The auction will end on 02.12.2024
The auction ends in:

Current auction Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
79995

1930 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą X-1928 z obiegu pocztowego z Ustronia.

Fi.Cp49I
200 PLN
Bid
79996

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Kraków - Sukiennice, doskonały stan zachowania.


220 PLN
Bid
79997

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Tyniec - Ruiny zamku, doskonały stan zachowania.


220 PLN
Bid
79998

1930 kartka do korespondencji piekarni parowej Franciszek Lessnau w Pucku.


40 PLN
Bid
79999

1930 kartka do korespondencji księgarni pocztowej "Lot" z Lublina.


20 PLN
Bid
80000

1931 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Kielc 6.II.33.

Fi.Cp49I
100 PLN
Bid
80001

1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tyniec - ruiny zamku.

Fi.Cp50E
80 PLN
Bid
80002

1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo - reklamowych, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50IIb
1 300 PLN
Bid
80003

1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie czerwonej, karta z ilustracją nr 17, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50IIb WZÓR
1 500 PLN
Bid
80004

1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie czerwonej, karta z ilustracją nr 4, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50IIb WZÓR
1 500 PLN
Bid
80005

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, plamka na froncie, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
Bid
80006

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana z Łuczaja do Warszawy, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
Bid
80007

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura długa.

Fi.Cp50IIc
35 PLN
Bid
80008

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
Bid
80009

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 7, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
Bid
80010

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 2, II nakład - sygnatura XI-1931 długa, linie rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
Bid
80011

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1 z obiegu pocztowego, II nakład, sygnatura długa, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
45 PLN
Bid
80012

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32, II nakład, sygnatura długa, dwa złamania.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
Bid
80013

1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 26 - Dunajec w Pieninach; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp50Ia
2 000 PLN
Bid
80014

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 23, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
80 PLN
Bid
80015

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 24, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
80 PLN
Bid
80016

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
80 PLN
Bid
80017

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 26, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
80 PLN
Bid
80018

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
80 PLN
Bid
80019

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 28, I nakład - sygnatura VII-1931.

Fi.Cp50Ia
200 PLN
Bid
80020

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 29, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
80 PLN
Bid
80021

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
80 PLN
Bid
80022

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
80 PLN
Bid
80023

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
80 PLN
Bid
80024

1931 kartka ilustrowana ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, próba całostki z wykorzystaniem ilustrowanej kartki pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie z ilustracją - Warszawa most Poniatowskiego, bardzo rzadkie, znane pojedyncze egzemplarze, charakterystyczny stempelek "Wzór !", lewy brzeg kartki ślady po archiwizacji, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50P1
2 500 PLN
Bid
80025

1932 kartka z sygnaturą IX-1933 i hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Warszawy ze stemplem wirnikowym Challenge 1934.

Fi.Cp51
30 PLN
Bid
80026

1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura VII-1932, wysłany 11.X.33 z Łodzi do Żywca, całostka z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykana, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp53
400 PLN
Bid
80027

1932 kartka w sprawach żywnościowych z obiegu pocztowego z Limanowej z 1937 roku.

Fi.Cp53
300 PLN
Bid
80028

1932 kartka w sprawach żywnościowych z obiegu pocztowego z Łodzi z 1937 roku.

Fi.Cp53
300 PLN
Bid
80029

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
Bid
80030

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
45 PLN
Bid
80031

1932 kartka w sprawach żywnościowy.

Fi.Cp54
50 PLN
Bid
80032

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
30 PLN
Bid
80033

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 9.

Fi.Cp55
100 PLN
Bid
80034

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 12 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp55
30 PLN
Bid