80235 |
1944 wydanie lubelskie, próba na całostce z królem Kazimierzem Jagiellończykiem bez ilustracji, bardzo rzadkie, egzemplarz ilustrowany w katalogu Fischera, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp89P4 |
| 10 000 PLN Bid | |
80236 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem osobnego typu o większym rozstawie kwadratów na całostce ze znakiem opłaty z zamkiem w Mirze i ilustracją z widokiem bramy warszawskiej w Opatowie, nakład około 200 sztuk, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Walocha. | Fi.Cp90I |
| 1 200 PLN Bid | |
80237 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 59, bardzo mały nakład zachowanych zaledwie kilka sztuk z tą ilustracją gwarancja Wysocki | Fi.Cp90I |
| 1 500 PLN Bid | |
80238 |
1945 Belweder, całostka z sygnaturą poziomą petitem, stempel okolicznościowy 600 lat Bydgoszczy. | Fi.95IA |
| 20 PLN Bid | |
80239 |
1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por. Fischer t.II 2006 s.354), gwarancja. | Fi.CfpU4 |
| 200 PLN Bid | |
80240 |
| 400 PLN Bid | |
80241 |
1945 formularz służbowy na przedwojennej kartce pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z król Kazimierz Jagiellończyk na przesyłki zagraniczne (Cp83), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania. | Fi.Cfpu |
| 300 PLN Bid | |
80242 |
1945 wydanie prowizoryczne, całostka ze stempelkiem opłaty gotówkowej zamiast znaku opłaty i hasłem propagandowym a, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp91 |
| 150 PLN Bid | |
80243 |
1945 całostka typu I z hasłem propagandowym 1a. | Fi.Cp91I |
| 200 PLN Bid | |
80244 |
1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, typ II - napis KARTA POCZTOWA poniżej górnej ramki znaczka, hasło propagandowe 1a, karta wysłana 4.8 z Bydgoszczy do Sulejówka. | Fi.Cp92II |
| 150 PLN Bid | |
80245 |
| 110 PLN Bid | |
80246 |
1945 całostka na kartonie szarobiałym. | Fi.Cp93x |
| 60 PLN Bid | |
80247 |
| 40 PLN Bid | |
80248 |
1945 Belweder, sygnatura w układzie poziomym. | Fi.Cp94Av |
| 30 PLN Bid | |
80249 |
1945 Belweder, sygnatura w układzie pionowym, obieg Kępno, stempel cenzury 3039 | Fi.Cp94Bv |
| 50 PLN Bid | |
80250 |
1945 Belweder, całostka z sygnaturą poziomą petitem. | Fi.Cp95AI |
| 30 PLN Bid | |
80251 |
1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym typ 2 na kartonie kremowobiałym. | Fi.Cp95AIIx |
| 30 PLN Bid | |
80252 |
| 30 PLN Bid | |
80253 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana z Krakowa 2.8.1946 do Warszawy. | Fi.Cp95AIx |
| 30 PLN Bid | |
80254 |
1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce. | |
| 120 PLN Bid | |
80255 |
1946 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym. | Fi.Cp94Ax typ1 |
| 50 PLN Bid | |
80256 |
1946 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym. | Fi.Cp95AII |
| 50 PLN Bid | |
80257 |
| 40 PLN Bid | |
80258 |
1946 kartka z sygnaturą w układzie pionowym z Lublińca do Bytomia. | Fi.Cp95BI |
| 30 PLN Bid | |
80259 |
1946 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym. | Fi.Cp96Av typ1 |
| 50 PLN Bid | |
80260 |
1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 8.11 z Brwinowa do Warszawy. | Fi.Cp96IA |
| 20 PLN Bid | |
80261 |
1946 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym. | Fi.Cp96IB |
| 40 PLN Bid | |
80262 |
| 100 PLN Bid | |
80263 |
1946 Belweder, całostka z napisem "Ob." z hasłem propagandowym 13. | Fi.Cp96IIa |
| 40 PLN Bid | |
80264 |
1946 Belweder, całostka z napisem "Ob." z hasłem propagandowym 11. | Fi.Cp96IIa |
| 50 PLN Bid | |
80265 |
1947 całostki wydania dla upamiętnienia ofiar obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. | Fi.70 |
| 70 PLN Bid | |
80266 |
1947 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym, ze stemplem okolicznościowym 400 lat Leszna. | Fi.Cp96IA |
| 20 PLN Bid | |
80267 |
1947 Belweder, całostka z napisem "Ob" i hasłem propagandowym 11. | Fi.Cp96IIa |
| 30 PLN Bid | |
80268 |
1947 Belweder, całostka z napisem "Ob" i hasłem propagandowym 12. | Fi.Cp96IIay |
| 50 PLN Bid | |
80269 |
1947 Belweder, całostka bez napisu "Ob" i hasłem propagandowym 11. | Fi.Cp96IIb |
| 50 PLN Bid | |
80270 |
1947 kartka wydania upamiętniającego ofiary obozu w Oświęcimiu z obiegu pocztowego z Warszawy. | Fi.Cp97 |
| 30 PLN Bid | |
80271 |
| 80 PLN Bid | |
80272 |
1947 pomordowani w Oświęcimiu, całostki okolicznościowe. | Fi.Cp97-8 |
| 75 PLN Bid | |
80273 |
1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6 (Fi.140.-). | Fi.Cp97-98 |
| 80 PLN Bid | |
80274 |
| 100 PLN Bid | |