gwarancja i opis Schmutz, idealny stan zachowania.

Fi.Cs3II
250 PLN
29997

Fi.Cs4II
160 PLN
29998

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
29999

Fi.Cs4IIIs
500 PLN
30000

Fi.Cs4IIIt
350 PLN
30001

Fi.Cs4IIIt+s
400 PLN
30002

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z bardzo rzadki typem nadruku bez oznaczenia waluty w nominale.

Fi.Cs4IV
500 PLN
30003

1920 całostka z nominałem bez oznaczenia waluty.

Fi.Cp29
60 PLN
30004

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
30005

Fi.Cp33
40 PLN
30006

1920 całostka z linią dzielącą kartę pod P.

Fi.Cp35I
30 PLN
30007

1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
40 PLN
30008

1920 kartka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp36
50 PLN
30009

1920 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
150 PLN
30010

1920 "uszkodzone P w POCZTOWA" - dofrankowana karta pocztowa wysłana 15.VII z Poznania do Berlina, cenzura poznańska P27.

Fi.Cp38s
Mi.148
160 PLN
30011

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
35 PLN
30012

Fi.Cp39I
40 PLN