79995 |
1930 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą X-1928 z obiegu pocztowego z Ustronia. | Fi.Cp49I |
| 200 PLN Bid | |
79996 |
1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Kraków - Sukiennice, doskonały stan zachowania. | |
| 220 PLN Bid | |
79997 |
1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Tyniec - Ruiny zamku, doskonały stan zachowania. | |
| 220 PLN Bid | |
79998 |
1930 kartka do korespondencji piekarni parowej Franciszek Lessnau w Pucku. | |
| 40 PLN Bid | |
79999 |
1930 kartka do korespondencji księgarni pocztowej "Lot" z Lublina. | |
| 20 PLN Bid | |
80000 |
| 100 PLN Bid | |
80001 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tyniec - ruiny zamku. | Fi.Cp50E |
| 80 PLN Bid | |
80002 |
1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo - reklamowych, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50IIb |
| 1 300 PLN Bid | |
80003 |
1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie czerwonej, karta z ilustracją nr 17, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50IIb WZÓR |
| 1 500 PLN Bid | |
80004 |
1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie czerwonej, karta z ilustracją nr 4, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50IIb WZÓR |
| 1 500 PLN Bid | |
80005 |
| 100 PLN Bid | |
80006 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana z Łuczaja do Warszawy, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN Bid | |
80007 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura długa. | Fi.Cp50IIc |
| 35 PLN Bid | |
80008 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN Bid | |
80009 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 7, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN Bid | |
80010 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 2, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN Bid | |
80011 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1 z obiegu pocztowego, II nakład, sygnatura długa, linie adresowe druk rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 45 PLN Bid | |
80012 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32, II nakład, sygnatura długa, dwa złamania. | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN Bid | |
80013 |
1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 26 - Dunajec w Pieninach; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp50Ia |
| 2 000 PLN Bid | |
80014 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 23, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 80 PLN Bid | |
80015 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 24, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 80 PLN Bid | |
80016 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 80 PLN Bid | |
80017 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 80 PLN Bid | |
80018 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 80 PLN Bid | |
80019 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 28, I nakład - sygnatura VII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 200 PLN Bid | |
80020 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 29, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 80 PLN Bid | |
80021 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 80 PLN Bid | |
80022 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 80 PLN Bid | |
80023 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, I nakład - sygnatura VIII-1931. | Fi.Cp50Ia |
| 80 PLN Bid | |
80024 |
1931 kartka ilustrowana ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, próba całostki z wykorzystaniem ilustrowanej kartki pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie z ilustracją - Warszawa most Poniatowskiego, bardzo rzadkie, znane pojedyncze egzemplarze, charakterystyczny stempelek "Wzór !", lewy brzeg kartki ślady po archiwizacji, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50P1 |
| 2 500 PLN Bid | |
80025 |
1932 kartka z sygnaturą IX-1933 i hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Warszawy ze stemplem wirnikowym Challenge 1934. | Fi.Cp51 |
| 30 PLN Bid | |
80026 |
1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura VII-1932, wysłany 11.X.33 z Łodzi do Żywca, całostka z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykana, doskonały stan zachowania. | Fi.Cp53 |
| 400 PLN Bid | |
80027 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych z obiegu pocztowego z Limanowej z 1937 roku. | Fi.Cp53 |
| 300 PLN Bid | |
80028 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych z obiegu pocztowego z Łodzi z 1937 roku. | Fi.Cp53 |
| 300 PLN Bid | |
80029 |
1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-). | Fi.Cp54 |
| 50 PLN Bid | |
80030 |
1932 kartka w sprawach żywnościowych. | Fi.Cp54 |
| 45 PLN Bid | |
80031 |
1932 kartka w sprawach żywnościowy. | Fi.Cp54 |
| 50 PLN Bid | |
80032 |
| 30 PLN Bid | |
80033 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 9. | Fi.Cp55 |
| 100 PLN Bid | |
80034 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 12 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp55 |
| 30 PLN Bid | |