The auction will end on 02.12.2024

Current auction Postal stationery

80235

1944 wydanie lubelskie, próba na całostce z królem Kazimierzem Jagiellończykiem bez ilustracji, bardzo rzadkie, egzemplarz ilustrowany w katalogu Fischera, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89P4
10 000 PLN
Bid
80236

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem osobnego typu o większym rozstawie kwadratów na całostce ze znakiem opłaty z zamkiem w Mirze i ilustracją z widokiem bramy warszawskiej w Opatowie, nakład około 200 sztuk, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.Cp90I
1 200 PLN
Bid
80237

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 59, bardzo mały nakład zachowanych zaledwie kilka sztuk z tą ilustracją gwarancja Wysocki

Fi.Cp90I
1 500 PLN
Bid
80238

1945 Belweder, całostka z sygnaturą poziomą petitem, stempel okolicznościowy 600 lat Bydgoszczy.

Fi.95IA
20 PLN
Bid
80239

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por. Fischer t.II 2006 s.354), gwarancja.

Fi.CfpU4
200 PLN
Bid
80240

Fi.Cfpu
400 PLN
Bid
80241

1945 formularz służbowy na przedwojennej kartce pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z król Kazimierz Jagiellończyk na przesyłki zagraniczne (Cp83), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania.

Fi.Cfpu
300 PLN
Bid
80242

1945 wydanie prowizoryczne, całostka ze stempelkiem opłaty gotówkowej zamiast znaku opłaty i hasłem propagandowym a, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp91
150 PLN
Bid
80243

1945 całostka typu I z hasłem propagandowym 1a.

Fi.Cp91I
200 PLN
Bid
80244

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, typ II - napis KARTA POCZTOWA poniżej górnej ramki znaczka, hasło propagandowe 1a, karta wysłana 4.8 z Bydgoszczy do Sulejówka.

Fi.Cp92II
150 PLN
Bid
80245

Fi.Cp92II
110 PLN
Bid
80246

1945 całostka na kartonie szarobiałym.

Fi.Cp93x
60 PLN
Bid
80247

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
40 PLN
Bid
80248

1945 Belweder, sygnatura w układzie poziomym.

Fi.Cp94Av
30 PLN
Bid
80249

1945 Belweder, sygnatura w układzie pionowym, obieg Kępno, stempel cenzury 3039

Fi.Cp94Bv
50 PLN
Bid
80250

1945 Belweder, całostka z sygnaturą poziomą petitem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
Bid
80251

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym typ 2 na kartonie kremowobiałym.

Fi.Cp95AIIx
30 PLN
Bid
80252

Fi.Cp95AIIx
30 PLN
Bid
80253

Fi.Cp95AIx
30 PLN
Bid
80254

1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce.

120 PLN
Bid
80255

1946 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94Ax typ1
50 PLN
Bid
80256

Fi.Cp95AII
50 PLN
Bid
80257

Fi.Cp95AII
40 PLN
Bid
80258

1946 kartka z sygnaturą w układzie pionowym z Lublińca do Bytomia.

Fi.Cp95BI
30 PLN
Bid
80259

Fi.Cp96Av typ1
50 PLN
Bid
80260

Fi.Cp96IA
20 PLN
Bid
80261

1946 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp96IB
40 PLN
Bid
80262

Fi.Cp96IB
100 PLN
Bid
80263

1946 Belweder, całostka z napisem "Ob." z hasłem propagandowym 13.

Fi.Cp96IIa
40 PLN
Bid
80264

1946 Belweder, całostka z napisem "Ob." z hasłem propagandowym 11.

Fi.Cp96IIa
50 PLN
Bid
80265

1947 całostki wydania dla upamiętnienia ofiar obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Fi.70
70 PLN
Bid
80266

1947 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym, ze stemplem okolicznościowym 400 lat Leszna.

Fi.Cp96IA
20 PLN
Bid
80267

1947 Belweder, całostka z napisem "Ob" i hasłem propagandowym 11.

Fi.Cp96IIa
30 PLN
Bid
80268

1947 Belweder, całostka z napisem "Ob" i hasłem propagandowym 12.

Fi.Cp96IIay
50 PLN
Bid
80269

1947 Belweder, całostka bez napisu "Ob" i hasłem propagandowym 11.

Fi.Cp96IIb
50 PLN
Bid
80270

1947 kartka wydania upamiętniającego ofiary obozu w Oświęcimiu z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp97
30 PLN
Bid
80271

1947 całostki wydania upamiętniającego pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97-8
80 PLN
Bid
80272

1947 pomordowani w Oświęcimiu, całostki okolicznościowe.

Fi.Cp97-8
75 PLN
Bid
80273

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6 (Fi.140.-).

Fi.Cp97-98
80 PLN
Bid
80274

Fi.Cp97-98
100 PLN
Bid