The auction will end on 02.12.2024

Current auction Postal stationery

79915

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 82.

Fi.Cp16xII
80 PLN
Bid
79916

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z nadrukiem typu 97 (Fi.180.-), przesłana miejscowo 9.IV w Krakowie, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz

Fi.Cp17IIB
150 PLN
Bid
79917

Fi.Cp19I
80 PLN
Bid
79918

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Ix
50 PLN
Bid
79919

1919 wydanie krakowskie, całostka przesuniętym z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
100 PLN
Bid
79920

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137 z obiegu pocztowego z Lwowa do Lublina, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp19Ix
100 PLN
Bid
79921

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 137, na odwrocie abklacz nadruku ukośnego, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp19Ix Np
2 500 PLN
Bid
79922

Fi.Cp20
350 PLN
Bid
79923

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
Bid
79924

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp20
300 PLN
Bid
79925

1919 wydanie krakowskie, podwójna kartka z opłacona odpowiedzią, jeden nadruk z błędem "brak litery K w KARTKA".

Fi.Cp20
600 PLN
Bid
79926

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią, oba nadruki ukośne, abklacz jednego nadruku.

Fi.Cp20
500 PLN
Bid
79927

1919 wydanie prowizoryczne, całostka.

Fi.Cp21I
500 PLN
Bid
79928

Fi.Cp21I
500 PLN
Bid
79929

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w środku w dwóch miejscach, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); dobry stan zachowania.

Fi.Cp24a
80 PLN
Bid
79930

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka za 15 hal.

Fi.Cp25
45 PLN
Bid
79931

1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią wysłana z Warszawy do Wiednia, całostka nierozcięta wykorzystana tylko w jedna stronę.

Fi.Cp26
200 PLN
Bid
79932

1919 orzeł na tarczy barokowej, całostka z osuniętym oznaczeniem waluty.

Fi.Cp31
90 PLN
Bid
79933

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cs1II
900 PLN
Bid
79934

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z obiegu pocztowego z Bielska.

Fi.Cs1II
1 200 PLN
Bid
79935

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs2II
1 000 PLN
Bid
79936

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 1 z obiegu pocztowego z Rajczy, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cs3I
800 PLN
Bid
79937

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez ozdobnika.

Fi.Cs3II
60 PLN
Bid
79938

Fi.Cs3II
150 PLN
Bid
79939

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8 częściowo na doklejonym znaczku, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cs3II
500 PLN
Bid
79940

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem częściowo na doklejonym znaczku uzupełniającym brakującą opłatę po podwyższeniu austriackiej taryfy pocztowej.

Fi.Cs3II
500 PLN
Bid
79941

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z podwójnym nadrukiem; pierwszy z nominałem 15 hal. i korygujący typu 10 z poprawionym nominałem 25 hal., bardzo rzadkie.

Fi.Cs3IIIs Np
1 500 PLN
Bid
79942

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z podwójnym nadrukiem typ 1, stempel urzędu pocztowego w Bielsku 2 z data 12.01.19, pełna treść, zaplamienie jak na ilustracji.

Fi.Cs3INp
1 800 PLN
Bid
79943

Fi.Cs4II
60 PLN
Bid
79944

Fi.Cs4III
400 PLN
Bid
79945

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 - belka zamiast ozdobnika.

Fi.Cs4III
60 PLN
Bid
79946

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", wysłany z Krakowa, datownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, chociaż otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, bez treści, ale co było dosyć powszechną praktyką, najpewniej znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka; stempelek nadawcy "HOTEL POLSKI w KRAKOWIE"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cs4IIIs
400 PLN
Bid
79947

Fi.Cs4IIIs
120 PLN
Bid
79948

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.4III 1000.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt+s
300 PLN
Bid
79949

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ III.

Fi.Ct6III
150 PLN
Bid
79950

Fi.Ct6II Np
2 400 PLN
Bid
79951

1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy.

Fi.Fa10
500 PLN
Bid
79952

1920 kartka z Poznania do Niemiec, rzadka całostka z krótkim napisem KARTA POCZTOWA.

Fi.Cp28, 88B, 111
800 PLN
Bid
79953

1920 całostka bez oznaczenia waluty.

Fi.Cp30a
60 PLN
Bid
79954

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
35 PLN
Bid