The auction will end on 02.12.2024

Current auction Postal stationery

80195

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 47.

Fi.Cp86
50 PLN
Bid
80196

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 36.

Fi.Cp86
60 PLN
Bid
80197

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 53.

Fi.Cp86
50 PLN
Bid
80198

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 55.

Fi.Cp86
50 PLN
Bid
80199

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 56.

Fi.Cp86
60 PLN
Bid
80200

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 42.

Fi.Cp86
60 PLN
Bid
80201

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin, z obiegu pocztowego.

Fi.Cp86
50 PLN
Bid
80202

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, fotoatest Rzadkosz.

Fi.Cp86 WZÓR
1 000 PLN
Bid
80203

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 58 z błędem "dodatkowa kreska w sygnaturze".

Fi.Cp86B6
200 PLN
Bid
80204

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 37 - Jacek Malczewski; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp87
200 PLN
Bid
80205

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z rzadką ilustracją nr 51 - Barok BEREZWECZ (Fi.200% dopłaty - 600.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp87
500 PLN
Bid
80206

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18.

Fi.Cp87
200 PLN
Bid
80207

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 51.

Fi.Cp87
200 PLN
Bid
80208

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z bardzo rzadką ilustracją nr 64 - Polski Czerwony Krzyż wyszkolił... (Fi.+500%) z pełną treścią na odwrocie, wysłana 10 VIII 1939 z miejscowości Jaworów do Żyrardowa, znak opłatu skasowany jednoobrączkowym datownikiem z wyróżnikiem "*d*"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Walocha.

Fi.Cp87
1 000 PLN
Bid
80209

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 20 - Mikołaj Kopernik.

Fi.Cp87
400 PLN
Bid
80210

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50.

Fi.Cp87
250 PLN
Bid
80211

1939 kartka z sygnaturą X-1937 i hasłem propagandowym 9 z obiegu pocztowego z Sierszy koło Trzebini.

Fi.Cp69
120 PLN
Bid
80212

1939 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym 10 z obiegu pocztowego z Ciechanowa wysłana 4.IX.1939

Fi.Cp80
100 PLN
Bid
80213

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 14 z obiegu pocztowego, brak treści na rewersie.

Fi.Cp88
50 PLN
Bid
80214

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 6.

Fi.Cp88
40 PLN
Bid
80215

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 11 - Artyleria I Brygady L.P. w marszu - maj 1915; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
60 PLN
Bid
80216

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 5.

Fi.Cp88
50 PLN
Bid
80217

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 18.

Fi.Cp88
50 PLN
Bid
80218

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 27.

Fi.Cp88
50 PLN
Bid
80219

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 20.

Fi.Cp88
50 PLN
Bid
80220

Fi.Cp88
50 PLN
Bid
80221

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 31.

Fi.Cp88
40 PLN
Bid
80222

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 30.

Fi.Cp88
50 PLN
Bid
80223

Fi.Cp88
50 PLN
Bid
80224

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 30.

Fi.Cp88
50 PLN
Bid
80225

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 31.

Fi.Cp88
50 PLN
Bid
80226

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie fioletowej, karta z ilustracją nr 4, bardzo rzadkie, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp88 WZÓR
1 400 PLN
Bid
80227

1941 całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9III
40 PLN
Bid
80228

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 3 Jan Kochanowski, wg. klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki).

Fi.Cp89
200 PLN
Bid
80229

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 31 z obiegu pocztowego z Lublina.

Fi.Cp89
800 PLN
Bid
80230

1944 wydanie lubelskie, kartka z radzieckiej poczty polowej w Lublinie wysłana w rejon Śniatynia (ZSRR), cenzura sowiecka, datownik tranzytowy Moskwa 7.02.45 i odbiorczy z Zabołotowa, całostka użyta jako formularz - poczta wojskowa była zwolniona z opłat pocztowych.

Fi.Cp89
900 PLN
Bid
80231

1944 wydanie lubelskie, zestaw trzech kartek z ilustracją nr 16 - Bolesław Prus; dwie na całostce Cp86 z nadrukami typ I i typ II, oraz na całostce Cp87, wszystkie gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89I, 89II, 90
1 800 PLN
Bid
80232

1944 wydanie lubelskie, całostka z rzadkiego obiegu pocztowego z Jarosławia, stempel prowizoryczny Jarosławia, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89II
1 000 PLN
Bid
80233

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 13, gwarancja Wysocki.

Fi.Cp89II
280 PLN
Bid
80234

1944 wydanie lubelskie, unikalna całostka z ilustracją 16 z nadrukiem odwrócony, znane pojedyncze egzemplarze z różnymi ilustracjami, ta reprodukowana w katalogu Fischera, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp89IINo
15 000 PLN
Bid